Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti engeditek az új párotoknak,...

Ti engeditek az új párotoknak, hogy a gyerek nevelésébe anyagilag beszálljon? Ha igen mikortól?

Figyelt kérdés

Évek óta egyedül nevelem a fiam (az apukája meghalt), nem rossz az a pénz amiből élünk, nincsenek anyagi gondjaink, elég sok mindent ki lehet hozni belőle, de azért mint mindenki mi is tudnánk nagyobb lábon élni, ha lenne miből. Egy ideje van egy párom, neki is van egy fia (az enyémmel egyidős), ők elváltak, de kiveszi a részét a gyereknevelésből, pénzzel sem fukarkodik. A két gyerek jól kijön egymással, szeretnek együtt lenni (amúgy osztálytársak, innen az ismeretség is). Az ő fia sok külön (nagyon pénzes) tevékenységre jár, amit én már nem engedhetek meg magamnak. A párom felajánlotta, hogy majd ő fizeti. A gyerekek persze beleélték magukat. Nekem viszont van egy kis rossz érzésem miatta. Talán azért mert megszoktam, hogy mindent egyedül kell megoldjak, de nem akarok függeni senkitől. Bőven elég, hogy elfogadta, szereti a fiam. Anyagi segítséget nem várok tőle.

1 éve vagyunk amúgy együtt. A pénz miatt vannak kisebb súrlódások, neki sok dolog természetes ami nekem nem. Néha engedek neki, de nem mindig. Ezt kicsit félre is érti, azt hiszi nem gondolom komolyan a kapcsolatunkat. Pedig nem erről van szó, csak szeretném ha nem kevernénk bele a pénzügyeket a kapcsolatunkba. Pl. a gyerekeknél sem.

Melyikünk gondolkodik természetesebben ha figyelembe vesszük, hogy mennyi ideje vagyunk együtt?


2013. márc. 27. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyutt eltek vagy sem? Ha egyutt eltek, akkor a penzugyeket is kozosen kell intezni.
2013. márc. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem élünk még együtt.
2013. márc. 27. 15:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nem kellene. Max egyvalamit, a gyerekeddel megbeszelve, hogy probakeppen x idore.
2013. márc. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazából egyre mondja, hogy kifizetni (de az 30 ezer) Többre nem akarom engedni, mert ezen kívül már jár másra is (ami ingyenes, vagy nekem is belefér). Más olyan dolog amire a másik fiú jár nem érdekli, illetve nem adna fel érte semmit (mindenre pedig nem járhat, mert az sok idő suli mellett).

Ezenkívül pedig vannak ugyebár kirándulások, vagy hogy a nyaralást tervezi. Amiben szintén nem vagyunk egy kategória. Szóval neki kellene fizetnie legalább egyikünk útját (vagy még egyre sem tudnék összespórolni) Szóval ez a dolog csak egy eset. A többi miatt is kérdezem, hogy kinél, hogyan alakult a pénz része a kapcsolatoknak

2013. márc. 27. 15:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha még együtt sem éltek, akkor semmiképpen nem fogadnám el. Gondolj bele, ha szétmentek esetleg, akkor hogy adod be a fiadnak, hogy jövő hónaptól már nem mehet, mert te nem tudod fizetni... Nagylelkű felajánlás, de a te gyerekedet neked+az apjának kell nevelnie 8anyagi értelemben is), ne szokjon meg semmi olyat, amit ti nem tudtok neki biztosítani. Kegyetlen az élet, nem igazságos, van, akinek több jut, van, akinek kevesebb, de ez van. Majd ha komolyabbra fordul a kapcsolatotok a férfival, akkor esetleg lehet róla szó, de én addig nem engedném.
2013. márc. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Komolynak gondolom a kapcsolatunkat, bár persze szétmehetünk (mondjuk 10 év után is :))

Összeköltözés után mindenkinek logikus az úgymond "közös kassza"? Vagy akkor is marad a "te gyereked, én gyerekem"?

Most még nekem is az lenne evidens, hogy nem folyunk bele semennyire egymás anyagi életébe, és az én gyerekemet én tartom el (az apukája sajnos már nem él úgyhogy végül is egyedül tartom el (az árvasági pedig le van rakva mert kell az majd még neki ha)) De szerinte meg "bolond vagyok", hogy idézzem, egy kapcsolat nem erről szól.

2013. márc. 27. 15:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha komolyan gondolod a kapcsolatot ennyi idő után már kifizetheti, ha felajánlotta. Egyébként sem tudtok szerintem majd teljesen külön kasszán lenni. Például ha elmentek valahová négyesben, akkor hogyan fizettek? Én azt csinálnám, hogy ha olyan az összeg akkor kifizetem, így én is adok valamit. Ha ő sokkal jobban áll anyagilag mint te akkor neki nem nagyobb teher ez, mint hogy te fizetsz ki két pizzát:)
2013. márc. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Teljesen valóban nem tudunk elkülönülni. Ha elmegyünk valahová akkor nem hagy fizetni, van egy ilyen flúgja hogy ez a férfi dolga. Többet nem vinne sehová :) Ezt még feldolgoztam (bár én meg a másik oldal vagyok, ki feminista beütéssel:))
2013. márc. 27. 15:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Hat en egyutt elek valakivel. Nekem van gyerekem, neki nincs. Ennek ellenere a gyereket ugy kezeli, mintha a sajatja lenne, minden koltseget fizeti, soha ebbol nem volt problema, sot
2013. márc. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem éltek együtt, akkor nem fogadnám el a helyedben.
2013. márc. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!