Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik számít nagyobb bunkóság...

Melyik számít nagyobb bunkóságnak a család számára?

Figyelt kérdés

A barátnőm egyetemen tanul, ahogy én is. De én csak levelezőn, amíg ő egy elég kemény egyetemen. Vagyis neki jóval többet kell tanulnia, mint nekem. Mi most náluk lakunk, így a saját családomat viszonylag ritkán látom.


Barátnőmmel már 4 éve együtt vagyunk. Ő a tanulás miatt eddig évente csak 3-4 alkalommal tudott velem a szüleimhez kijönni. Most javasoltam neki, hogy jöjjön ki velem, és tanuljon ott. Ha van valami kerti munka, akkor én aznap abban segítek, ha meg nincs, akkor részben én is tanulni fogok. Az étkezések során és késő este meg tudna a szüleimmel beszélgetni, egyéb időben pedig elvonulhatna.


Szerinte viszont ez sokkal nagyobb bunkóságnak számít, mint ha egyáltalán ki sem jönne velem. A szüleim és a testvéremék nem végeztek egyetemet. Így nem hiszem, hogy megértik, hogy én miért érek rá jobban, mint a barátnőm...


2013. márc. 31. 09:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

nem tudom mit tanul de én építészként végeztem

nya ott a tanulás mellet nagyon sokat kellet rajzolni is

helyszínre menni stb....


és mellette 2 gyereket neveltem, vezettem a háztartást és ami ezzel jár


szal szerintem csak kifogás részéről

simán 2-3 napot ki lehet hagyni nem dől össze a világ

és ha már hozzád tartózónak érzi magát akkor tegyen is úgy ....

2013. márc. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A tanulásában nem kételkedem. Együtt élünk, látom, hogy valóban sokat tanul. Időnként ki is hagyunk pár napot. De most nem tud.


Tehát csak az érdekelne, hogy szerintetek a család ezt, hogyan ítéli meg?

2013. márc. 31. 09:34
 3/13 anonim ***** válasza:
Mit mondtak a szüleid erről? Volt már emiatt balhé otthon nem?
2013. márc. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Én örülnék anyud helyében, ha jönnének a gyerekeim és a barátai és megérteném, ha nem akarnának velem lenni egész nap, főleg ha megmondja hogy tanulnia kell. Vagyis nálunk is az van, hogy sokszor jönnek és egyből bemennek a szobájukba, én nem sokat beszélgetek velük, mert én sem érek rá igazán és nincs is igényem rá, ők meg örülnek nyilván ha kettesben lehetnek. Néha kicsit beszélgetünk és ha van olyan nap, amikor ráérünk, társasozunk, de semmiképp nem sértődök meg, hogy ha nem jönnek ki a szobából.
2013. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem volt erről balhé. Apukám elhunyt, anyu pedig sosem balhézott még velem. Nővéremék pedig a szemembe csak szépeket mondanak. De ettől függetlenül attól tartok, hogy ez bántja őket és/vagy baleknak néznek.


Amikor eddig én magyaráztam nekik a helyzetet, akkor egyikük sem kommentálta a dolgot.


De azt viszont érzem, hogy tulajdonképpen azt is nehezen értik meg, fogadják el, hogy én ilyen keveset tudok velük lenni (Havonta 1-2 napot).

2013. márc. 31. 09:47
 6/13 anonim ***** válasza:
19%

1 vok


szal nem értem mi volt ami nem volt érthető abban amit leírtam


a barinő úgy érzem nem akar menni kifogást keres lehet nem valja be neked h valamiért nem szereti/kedveli őket


de szerintem bunkóság a részéről h a párja szüleihez nem akar menni arra hivatkozva h neki tanulnia kell - szerintem más van mögötte


Anyud helyében én nagyon furcsállanám ezt a viselkedést

nálunk mind a 4-en egyetemet végeztünk és mindig volt időnk arra h a legalább havi szinten meglátogassuk a pasink/csajunk családját nem is beszélve a saját családról


a párom szülei 250km laknak tőlünk de akkor és most is van/volt időm rá h kb havi 1 hétvégét ott töltsünk

2013. márc. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
9:40-es válaszoló: és szerinted ugyanez vonatkozik a gyermeked párjára is? Mert a barátnőm még sajnos vendégként érzi ott magát, és egy vendég nem vonul el.
2013. márc. 31. 09:59
 8/13 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Én értettem a válaszodat, de a tanulásában nem kételkedem. A saját szememmel látom a dolgait, hiszen gyakran én is besegítek neki a beadandókban. Együtt tervezzük meg a "tanulási tervét" stb.
2013. márc. 31. 10:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha így áll a családodhoz, akkor mindig is vendég marad.

Ha normális megértő családod van, akkor nem értem miért talál ki ilyen üres kifogást...

2013. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
le leszek pontozva, de igen én bunkóságnak tartanám, hogy eljön vendégségbe, és bevonul a szobába.
2013. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!