Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennétek vagy maradnátok?...

Mennétek vagy maradnátok? Nagyon nehéz!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A történetem annyi, hogy van egy párom akivel 5 éve együtt vagyunk ebből 3 éve együtt lakunk az én nagyszüleimnél.

Van 3 szoba amiből 2 van kihasználva csak, családi ház. Viszont.

Van egy nagybátyám és ott van az anyám is akik csak úgy hazajárnak enni inni, anyám itt mos nálunk de pénzt nem ad/adnak.


Ezért sok a vita a nagymamám és köztük, nagybátyám egy kiégett házban él ami szintén nagymamámé, de közben újítgatja, vagyis újítgatná ha nem mondana fel minden munkahelyen ami neki nem tetszik és mivel se konyha se fürdő mindent itt csinál, pénzt csak fusimunkából ad amit ad.

Nagyapám mellett nehéz megélni, ő a régi fajta igazi kommunista, az élő fába beleköt nem mellesleg minden nap részeg.


Azon gondolkoztam, hogy albérletbe kéne menni, mert hiába a nagy ház nagyon nehéz nyugalomban élni egymás mellett ennyi generációval, viszont ha albérletbe megyünk soha nem jutunk egyről a kettőre, főleg a gyerekvállalás sem jöhet szóba a bizonytalan lakhatás miatt. Ha viszont maradunk, ki tudja mikor kezdi el felemészteni a mi kapcsolatunkat ez az egész. Ráadásul mi vagyunk akik dolgoznak és megtesznek mindent hogy legyen pénz a háznál, havi 120-at adunk le ebből kijönne egy albérlet bérleti díja és rezsije nagyjából, a gond csak ott van, hogy február és március között alig van munka, így egész évben gyűjtögetnénk , hogy ebben a 2 hónapban meglegyen minden.


Szerintetek milyen kiút lehet ebből?



#albérlet #költözés #otthon gyerek
2012. okt. 17. 11:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mennék. Gondolkodás nélkül.
2012. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem igazán értem, hogy mi a problémád. Anyagilag megéri ott laknotok, de mint tudjuk, semmit nem adnak ingyen, az "ára" az, hogy el kell viselnetek másokat.

A nyulalom ára meg az albérlet díja.

Te a nagyanyádnak fizetsz a lakhatásért, ő a főbérlőd. Arra költi a pénzt, amit kap, amire akarja. Magára, rátok, anyukádra, nagybátyádra (gondolom, ő a fia, anyukád meg a lánya). Tedd a szívedre a kezed: te sajnálnád a gyerekeidtől a kaját meg a mosást? Mert én nem. Igaz, én a szüleimtől sem sajnálom...


Nagymamád is lesz még öregebb, remélhetőleg. Most még van miből adni, de lejön majd az idő, amikor a gyerekei segítségére fog szorulni. Ha most sz*rakodik a mosáson meg a kaját, a gyerekei felé se fognak nézni, amikor már fel se bír kelni - nagyjából jogosan.

2012. okt. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem költözzetek el. Veszekedések, és egy alkoholista ember mellett nem lehet normálisan élni hosszútávon.



Havi 120 ezerből kijön nagyjából az albérlet meg a rezsi? :)


Ez jó! Nálunk úgy alakult, hogy én munkanélküli lettem, így a párom keresetéből élünk ketten albérletben. Ennek az összege havi 110-120 ezer ft.


40 nmes lakást bérlünk Budapesten, ennek a bérleti díja 50 e ft plusz a rezsi.


Úgyhogy ennyi pénzből nem nagyjából jön ki egy albérlet, hanem két ember megtud belőle élni, igaz nem nagylábon, de nem is nélkülözünk.


Ezt csak azért írtam le, hogy legyen viszonyítási alapod az árakat tekintve..

2012. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De nem érted, hogy most se néznek? a gyerekei 40 éves emberek, se otthonuk se családjuk, mindkettő csak elcseszte az életét, de ha hazajön anyám fél meg 1 év után az aktuális pasijától akire nálunk mos meg főz , mert nem sikerült, akkor kikéri magának hogy a 3. szobában miért nincs digi előfizetés, meg ez miért ott van az miért itt, pénzt kér minden alkalommal ha megjelenik(mivel csak azért jelenik meg) és persze kap is, nagybátyám meg a másik fele, a pénzt nem arra költi amire akarja nagymamám mivel a ház nagyrészt belőlünk van fenn, csak persze mi nem tehetjük meg hogy felmondunk egy olyan cégnél ami a szabit meg a táppénzt se fizeti mert azzal csesznénk ki aki pont évtizedek óta csak a hálátlan gyerekinek segít a mi pénzünkön. ÉS igen, én nem segítenék a szüleimnek ahogy nem is teszem anyámnak, mert amit miatta vettek fel kölcsönnek is mi szívtuk meg a levét a párommal és mi is csak akkor kellünk ha valamit csinálni kell. Hidd el, örülne nagymamám ha a gyerekei végre leválnának róla, csak mivel a gyerekei, segít nekik ezt meg ők szépen ki is használják, minden percét. Leszarva mi van utána mert majd mi megoldjuk.
2012. okt. 17. 11:23
 5/16 anonim ***** válasza:
Mennék...Inkább szegényen, békében, mint jobb körülmények között, de idegroncsként.
2012. okt. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

ma 11:15


Köszönöm! itt nálunk( Vecsésen) a legolcsóbb albérlet 90 ezer rezsivel együtt, szóval itt is meglennénk belőle csak azért írtam, hogy nagyjából mert ugye nem szeretném az egész életünket albérletről albérletbe járva tölteni, és ugye ez a gyerekvállalás is nehéz ügy, persze ez sem most lenne, évek múlva, de oda még is csak egy biztos lakhatás kellene , lakást meg ilyen kevésből nem lehet összegyűjteni csak évtizedek alatt, meg alternatívákhoz nem is értek, ezért gondoltam, hogy felteszek itt egy kérdést, hátha valaki volt már hasonló helyzetben:)

2012. okt. 17. 11:27
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 17. 11:27
 8/16 A kérdező kommentje:

ma 11:13


mielőtt nekem támadsz, nem én pontoztalak le!

2012. okt. 17. 11:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Én gondolkodás nélkül mennék. 120ezerből már nemcsak az albérlet és a rezsi, de a kaja egy része is kijön. Mi párommal éltünk anyóséknál, és kibírhatatlan volt. Erre a kapcsolatotok is rá fog menni, mert párod nem fogja sokáig jó szemmel nézni ezt. Nem azért dolgozik, hogy más rezsijét fizesse, és igaza is lesz. Menjetek, amilyen gyorsan csak tudtok!
2012. okt. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már elkezdtem gyűjtögetni, mert ugye mindenhol kauciót kérnek nem is keveset...párom jól bírja hál Istennek, tudta hova jön, ezt én untam meg leginkább, mert vele sem szeretnék kicseszni hosszú távon , nem is érdemelné meg.
2012. okt. 17. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!