Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám le akar beszélni a...

Anyám le akar beszélni a második babáról, hogy értessem meg vele, hogy mi döntünk, nem ő?

Figyelt kérdés

Egyke voltam, anyáék 1 éves koromban elvűltak, megértem az álláspontját, viszont mindenre azzal érvel, ha egyedül maradsz,meg amúgy sem lehet a testvérekre számítani,meg milyen nehéz lezs 2 gyerekkel, az elsőnek fele annyi jút majd,mint a másodiknak.

Tervezzük a második babát, de mindig ezekkel jön. Nagyon szeretem és tudom minden gondolatát, épp ezért nem akarom megsérteni,mégis túlzás,már mondtam neki, hogy majd mi tudjuk, neki annyi dolga van, hogy szeresse, ha akarja! Mivel győzzem meg?


2013. márc. 25. 12:28
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell győzködni, ez a ti döntésetek, egy család vagytok.
2013. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
28%
hát mondd, hogy milyen rossz, nincs tesód
2013. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
84%

Ez a Ti életetek a pároddal. Az alapvető probléma az, hogy te meg akarod győzni az anyukádat arról, hogy jó az, ha lesz még 1 gyereketek. Miért is kell őt győzködni erről?!

Ha ti eldöntöttétek és így lesz, akkor szerintem senkinek nem tartoztok magyarázattal. Nem tud vele mit csinálni, felnőtt emberek vagytok, a véleményét elmondhatja, gondolom szívesen is veszed, de innentől nincs más beleszólása a dolgaitokba, főleg nem a gyerekvállalásba.

Régen rossz, ha úgy gondolod, hogy anyukádat meg KELL győznöd arról, hogy te miért szeretnél második gyereket, és miért jó döntés...

2013. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
73%
nem kell meggyozni semmirol. majd megszokja szepen, lesz ra ideje.
2013. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
90%
Lehet hogy aggódik az anyagiak miatt, azért mondja ezeket. Manapság annyian szülnek a semmire, az idős szülőktől, meg az államtól várva a segítséget.
2013. márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Mindennap elmondja a véleményét!
2013. márc. 25. 12:36
 7/44 A kérdező kommentje:
Én tanár vagyok a férjem egycégnél gazdasági részlegen dolgozik, nem nyugdíjas állás egyiksem, de egyelőre stabil. Nem sgítettek/segítenek minket anyagilag, nem engedném meg, nem vártam és várom el. 5 éve vagyunk házasok, egy 2 éves gyerekünk van, nem a semmire szülnék, van saját házunk, autónk,több diplománk, ami nem biztos állást jelent, csak több lehetőséget!
2013. márc. 25. 12:40
 8/44 anonim ***** válasza:
62%

Te meg minden nap sz@rd le, már elnézést! Nem édesanyád mondja meg úgyse, hány gyereked lehet! Ez a te döntésed! Különben is, annak a valószínűsége, hogy egyedül maradsz, ugyanakkora, minthogy végig melletted lesz a férjed. Édesanyád véleményére meg annyi, hogy ekkora erővel senki ne vállaljon gyereket!


Apropó, az első gyerekkel miért nem volt baj, miért csak a 2. probléma?

2013. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
76%

Mondja el nyugodtan a véleményét. Egyik füleden be, másikon ki.

Nekem van testvérem, el se tudnám képzelni, hogy a gyerekemnek ne legyen...

2013. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Ő úgy gondolja, hogy az első az egyetlen, akinek mindent megadunk és a szeme fénye a családnak. Félek a második gyerekemet nem is szeretné úgy,mint az elsőt, akit mindennek felett imád!
2013. márc. 25. 12:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!