Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a véleményetek arról...

Mi lenne a véleményetek arról ha a párotok nem bírná kontrollálni az idegességét?

Figyelt kérdés

Ha nagyon felhúzza magát képes eldobni ami a kezében van pl.:borotva,flakon stb... Vagy belevág a falba, csapba stb...

Elképesztően zavar, hogy értékeket tesz tönrke ilyenkor meg persze ijesztő is... És kárt is tesz magában az ütéssel...

Ezerszer mondtam neki, hogy ne csinálja, de ilyenkor teljesen átkattan és nem tudja magát leállítani, kontrollálhatatlan... Kiabál...

Bántani nem lenne képes engem az igaz, hogy ilyenkor agresszívabban is ér hozzám de sose ütne meg.

Már megbeszéltük több ilyen alkalom után, hogy pszichológushoz kellene mennie.

Nem tudom az segítene-e tudom, hogy ki kell próbálni de ez nem csak rajtam múlik...

Mi van ha nem segít rajta?

Azt hiszem ezt nem tudnám egy életen át elviselni főleg a leendő gyerekeim miatt.

Nem akarom, hogy ezt kelljen végignézniük...

Minden ilyen alkalommal az jár a fejembe, hogy nem szabad vele együtt maradnom a leendő gyerekeim miatt.

De mindemellett nagyon szeretem, el is tudom fogadni ezzel együtt de féltem a jövőmet...

Ti mit tennétek?

(3 éve vagyunk együtt és elég fiatalok vagyunk. huszonpár évesek)



2013. márc. 26. 09:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%
Sportol is kellene valamit, hogy le vezesse a feszültséget.
2013. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
73%
Én is ilyeneket csinálok, ha elborul az agyam, pedig én lány vagyok. De ha nagyon felhúzom magam akkor csapkodok, ütöm a falat, bár kárt nem tudok semmiben sem tenni mivel ahhoz nem vagyok elég erős, nekem ez olyankor jobban fáj. Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy én például nem tudok változtatni, mert ha nagyon ideges vagyok akkor az ezt váltja ki belőlem. Persze egy férfi esetében lehet másabb. Nem tudom milyen gyakran fordul elő.
2013. márc. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
Mindenképp érdemes felkeresni egy szakembert, ha már ő is belátta, hogy ez nem normális. Meg kell neki tanítani, hogy hogy tudja normális ember módjára levezetni a feszültséget.
2013. márc. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia. szerintem keressetek fel egy szakembert. Párom is ugyanilyen volt. Mindenért káromkodott mint egy kocsis, a legapróbb dolgokon is felhúzta magát, de úgy hogy tört zúzott. HA pl eltört egy poharat, képes volt az egész készletet a földhöz vágni, mert akkor már úgysincs ki a készlet... Egyszer munkából felhívott hogy nagyon szúr, nyfom a mellkasa. persze azonnal hazahoztam, dokihoz mentünk de ott az ekg nem mutattott ki semmit. hallkan odasúgta a doki nekem hogy szerinte ez pszichésen alakult ki és vigyem inkább pszichiáterhez. Érdekes módon a párom aki ellenkezett az ilyen kezelésektől, tök természetesnek vette a segítséget, talán ő is érezte hogy ez most nem játék. Pánikrohama volt, amellett szorongásra is kezelték. Egy hétig csak szurit kapott, hogy aludjon sokat, mert ki volt merülve. Aztán még fél évig kellett kétféle gyógszert szednie, a rivotrilt meg a stimulotont, és immár 2,5 éve teljesen meggyógyult. Nincsenek kiborulások, nincsenek idegrohamok! Teljesen megváltozott a jó oldalára, ha stresszhelyzet van könnyedén kezeli, és nem utolsó sorban bátran rá tudom bízni a két gyerekünket, mert nagyon jó ember lett az én annak idején idegbeteg páromból! Csak rá kellett jönni hogy baj van! már nem szed gyógszert és mégsem uralkodik el rajta ez az idegesség! Még akkor sem ha nagyon rossz a helyzet. Szerintem nem árt ha valaki megnézi, vagy legalább te elmeséled egy pszichiáternek, hogy miket művel!
2013. márc. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
52%

