Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszóljak abba, hogy anyám...

Beleszóljak abba, hogy anyám újra összejött apámmal vagy hagyjam rájuk?

Figyelt kérdés

Apám olyan 10-12 évvel ezelőtt kezdett rászokni a szerencsejátékokra. Ezek a nyerőgép és rulett volt.

Először csak kicsiben játszott aztán egyre nagyobba, végül teljesen kicsúszott a lába alól a talaj. Miután mindig eljátszotta az összes jövedelmét elkezdte eljátszani a megtakarításokat is. Aztán elbukta anyám örökségét amit a nagyszülei után örökölt. Végül ráment az anyámmal közös vállalkozás, családi ház, kocsi, stb. Minden! Itt már eléggé alkoholista is volt. Az egész napja abból állt, hogy ült a kaszinóban játszott és ivott. Közben hatalmas adósságokat is felhalmozott. Tartozik még mindig bankoknak, magánszemélyeknek és a kaszinósoknak is. Amit élete során szerencsejátékon elvert az összesen minimum 200 millió forint. Nem maradt semmi csak adósság és egy kis albérlet ahol tudtunk lakni.

Miközben folyt ez az őrület a családjával abszolút nem foglalkozott. Volt olyan, hogy hetekig nem láttam, pedig egy lakásban éltünk. Álladóan a kaszinóban volt mikor hazaért én már aludtam. Mikor reggel felkeltem meg még ő aludt.

Anyámmal egyáltalán sem foglalkozott, kivéve a mindennapos veszekedéseket a játék és az ital miatt.

Volt egy időszak mikor szinte mindennapos vendégek voltak nálunk a behajtók és a végrehajtók. Apámat többször meg is veretették azok akiknek tartozott.

Nagy nehezen anyám végre elvált tőle és onnantól kezdve nyugalom lett. A szegénység maradt, de legalább nyugalom volt.


Na most anyám meg apám újra összejöttek. Állítólag apám már megváltozott. Nem iszik és nem játszik és normális. Személyesen ezt a változást nem tapasztaltam mert én kb 3 éve nem is láttam. Mióta elváltak rám se bagózott, mondjuk azelőtt se. De kétlem, hogy megváltozott volna.

Attól félek anyámra megint csak keserűséget fog hozni.


Szerintetek próbáljam meg anyámat lebeszélni erről? Vagy hagyjam rájuk?


2013. márc. 26. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod, de szerintem sokmindent nem fogsz elérni vele, hiszen édesanyád is pontosan tudja milyen volt édesapád ezelőtt. Valamiért viszont mégis újra összejött vele. Valószínűleg azért mert még mindig szereti. (a történtek ellenére is) Esetleg én annyit javasolnék, hogy akkor próbálj meg beszélni vele ha azt látod, hogy édesapád újra elkezd hasonlítani a régi önmagára. Egyelőre adjatok neki egy esélyt, hátha tényleg megváltozott. Édesanyáddal szerintem csak összekapnátok ha édesapád ellen beszélnél mert ahogy mondtam is, biztosan nem ok nélkül jöttek újra össze.
2013. márc. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
"Állítólag apám már megváltozott." - ez fontos lenne tudni, hogy megváltozott-e!- ha igen akkor segíteni kell. Az ember élete folyamán változik, ezért nem lehet helyesen dönteni valakinek a háta mögött,utólag, csak ha jelen van.
2013. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Nincs mit tegyel , ha anyád már eldöntötte, akkor annyi , te nem tudod befolyásolni sehogy
2013. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
mi közöd hozzá?
2013. ápr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, annyi csekély kis köze lehet hozzá, hogy az apja egy ideig az ő életét is tönkretette, úgy, mint az anyjáét! Az ő anyjáról és az ő apjáról van szó! Szerintem egy ideig hagyd, de ha apád egy picit is meginog, azonnal beszélj anyuddal! Az sem emberséges, hogy 3 évig az apád rád sem bagózott. Az ilyenek nem változnak! Vagy csak nagyon ritkán.
2013. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!