Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ékezet különbség van az...

Egy ékezet különbség van az anyakönyvi kivonatbeli és a használt nevem között. Érdemes utána járni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szül. any. kiv.-ban TIMEA szerepel, én meg TÍMEA-ként használom. A Timea nem is anyakönyvezhető, na de ez most mindegy. Diákigazolvány igénylés dobták vissza, hogy nem egyezik a NEK azonosítón lévő név, és amin be vagyok iratkozva. Átnéztem a többi papíromat, az összes ami az okmányirodából származik TIMEA van írva, de pl. összes sulimba TÍMEA-ként vagyok számon tartva, és az érettségim is erre a névre van kiállítva. Érdemes utána járni, ha most problémám volt belőle, vagy hagyjam?

Ja és igen, 20 év után derült ki.


2013. márc. 30. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes, inkább most intézed el.
2013. márc. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én ismerek 1 embert, neki azért írták el a nevét, mert nem volt olyan ékezet az írógépen(nagyon régen történt) és azóta úgy használja a nevét. járj utána de sokba kerülnek az új okmányok
2013. márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

A 20 honapos lanyomat Orovecz helyett Oravecznek irta a korhazi irnok es az onkormanyzatban az anyakomyvvezetoi osztaly.

Mielott tavoztunk a korhazbol, jeleztem, hogy nem lesz jo.

Par nap utan megkaptuk javitva a dokumentumokat.

Mint irtam, 20 honapos es uton, utfelen elontjak a nevunket.

Volt olyan, hogy nem adtak ki a verveteles leletem, mert elirtak a nevem Horovecz-re. Kozben minden mas adat en voltam. A TAJ szamom is rajta volt. 2 oran keresztul veszekedtunk a nocivel, majd az sztk vezetoje lejott e kinyomtatta, lepecseltette es alairta a leletem sajat kezuleg.

De akadt az OEPnel

2013. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

azt tudom, hogy sokba kerül, de attól félek, hogy más problémám is lehet belőle, pl. az anyakönyvezett nevemen nincs se iskola, se érettségi..

amúgy arra gondoltam, hogy ha férjhez megyek, akkor úgyis kell okmányokat cserélni, és megváltoztatnám azt az ékezetet.

2013. márc. 30. 20:38
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

.. akadt az OEP-nel olyan, hogy az gyintezo leirta igy a nevem: Orovecz kotojel Farago.

Amikor atneztem az adataim, szoltam neki, hogy talan a kotojel kiirasa helyett huzzon egy vonalat.

Azt a not is d*gta valaki.. ebben biztos vagyok.

2013. márc. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Csak egy példa: én most csütörtökön, 28 év után tudtam meg, hogy anyum leánykori család neve nem Szűcs, hanem Szücs. Ez is csak úgy derült ki, hogy az anyakönyvvezető rákérdezett, és mivel én hosszú ű-t mondtam, az anyakönyvben pedig rövid ü volt, ezért megnézte a rendszerben, és tényleg rövid ü-vel van mindenhol.
2013. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
ha ferjhez mesz sem tudod egy lepesben megvaltoztatni. a ferjezett nevedet a hazassagkor veszed fel, a keresztneved megvaltoztatasa mar egy masik modositas, egy lepesben nem megy. ha jol tudom a hazassagnal csak olyat engednek, hogy pl a 2. keresztneved elhagyod. Tehat ha Kiss Timea Linda vagy, a ferjezett neved lehet Szabone Kiss Timea, a Linda kikerulhet az anyakonyvbol.
2013. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
félelmetesen jó vagy :D tényleg ez a vezetéknevem :D
2013. márc. 30. 21:41
 9/11 anonim ***** válasza:

:-)


nekem anyakönyvileg így van írva: Monika

de azért mert az anyakönyveztető nem tud helyesen írni azért én nem mentem utána h héééé lemaradt egy ékezet


az összes doksimban helyesen írják csak az anyakönyvben nem úgy van -- de nem érdekelt sőt mikor házasodtam akkor sem érdekelte őket

2013. márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
na ez az, nekem meg hol így, hol úgy írták az okmányaimon
2013. márc. 31. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!