Láttam egy műsorban, hogy ha ezt levezeti pl. boxzsákon, az csak agresszívebbé teszi. Mert a feszültség, idegesség nem olyan, hogy délelőtt 11-kor a főnök felb@szta az agyam, este 5-kor majd kiadom az edzőteremben. Úgy meg csak azt szokja meg, hogy ha ideges, akkor üt.


A műsor szerint a legjobb módszer a "10-ig számolás". Nem konkrétan, de le kell ülni, és megnyugodni. Sokkal nehezebb, mint püfölni valamit, de ez a megoldás. El kell terelni a gondolatokat, és magától hagyni, hogy elszálljon a düh. Tudom, milyen qrva nehéz, én üvegajtót is vertem azelőtt szét. Most is bennem van, hogy csapkodjak, szinte érzem, hogy "Hulk-osodom", de erőt veszek magamon, és ellenállok. Attól még ugyanúgy megélem, csak nem leszek tőle vadbarom.

25/L

2013. márc. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%

Az ilyesmi mögött mindig más, kezeletlen problémák állnak, ezért reagál extrém módon az apróságokra is. Mivel nem tudja megoldani az alapproblémát, ezért ott fejti ki az agressziót, ahol tudja: otthon.

Mivel ez egy hullámzó kedélyállapot, ezért egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy később nem vezeti le rajtad is, hiszen mint írtad, ez kontrollálhatatlan düh.

Szakember felkeresése előtt közösen meg kell keresni azt az okot, ami az agressziót kiváltotta, ez akár a gyerekkorig is mehet, de legtöbbször inkább munkahelyi probléma.

2013. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Előzmények:

Gyerekkori válás, ebből kifolyólag erős fokú regresszió. (Apuka nem jelentkezett 7 évig a válás után)

a regresszió miatt szakemberhez járt annak idején.

Lehet, hogy ez az oka???

2013. márc. 26. 10:34
 8/31 anonim ***** válasza:
53%

Hát, ismerős. A párommal ugyanez volt.

Én elhagytam.

2013. márc. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
14%

Jaj már...


Én is ilyen vagyok, és többnyire az az oka, hogy a munkámból adódóan keveset mozgok, pedig nekem nagy szükségem lenne rá, és ha elpattan a cérna akkor őrjöngök, de soha nem bántom a férjemet, meg senkit, max szóban. Vágtam mér meg magam véletlenül én is, mikor földhöz csűrtem egy poharat.

Férjem már tudja kezelni, tudomást sem vesz róla, esetleg megölel. Vagy hagyja, hogy elrohanjak, egy óra séta után semmi bajom. Nem vagyok rá büszke, de mi ilyen alkatok vagyunk, ha nem tudod tolerálni, akkor azt gyorsan döntsd el, de a pszichiáter is kb annyit fog mondani, hogy menjen sportolni, ez biztos. Nálam agresszívebb férfinek is ezt mondta, tudom, mert halottam. Azt meg nem akarhatod, hogy gyógyszerekkel leszedálják tök fölöslegesen. A hibáival együtt kell elfogadjad, ha nem megy nem szereted igazán. Akkor menj. Apám is ilyen, ne egy telefon bánta már. De senkit nem bántott soha. Ha nem bízol benne akkor az gáz, viszont ebből még nem következik automatikusan, hogy téged is bántani fog, hiszen látod, inkább tárgyakon vezeti le. Vegyél neki boxzsákot amúgy, férjem már tervezi.


28/N

2013. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem tudja kontrollálni magát, akkor honnan tudod, hogy nem fog téged is bántani egyszer? Mindenképpen forduljon orvoshoz akármi miatt is van ez.
2013. márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!