Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak néha olyan...

Miért vannak néha olyan gondolataim, hogy nem érdemes élnem? Illetve nem akarok?

Figyelt kérdés

Nem értem magam mert látszólag semmi gond, nem bánt senki, ha vannak is nehézségek,senki nem mondta,hogy könnyű lesz az élet,na meg senkinek nem az...

Mégis van,hogy elgondolkozom azon,hogy nincs értelme élnem,pedig depis az nem vagyok, mert örökvidám vagyok..

Nem vagyok egy nagy társasági személy,van 2 legjobb barátnőm,de Ők azok akik nem csak szófordulatból legjobbak,hanem olyanok amilyen csak keveseknél fordul elő. Végülis a lényeg az,hogy rajtuk kívül nincs senkim, mert nincs barátom, nincsenek haverok,akik rám írnának néha,hogy mi van velem, vagy valami...

De a környezetemben mindenkinek meg van az ilyen társasága,talán ez hiányzik kicsit,bár nem fontos,mert tényleg van amikor idegesítene,hogy mások rajtam akarnak lógni...

Miért vannak ilyen érzéseim, ha egyébként szinte minden jól működik nálam?


2013. márc. 24. 21:59
 1/8 anonim válasza:
Ha már azon el gondolkozzol,hogy miért élsz akkor tényleg csak látszólag van rendben minden.Aki ilyenen,gondolkozik depresziós,vagy önsajnálat van a háttérben.Én is sokat gondolkoztam ezen és próbáltam leplezni,mások előtt és mindig a szépet mutattam,de belül csak én tudtam mit érzek.Ez addig eljuttot,hogy megpróbáltam öngyilkos lenni,de nem jött össze,és azóta nem gondolkozok semmi,ilyenen és tudom mindent nekem kell megoldanom.Rengeteg akadályba ütközöm,de mindenhez úgy állok ezt most meg oldom és kész.Szedd össze megad legyen élet célod amiért küzdesz és hesegesd el a gonosz démonokat,és tényleg pozitívan állj mindenhez,és ne csak a környezetednek próbáld beadni és legfőkébb ne próbálj magadnak hazudni,amikor te is tudod,hogy nincs rendben minden nálad.Az ember akkor gondol ilyenre amikor úgy érzi fel szeretné adni,de ugye nem adhatjuk fel sosem :)
2013. márc. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Tegnap a kérdés kiírása után megnyugodtam,és elkezdtem nevetgélni. Aztán ma meg megint elég sz*rul érzem magam:/

2013. márc. 25. 16:41
 3/8 anonim válasza:
Depressziós vagy azért vannak a hirtelen hangulatváltásaid.Ezt sokan nem szeretik beismerni maguknak,ahogy én sem tettem.Nekem elég volt annyi,hogy gondolkoztam valamin és már rossz kedvem is lett,nem akartam a közelemben tudni senkit és még az is idegesített ha valaki hozzám szól.Voltam orvosnál,de nem segített semmiit,erőt vettem magamon és váltosztattam a gondolkodás módomon és azóta nem gondolok ilyesmire.Nekem a doki nem tudot segíteni saját magadon segíts te is és hesegesd el ezeket a gondolatokat.Az emberek szeretnek önsajnálatba esni,ha nagyon behálóz téged akkor vagy hülyeséget fogsz csinálni magaddal,vagy így fogsz élni örökre.Erős legyél.
2013. márc. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Társaságban pedig nagyon jó hangulatom van, sehol,senki nem láthatja rajtam,hogy belülről kicsit megvagyok törve...:/

Sokat nevetgélek,de akkor nagyon őszíntén, de mikor egyedül vagyok,és bezárkozom saját világomba szarul kezdek lenni

