Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom úgy szeretni az...

Nem tudom úgy szeretni az unokáimat, ahogy kellene, és ezért állandóan gyötröm magam. Mi lehet az ok? Kinek van hasonló érzése? És miért? Hogyan oldjátok meg a feszültséget?

Figyelt kérdés
Kérem azokat,akik csak le akarnak teremteni emiatt,inkább ne válaszoljanak! Kétségbeestem,ezért jó tanácsokat szeretnék,főleg olyan nagyiktól,akik hasonló érzésekkel küszködnek.
2009. márc. 24. 18:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyim is hasonló, bár ő inkább olyan, hogy mindenkibe beleköt, aki ott van mellette, és mindig az a jó, aki távol van. Emiatt nehéz meglenni vele egy légtérben. Jó volna, ha jobban odafigyelne arra, hogy ki mit csinál jól, miben ügyes, és kicsit hagyná a másik embert is érvényesülni, ne akarna mindent megmondani, ki mit hogyan csináljon, ha segítsége kell, úgyis szólunk neki. Ha ott is ez vagy hasonló a helyzet, kedves kérdező, hasonlókat tudok unoka szemszögből tanácsolni.
2009. márc. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Mit értesz az alatt, hogy nem úgy szereted őket, ahogyan kellene? Hol van az előírva, hogyan kell szeretni valakit? Vagy arra gondolsz, hogy nem köt le az egésznapos unokázás, hanem még más programok után vágysz? Szerintem ez manapság teljesen természetes. Ahogyan a fiatal nők sem érzik jól magukat pusztán háztartásbeliként, az idősebbeket sem elégíti ki pusztán az, hogy a gyerekeket ugrálják körbe. Persze mivel a mostani nagyszülők még abban nőttek fel, hogy a nagyik jóformán csak az unokákért élnek, lelkiismeretfurdalásuk van, amiért ők nem így éreznek. Vagy esetleg a gyereked párjával szemben vannak ellenérzéseid, és azt vetíted ki az unokákra is? Olyan is előfordul. Az ember az érzelmeit nem tudja megerőszakolni. Majd alakul a kapcsolatotok, ezen nem érdemes filózni.
2009. márc. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szeresd, úgy ahogy tudod. Nincs megszabva.

Lehet, hogy nagyobb korukban lesz majd szükségetek egymásra.


(Én se szeretem már úgy a kis nyálas ragadós babákat , mint valaha, ha ez vígasztal)

2009. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Miert, hogyan kellene oket szeretned? Ki mondta neked azt, hogy nem tudod oket ugy szeretni, ahogy kellene?

Szeresd oket onzetlenul, akkor nagyon fognak ok is szeretni teged!:)

2009. márc. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon fontos: sose éreztesd velük.

Engem nem szeret a nagymamám, és mindig a tudomásomra hozza, nem szóval, tettekkel.

Még 25 éves fejjel is úgy tudok sírni emiatt, mint egy gyerek.

2009. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan inkább unoka vagyok, mint nagymama, de szerintem ezt nem lehet erőltetni.

Szervezz közös programokat az unokáiddal (bár attól függ mennyi idősek) kérdezd meg hová szeretnének menni. Elviheted őket néha állatkertbe, cirkuszba, vagy csak úgy 2hetente fagyizni, vagy a mcdonaldsba, vagy moziba valami aranyos mesefilmre, akkor sétálni a parkba. Hívd át őket süssetek együtt sütit, menjetek el sétálni, aludjanak nálad, vegyél olyankor sok finomságot otthonra, most jön a nyár lehet venni rengeteg dinnyét is majd.

Télen elmehettek szánkózni vagy virágot szedni nyáron stb.

Esetleg kiállításra, bár az nem nagyon érdekli a gyerekeket. Rajzolhattok is együtt, társasjátékozhattok, bújócskázhattok. Sógyurmából süssetek figurákat, aztán ki is lehet őket festeni megfelelő festékkel.

Ültessetek együtt virágokat, menjetek ki kertészkedni, etessétek meg együtt az állatokat, olvass nekik lefekvés előtt meséket, érdemes beszerezni egy jó andersen vagy hasonló mesekönyvet. Én szerettem pl a jégkirálynőt meg hasonlókat.

Ezek szerintem jó programok és ebből érezni fogják, hogy szereted őket. Egyébként a szeretethez meg kell egymást ismerni, és ehhez ezek kiváló lehetőségek.

Én örültem volna ha több időt tölt velem a nagyim, és elvisz mondjuk fagyizni csak úgy, mindenféle alkalom nélkül.

Persze lehet én si hibás vagyok, mert nekem semmi se jó meg a mai fiatalok inkább bulizni mennek mint a természetbe, de a te unokáid gondolom még kicsik.

