Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mennétek, vagy...

Ilyen esetben mennétek, vagy maradnátok?

Figyelt kérdés

Hat éve lakunk anyósom házában, egy külön lakrészben. Átjárás van a két lakrész között, tehát olyan, mintha nem is lennénk külön, tulajdonképpen ő is teljes értékű családtagként kezeli magát, aki akár reggel 6 órakor, vagy este 10-kor is ránk nyithatja kopogás nélkül az ajtót és egészen a hálószobánkig nyomulhat. Természetesen sokszor lett szóvá téve, hogy nincs magánéletünk, ettől függetlenül ott tobzódik minden este az unokájánál lefekvésig, és ő "segít" nekem. Persze ezt a segítséget én nem kértem tőle, mert ha szükségem van valamire, gyerekmegőrzésre, stb., akkor szólok, de a kéretlen segítségből (és utána a nyavalygásból, hogy ő mennyit segít) nem kérek, köszönöm.

A lényeg, most eldöntöttem véglegesen, hogy itt az ideje költözni, mert ez az egész már rámegy a házasságunkra is, folyton veszekszünk. Én már régebben is menni akartam, de a férjem sosem akart igazán. Eldöntöttem és közöltem vele, hogy utánaérdeklődök egy pár albérletnek, de ki van akadva rajta, hogy milyen helyre akarom vinni a gyerekünket (önkormányzati lakásra gondoltam, mert annak megfizethető a bérleti díja egyelőre). Szerinte azok mind lepusztultak és dohosak, itt meg milyen szép kis lakást alakítottunk ki magunknak, stb... ez igaz is, de azt nem veszi számításba, hogy hiába a szép környezet, ha boldogtalanok vagyunk benne... és nyilván én sem egy lepukkant lakásba akarok menni, nekem is vannak igényeim. Mégis azt mondom, hogy ha egy fokkal rosszabb is annál, mint amiben most vagyunk, azt majd semmi sem kárpótolhatja, hogy végre mi hárman lennénk és úgy csinálnánk mindent, ahogy akarunk. A kedves mama meg akkor jönne, amikor nekünk is jó, és előre bejelentkezett. Egyáltalán nem akarom elválasztani az unokájától, de azért az már túlzás, hogy ő akarja nevelni és megmondani, hogy mit hogy csináljak... ráadásul úgy vigyáz rám, ha a férjem nincs itthon, hogy még egy telefonbeszélgetést sem folytathatok anélkül, hogy ő ne hallgatózzon :S egyszerűen elég volt!


2013. márc. 25. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben én következetesen ragaszkodnék a költözéshez. A férjednek jóval egyszerűbb, hiszen a saját édesanyjáról van szó, na meg gondolom napközben dolgozik, kevesebbet van otthon.
2013. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennék. Nagyon gyorsan.
2013. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jól látod, nyilván a saját anyámmal én is türelmesebb és toleránsabb lennék. Így is elég sokáig voltam kompromisszumképes, úgy érzem.

A férjem pedig azért nem érzékeli a dolgok nagy részét, mert reggeltől estig dolgozik, alig van itthon. Ő csak azt érzi, hogy valami nagyon nagy baj van, de a kommunikáció terén mindig is gondjai voltak, legalább is amikor a benne zajló érzésekről kellett volna beszélni. Ezért én csak panaszkodok, ő meg hallgat, esetleg rámhagyja, hogy oké, menjünk, intézd, csináld, de tudom, hogy ennek egyszer még lesz visszhangja és nem vagyok benne biztos, hogy ha ki kell állnia az anyjával szemben mellettem, akkor megteszi-e és nem-e inkább elhúzza a csíkot addig valahova, amíg én szépen magyarázkodok. Mert ez a konfliktuskerülés a jellemző rá, sajnos.

2013. márc. 25. 13:03
 4/10 anonim ***** válasza:

NEm lehet bezárni a külön lakrészt? Persze úgy, hogy anyós ne kapjon kulcsot.


Ha nem, vagy anyós kiakadna rajta és utána ezt kellene hallgatni 10 percenként, akkor költöznék.

2013. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már zárom, arra hivatkozva, hogy a gyerek folyton átrohangál valamiért, és nem győzöm két lakásban üldözni. De akkor meg folyton kopog és hagyhatom abba amit éppen csinálok, hogy őt engedjem át... szóval nem vált be, ráadásul volt már sértődés, hogy ha ő is otthon van, akkor miért nem mehet át nyugodtan a kicsi, majd ő figyel rá... ja, amikor az emeleten van... tehát ez nem járható út.
2013. márc. 25. 13:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ajj, de ismerős...


én odaálltam az anyósom elé, közöltem vele, hogy tudja, a lányára nem számíthat, ha beteg lesz, szóval ne akarjon elüldözni bennünk, mert csak mi vagyunk neki. Ha szeretne egyedül élni, félni a hatalmas lakásban, csak tessék, folytassa... de ha ragaszkodik a fiához meg az unokájához, álljon le. Két hétig duzzogott, nem beszélt velem (jellemző, én éreztem szarul magam miatta), aztán szépen maradt a seggén.

2013. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Annyi biztos, hogy az olcsó önkormányzati lakások mind lelakottak és elavultak lesznek, amire egy rakás pénzt kellene még költeni, aminek az árát maximum lelakhatod, tehát évekig ott ragadnátok. Inkább mennék egy modern, felújított albérletbe, amivel évekig nem lesz semmi baj.

Személy szerint inkább fognám az eddig összegyűjtött pénzünket és belevágnék egy hitelbe, mert az albérlet ablakon kidobott pénz.

ha pedig nincs pénz, akkor még mindig lehet gyűjteni, és megmondani a mamának(párod aktív segítségével), hogy tartózkodjon a saját lakrészén.

2013. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amilyen lakásról tudok, arra csak egy festés kellene, mert amúgy semmi baja sincs, de a férjem valamiért csak azt látja "szépnek", ami új... márpedig újra, felújítottra nincs pénzünk és nincs is elérhető távolságon belül. Be kell érni a kevesebbel is, de ezt nem érti meg. Ahol mi lakunk, ott nem lehet válogatni, kis település, kevés az albérlet, azok is családi házak, de kertészkedni meg nem fog a férjem, így az is rám maradna. Más városba költözni nem tudunk, marad ez a hely, és ezek a lakások. Már ezerszer átgondoltam, de ez az egy lehetőségünk.
2013. márc. 25. 13:20
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, és gyűjteni az elmúlt három évben nem tudtunk, az összespórolt pénzünk is elment előtte egy váratlan kiadásra, anyósnak meg rendesen fizetünk a rezsibe, szóval nem ingyen lakunk itt sem.
2013. márc. 25. 13:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Én már becsomagoltam volna a helyedben....
2013. márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!