2013. márc. 26. 16:15
 5/8 anonim válasza:
Nézd,ez olyan dolog megint csak,hogy nem leszel abban a bizonyos társaságban mindig,mondjuk ha még esetleg nem dolgozzol akkor lehet olyan munkatársaid lesznek a jövőben akik ki akarják szívni a véred.Megint csak nem tudsz mindig társaságban lenni,el kell érned azt a szintet,hogy bármilyen légkör vesz is körül ne érezd magad megtörve.Ezen senki nem tudd segíteni,csak te magadon,meg kell találnod a saját gyógyulásod útját.Mondjuk nem ismerlek téged,valószínű önbizalom hiányod van,túlságosan érdekel ki mond gondol rólad,és az is lehet meg akarsz felelni nagyon valakinek/valakiknek.Ez a fajta lelki dolog nagyon-nagyon sok okból fakadhat.Az vagy aminek gondolod magad.Ha gyengének akkor az,ha erősnek akkor az leszel,és azt a szintet nehezebb elérni és tartani mert elhagyni magunkat a legkönnyebb,azt minden ember megtudja tenni,de erősnek maradni egy kihívás.Mindig törekedj arra,lehet hülyén hangzik,de az agyad rá fog állni és egy idő után csak úgy fog gondolkodni,és ez a gondolkodás mód bevésül az elmédbe,lelkedbe.Mindig pozitívan gondolkodj,ha bármihoz is úgy állsz,hogy én erre nem vagyok képes akkor nem is leszel.De ha bármi amit el akarsz érni azt mondod véghez visszem legyen bármi akadály.Legyen most csak az első célod az,hogy hesegesd el ezeket a gondolatokat,addig ne is próbálkoz mással,mert mindenben mondhatni csödöt mondasz,ez nem sikerül minek is élek jönn az első akadálynál.Minden embernek vannak démonjai,amik akkor tudnak ártani neked amikor elhagyod magad.Ha erős vagy és a közeledbe sem tudnak férkőzni.Ha elhagyod magad a démonok azok akik nem akarják engedni,hogy összeszed magad.Fogad meg a tanácsom,és küzd azért,hogy mindig erősnek érezd magad,és az is leszel.
2013. márc. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk nem ismerlek téged,valószínű önbizalom hiányod van,túlságosan érdekel ki mond gondol rólad,és az is lehet meg akarsz felelni nagyon valakinek/valakiknek'


Hihetetlen,hogy alig pár soromból,egy ember teljesen megmondta azt, amit magamnak sem mertem/akartam bevallani. Pont ez van, túlságosan felkapom, ha netán vannak emberek akiknek csúnya vagyok/nem vagyok jó.

Képtelen vagyok elhinni,hogy más tényleg más szemmel néz rám, ha valaki azt mondja 'csúnya' utána nem hiszem el,hogy egy másik nem így gondolja...

Pedig mennyivel egyszerűbb lenne úgy élni,hogy nem akarunk mindenkinek megfelelni,felesleges,hisz úgy sem tudunk.:/

De megpróbálkozom megfogadni ezt amit írtál..:)

2013. márc. 27. 15:56
 7/8 anonim válasza:
Én elég vékony vagyok,és ez okozott nálam önbizalomhiányt.Elkezdtem kondizni,szteroidokat használtam,hogy nagyon izmos legyek,az is lettem,de nem változott semmi,ugyan úgy önbizalomhiányom volt.Sokba voltak a szteroidok és abba hagytam és amit írtam is hogy gyökeresen megváltoztattam a gondolkodásom,mindegy vékony vagyok,vagy nem,jól érzem magam a bőrömben.Ja ezt csak azért írtam le,mert nem másnak kell megfelelned csak is magadnak.Ezt nagyon hosszan lehetne bontogatni,mit miért csinálj,de itt elég bonyolult.Ja és nem nő vagyok,ezt csak a szteroidok miatt,írom,az is csak egy illúzió volt amire azt hittem na majd megváltozik az életem.
2013. márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok én,magammal nincs semmi bajom,átlagos vagyok,de ha lecsúnyáznak rosszul esik,és összetörök..:/..
2013. márc. 27. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!