Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ékezet különbség van az...

Egy ékezet különbség van az anyakönyvi kivonatbeli és a használt nevem között. Érdemes utána járni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szül. any. kiv.-ban TIMEA szerepel, én meg TÍMEA-ként használom. A Timea nem is anyakönyvezhető, na de ez most mindegy. Diákigazolvány igénylés dobták vissza, hogy nem egyezik a NEK azonosítón lévő név, és amin be vagyok iratkozva. Átnéztem a többi papíromat, az összes ami az okmányirodából származik TIMEA van írva, de pl. összes sulimba TÍMEA-ként vagyok számon tartva, és az érettségim is erre a névre van kiállítva. Érdemes utána járni, ha most problémám volt belőle, vagy hagyjam?

Ja és igen, 20 év után derült ki.


2013. márc. 30. 20:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

ugyanez van nálam..én is Tímea vagyok...igy is irom a nevem, de anno erdélyben Timeaként lettem beirva...mivel ott születtem...nekem eddig annyi gondom volt belőle, hogy a személyimet is Timeaként kellett aláírnom..minden más iraton Tímea vagyok:)

24 éves vagyok, nekem csak a személyinél okozott gondot aláírásnál..éskész...minden máshol hosszú í-vel szerepel...illetve most megyek férjhez, és az anyakönyvvezető a jegyzőkönyvnél rövid i-ve irta...nekem semmi különösebb problémám nem adódott belőle:)

2013. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!