Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hol tartottatok 21-22...

Ti hol tartottatok 21-22 évesen? Anyám szerint nekem nem itt kellene már tartanom. Akkor mégis hol?

Figyelt kérdés
Nemsokára 22 leszek és tegnap este beszélgettünk anyámmal, aki azt mondta, hogy nekem már rég nem itt kéne tartanom... Nem értem 22 évesen mit kéne egy embernek elérnie? Idén szeptemberben kapom a diplomámat, nyáron államvizsgázok, márciusban nyelvvizsgáztam angolból, szeptemberig meglesz a második nyelvvizsgám is, spanyolból. 17 éves korom óta vagyok együtt a barátommal. Nem értem mit szeretne még... De ő sem nagyon tudta megfogalmazni, mikor rákérdeztem.
2013. márc. 28. 08:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Ez így tökéletesen elég, sőt. Mások felennyit érnek el.
2013. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nem értem,hogy mondhat ilyet. Mások 22 évesen még mindig csak egyik napról a másikra élnek,célok nélkül,ahogy olvasom,Te nagyon ügyesen tervezel és véghez is viszed,amit el akarsz érni! Én irigyellek,mert 22 évesen dolgoztam és mellette nem tudtam befejezni az egyetemet,mert egyszerűen fizikai képtelenség volt felkészülni a vizsgáimra (lehet,hogy másnak ment volna,de nekem nem sikerült). Lehet,hogy anyukád arra gondolt,hogy dolgoznod kéne,és pénzt hazaadnod, de ez meg már tényleg csak azon múlik,hogy mennyire lenne erőd hozzá. Büszkének kéne lennie rád... könnyű mondani,de ne vedd a szívedre,tanulj, éld az életed,és érd el a céljaidat!
2013. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen fejeztem be a főiskolát. Előtte még 21 évesen elkezdtem mellette 8-12 órában dolgozni, ami nappali tagozat mellett elég kemény volt. De ez csak egy fél év volt. 19 éves koromtól vagyok együtt a barátommal. 21-22évesen még a szüleinél laktunk, szóval akkor én már nem éltem otthon. Akkor még csak tervezgettük a külön életet, gyűjtögettünk, tervezgettünk. Azóta meg már albérletben élünk, van autónk és jön az első baba :-) Szóval szerintem ahol most te tartasz, az teljesen jó, ennél többre anyud se számítson ennyi idős korban.
2013. márc. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit szeretne. 22 évesen én is ott tartottam, ahol Te. Egyetemre jártam, volt 2 nyelvvizsgám és egy komoly kapcsolatom már 3 éve. Az én szüleim viszont mérhetetlenül büszkék voltak rám. Nagyon sajnálom, hogy a Te anyukád nem így érez.

(Azóta eltelt 10 év. Az akkori barátom most a férjem és a gyermekem édesapja. Mindketten lediplomáztunk, jól keresünk, megvan mindenünk, el tudjuk magunkat tartani az Egyetem befejezése óta. Csak így tovább és sínen lesz az életed. Sok sikert.)

2013. márc. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én tartottam ahol te. :)

Nagyon jó helyen tartasz. Nem tudom anyukád mit szeretne még... ha ő se tudja megmondani, akkor ez így elég vicces.

Szerintem alkalmazd a jól bevált "egyik füleden be, másikon ki" taktikát.

Ennyi idősen megvannak azok a dolgok amiknek meg kell lennie, még komoly párkapcsolatod is van, ami nagyszerű. (nem mintha nem lenne nagyszerű az, ha szingli az ember vagy "keresgél")


Szóval ne aggódj. Minden oké. Diploma után keress munkát, és így tovább szépen...