Ha nem akarnak valamit ne erőltesd kérdezd meg akkor mit szeretnének.

a én nagyon szerettem nagyszüleimmel sakkozni is! ;)


Ha még pici babák akkor végül is érthető, igazából még nem sok mindent lehet velük kezdeni, nagyon meg se foghatod meg semmi, nem is beszél még sokat... ilyenkor csak várj szerintem.

Vegyél nekik plüssállatokat amikről 10-15 év múlva is tudni fogják, hogy "azt mamától kaptam". Ha tudsz hímezz nekik valami szép párnát, őzikéset, cicásat, ilyen állatosat.


Remélem hasznos volt valamennyire a válaszom, minden jót.

2009. márc. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem a posztíró hölgytől, hogy hogyan nem tudja őket szeretni? És milyen feszültség és kik között van? Nem igazán értem...hiszen nincs előírva, hogy milyen módon kell szeretni vagy mit kell tenni. Mi az, ami gyötör pontosan? Lehet, hogy szereted őket csak még jobban akarod, de ez nem megy, mert maximalitásra törekszel? Ha valaki valamit görcsösen akar, az nem szokott összejönni. Ha majd lazábban állsz hozzá és nem azt mondod magadnak, hogy "szeretnem KELL őket", csak elvagy velük és együtt tudtok örülni, akkor magától megtörténik ez. Én pl. sosem szoktam gondolkodni azon, hogy a szeretteimet milyen szinten szeretem. A szeretet fokát nem lehet pontosan lemérni.
2009. márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

19:32-es vagyok megint.

Tényleg ne éreztesd velük, mert ők erről nem valószínű, hogy tehetnek (te sem biztos) de tényleg mély nyomokat hagyhat bennük az ilyesmi örökre.

Ha nem tudod magad kifejezni akkor csak mondd, hogy nagyon örültél, hogy ott voltak elmehetnének máskor is hozzád. És hogy nagyon szereted őket, legalább egy tábla (milka, boci vagy hasonló ezek finomak és nem drágák) csokit vigyél nekik időnként. Tudom, hogy a szeretet nem az ajándékokról szól, de egy gyereknél eléggé úgy működik, hogy ha nem kap soha semmit akkor azt hiszi majd nem szereted. Van finom Kinder csokoládé is, az is nagyon finom.

Mandarint, szőlőt is vihetsz nekik mindig. Meg bármit.


De leírhatnád mennyi idősek és kifejthetnéd bővebben akkor tudnánk még írni.

2009. márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, szóval én is az unoka szemszöge. Nekem nem azok jelentik az ajándékot nagyimtól, amiket tárgyiasult formában kapok, ugyanis tudom, hogy 71 éves és még nyugdíjat se kap, így elbántak vele (nem jelentették be). Számomra az lenne az ajándék nagyimtól, ha nem kötne bele mindenbe, ha elfogadna olyannak, amilyen vagyok, ha elismerné, hogy van, amihez értek... 10 éve énekelek gospelt, angolul énekelünk, mert ez a műfaj sajátja, nagyim (ugyancsak) 14 éves korától énekel, ebben hasonlítunk, hogy ugyanannyi idősen kezdtük, de ő belekötött abba, hogy miért nem magyarul énekeljük ezeket a zenéket. A saját énekhangját persze isteníti. Szóval nekem ez lenne a szeretet, ha nem kritizálna meg mindent velem kapcsolatban, és nem csak a hátam mögött dicsérne ezt-azt bennem másoknak, hanem a szemembe is úgy viselkedne. Én tőle ezeknek sokkal jobban örülnék, mint bármilyen tárgyi anyagi dolognak. Nem tudom, hogy a kérdező és az unokái között mi okoz nehézséget, az anyagiak miatt szerintem nem szabad aggódni, az egy adott dolog, de egy unoka igenis nagyra értékeli, ha értékelik, az nem pénzbeni dolog.
2009. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szeretned! De foglakozni kell velük, törődni.

Ne kritizáld őket feleslegesen, ne várj el tőlük különösebb dolgokat, és magadtól sem. De találkozzatok, hallgasd meg őket, gondoskodj róluk. Mint egy nagynéniről, akinek rossz a természete, de mégiscsak a rokonunk.

Majd később változik ez. Mekkorák? Erőltetni nem kell , mutatni a nagy szeretetet, majd megjön. Volt olyan korszakom, mikor rémülten tapasztaltam, hogy SEMMIT nem érzek a saját gyerekeim iránt.Csak közönyt. De szerencsére elmúlt. Hosszú hetekig tartott, inkább hónapokig. Nagyon rossz volt. Egyéb krízisen estem át akkor, biztos vmi mellékhatás volt.De ugyanúgy gondoztam, kérdeztem, kísérgettem és közben imádkoztam, hogy lágyítsa meg a szívemet!

2009. márc. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!