Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennétek külföldre vagy...

Mennétek külföldre vagy maradnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Lehetőségem lenne arra, hogy Londonba menjek dolgozni. Bátyám ott él 5 éve tudna mindenben segíteni. De viszont én itthon jogi egyetemre járok levelezőn. Oda bejárni nem kötelező csak félévente vizsgaidőszak van. Én úgy gondoltam, hogy ha kimennék Londonba ott munka mellett tanulnék és félévente hazajönnék vizsgázni. Tudom nehéz, de vajon megoldható ez? Az egyetemet nem most kezdtem, de egyéb okok miatt még az elején tartok igy még 5 év van belőle. Most vagyok 25 éves úgy gondolom most lenne főleg értelme, hogy menjek. Ti mit csinálnátok?
2011. nov. 22. 08:41
1 2 3 4
 1/31 Antimod ***** válasza:
45%
Mindenki a külföldtől várja a megváltást.
2011. nov. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Mennék.
2011. nov. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nem az,hogy attól várom, meg nem is szeretnék végleg kimenni talán pár évre gondoltam. Itthon is lehet tudnék munkát találni, bár most egy ideje próbálkozok vele, de nem jött össze semmi. Kint viszont tudnék dolgozni egy kis pénzt gyűjteni, a sulimat fizetni belőle és az angol nyelvet is megtudnám tanulni.
2011. nov. 22. 08:48
 4/31 anonim ***** válasza:
64%

"Mindenki a külföldtől várja a megváltást."


Szerintem teljes joggal.

Én csak akkor mennék ki a helyedben ha nem lesz probléma a tanulással, mert gondolom dolgozni is szeretnél majd valamit, hogy ne kelljen mindent tesódtól kérni.

Egyébként hátrányodra biztos nem fog válni, főleg ha kapsz segítséget az elindulásban.

2011. nov. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%
Én mennék, egyrészt jó nyelvtanulás, másrészt itt ugyse kapnál annyi pénzt mint ott.
2011. nov. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, hogy mit dolgoznál...

Amúgy, ha már most kimennél melózni, akkor szerintem nem sok értelme van folytatni a jogot, pláne levelezőn, amire a munka miatt, úgysem lenne komoly esélyed elvégezni, pláne, ha még elhelyezkedni sem tudnál vele..

Én azt mérlegelném, hogy szeretnék-e a diplomámmal kezdeni valamit, vagy nem.


ha nem, akkor irány külföld.

Ha igen, akkor nem mennék.

Továbbá az sem mindegy, hogy amúgy értesz-e még valamihez, mit dolgoznál ott Londonban.

2011. nov. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Az egyetemet mindenféleképpen szeretném folytatni az nem jöhet szóba, hogy abbahagyom.

Igazából a végzettségem jogi asszisztens, de nem sok hasznát veszem külföldön se annak. Olyan munkát tudnék kint vállalni, mint az emberek nagy többsége. Gyárban dolgoznék, vagy hotelben takarítani valami ilyesmi. Idővel lehet jobb munkahelyet keresni, de én csak pár évre mennék ki. Igazából arra is gondoltam ha itthon dolgozok 8 órában, meg kint is 8 órában akkor ugyanannyi időm lenne tanulni.

2011. nov. 22. 09:05
 8/31 anonim ***** válasza:
Kolfold, munkakor! Tudod ezt vallalni az egyetem mellett, az utazasi koltseget felevente, a vizsgaid miatt? Egy munkat ellatni, de az ottani nyelvet nem beszeled stb...Nem valoszinu, hogy egy nyugodt idoszak lenne, tehat merlegelj!
2011. nov. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
50%
Én kimennék és hagynám a fenébe a jgot. Főleg ha olyan nyögve nyelősen kezdted mint olvasom. Kint nem hiszem,hogy tudnál tanulni, mert nem jutnál hozzá a megfelelő magyar jegyzetekhez. Nem hiszem,hogy csak vizsgázni kéne hazajönni. A másik a vizsgaidőszak 1 hónap vagy kicsit több.. és vagy annyi időre kéne hazajönni vagy utazgatnál haza minden vizsga nap előtt? Akkor tök felesleges,mert utazásra költenéd azt amit kerestél.
2011. nov. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
47%

én nem mennék oda, két barátom van már kint évek óta az egyik srácnak már élettársa (főnöke) , gyereke is van, de akárhányszor beszélgetek velük soha nem mondják, hogy milyen jól élnek, ott is ugyan úgy dolgozni kell, több pénzt kapsz de drágább minden, a külföldiekkel elég szarul bánnak


Maradj még itt végezd el a sulit és majd utána kimész ha még akkor is úgy látod jónak

2011. nov. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!