2013. márc. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ma már minden 22 éves ezt hallgatja, mert a szüleink idejében más világ volt és nem képesek megérteni, hogy minden megváltozott.
2013. márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugodtam, hogy akkor nem bennem van a hiba. Én már egyébként többször mondtam neki, hogy nagyon szívesen elmegyek dolgozni, de erre mindig az volt a válasz, hogy nem, ne menjek. Oké, neki ennyi idősen már gyereke volt, de azt nem hiszem, hogy szeretné, hogy gyorsan nekem is legyen, mivel mikor meg arról beszélgettünk, hogy egyik volt osztálytársam nem sokára férjhez megy és mondtam milyen jó neki, akkor meg elkezdte, hogy én ugyan hova akarok még férjhez menni... Szóval végképp nem értem. :D
2013. márc. 28. 09:06
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
En orokoltem egy picike! hazat, rengeteg munkaval, na abbol csinaltam otthont, onerobol. Kozben egyetemre jarok, meg mindig, meg 2 evem van vissza. Van jogsim, de a kocsi meg nagyon messze. Nyelvvizsgat nyaron gyurom le. Ja, meg igen sok penzzel tamogattam anyukamat, amit kulfoldi munkabol szedtem ossze. (semmi illegalis :D ) Te tokeletesen jo helyen tartasz, ne aggodj! Nem lehet, hogy anyukad kicsit irigy? Csak az enyembol indulok ki, mert o is mond ilyeneket, mert bantja, hogy neki csak erettsegije van. (viszont van 3 szep gyereke, ami nekem nem lesz sosem, szoval igazan nem ertem a nyafogasat :) )
2013. márc. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
23%

Tudom, hogy most nem leszek népszerű..... és Anyukád gondolataiba se látok bele.... és a mai liberális világnézet is arra ösztönzi a fiatalságot, hogy a szülők nyakán élősködjenek jó sokáig...

Anno én 17 évesen szakmát szereztem, munkahelyem lett 19 évesen férjhez mentem, 21 évesen szültem az első gyermekemet, 24 évesen a másodikat, közben leérettségiztem, később lediplomáztam mindezt munka és család mellett. Nem sok segítségem akadt mert amikor a gyerekeim kicsik voltak, Anyukám még dolgozott,azért nem ért rá vigyázni rájuk, amire a kisebbik fiam elkezdte az általános iskolát /én akkor kezdtem a főiskolát/ Anyukám már nagy beteg volt és 2 évre rá meghalt. Mégis önerőből sikerült befejezni a tanulmányaimat. Igaz az élet úgy hozta hogy diplomával a kezembe egy gyárban dolgozom fizikai állományban, de mégis van munkám!!!! Nem válogatok, nem elégedetlenkedek! Örülök, hogy dolgozhatok, mert pár évig munkanélküli voltam.

Úgy gondolom ez lenne ma is a normális... fiatalon szakmához jutni, elhelyezkedni, mellette gyereket-családot vállalni, közben tovább tanulni... de sajnos az egyre jobban bővülő nagyravágyó igények és egyben az önzőség is / amíg nincs gyermekem élhetem a saját életemet/ mindezt nem teszik lehetővé.... és nem utolsó sorban a soraid között leginkább az is kitűnt, hogy állítólag már 17 éves korod óta együtt vagy a barátoddal. Együtt is éltek egy fedél alatt? Vagy csak egymással jártok? Mert a kettő nem ugyanaz! Nekem sajnos van olyan ismerősöm, hogy hazavitte a barátot, akiből ezáltal élettárs lett és az Anyuka még őt is eltarthatta...

Kedves kérdező! Az nagyon szép és jó dolog, hogy nyáron már államvizsgázol és szeptemberre 2 nyelvvizsgád is meglesz. Szívből kívánom, hogy sikerüljön és utána egy neked megfelelő munkahelyet is találj!

De sajnos ma Magyarországon egészen más a helyzet a munkaerőpiacon. Azt lehet mondani, hogy sokan a szögre akaszthatják a diplomájukat: ha fiatal és nincs szakmai tapasztalat a háttérben azért, ha meg öreg akkor meg azért.. Remélem diplomásként te sem fogsz a munkák között válogatni, ha nem fogsz tudni elhelyezkedni a szakmádban...

Végezetül: Én mint szülő én is nagyon szeretném azt megérni, hogy gyermekeim egyszer révbe érjenek. Legyen szakmájuk, állásuk, később diplomájuk, majd családjuk...

Valószínűleg az Anyukád is részedről erre a révbe jutásra vár már!

2013. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
MA már nem az a világ van,mint x évvel ezelőtt. Sőt, a kérdező életszemlélete becsülendő. Ma mit látsz egy 22 évestől? Pia, bulik, majd lesz valahogy. Tisztelet a sok kivételnek,akik most írtak ide,tök jó volt olvasni! :) Kedves kérdező, sok sikert neked,kérdezd meg Anyukádat,hogy akkor tulajdonképpen hol is kéne tartanod?
2013. márc. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!