Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá anyámat,...

Hogyan vegyem rá anyámat, hogy tovább kiengedjen?

Figyelt kérdés

Attól függ, hogy mikor megyek ki. Pl ha hétköznap elmegyek itthonról 4 körül akkor általában mindig mondja, hogy 6 vagy 7-re legyek itthon, hétvégén meg annyit mond, hogy de ne jöjjek későn (ami azt jelenti, hogy 8 óra körül fel hív, hogy hol vagyok). Nyáron azért nagyjából 9-ig lehetek de nem mindig. 2(!) év múlva leszek 18 éves! Nem iszok, nem cigizek, szűz vagyok, nem öltözök úgy mint egy qva, nem teszem magam, nem sminkelem magam, nincs barátom, sőt barátaim sincsenek. Van vagy 3-4 barátnőm. Nem nagy város ahol élek, este meg van állva az élet, de nem is bulizni akarok menni hanem csak a legjobb barátnőmmel sétálni meg beszélgetni. Az osztálytársaimat már kiengedik akár éjfélig is, meg a tőlem évekkel fiatalabbakat engem meg nem. Ráadásul azok olyanok is. Nem kell nekem az, hogy éjfélig kint legyek, elég lenne ha vagy 10-ig lehetnék.

Mit tegyek?

16/L


2013. márc. 31. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Király! Lemegyek abba a porfészekbe és csinálunk egy közös céget! Kell oda egy táncos varieté, megcsináljuk az EU fejlesztési alapból! Az öltözködésedet is kezeljük a szüleiddel együtt. Te leszel a Pénzügyi Igazgató (CFO) én meg a revütáncos! Józsi 43.
2013. márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is így voltam 16 évesen, sőt 18 évesen már volt barátom is (aki azóta már a vőlegényem) és a társaságból mindig mi mentünk haza elsőnek, mert nekem 10 kor anyum már cirkuszolt.

Sokszor igazságtalannak éreztem én is, valahol a lezserség és a túlaggódás között kellett volna megtalálni az arany középutat. Neki nem sikerült.


Szerencsére már 23 éves vagyok, nem is lakom otthon, de megértelek.


Mondjuk Iskola közben én sem engednélek ki tovább, szünetben 10 ig, különleges esetben 11-ig nagyon kiváltságos esetben 12 ig max kiengednélek. Persze állandó kapcsolattartással.


A párom húga 17 éves és még őt se nagyon engedik ki. Mi is kisvárosban lakunk, de úgysem. Ő is csak barátnőkkel jár ki, de sötétedéskor már otthon van mindig. Néha néha va kiengedve 10 ig, buli esetén 11 ig.

2013. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És a tanács lemaradt : szépen kérném, indokolnám, miért szeretném (pl mert kellemetlen mindig elsőként zárni a kört) egyez meg vele nagyobb és nagyobb időpontokban, majd TARTSD MAGAD A MEGÁLLAPODÁSHOZ, sose késs, mindig légy elérhető. És türelem már csak 2 év és akkor kicsit enyhülnek :)
2013. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vacsoraidőben hétköznap a családnak otthon a helye. A te szervezetednek meg szüksége van az alvásra.

És igen, 2 év múlva leszel csak 18.


Anyukád amúgy egyedül nevel?

2013. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 18 éves koromig hétköznap 8ra, hétvégén 9-10re kellett hazajárnom.

Utáltam.

Most 25 vagyok és nagyon hálás vagyok a szüleimnek, hogy "szigorúan" fogtak, nem csak ebben, másban is.

2013. márc. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezzel mi a probléma 16 éves gyerek vagy,mit akarsz hétköznap?Szerintem ez teljesen jó így
2013. márc. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Leírod, hogy milyen jó kislány vagy, meg nem züllöttél el. Na lehet azért, mert rövid pórázon vagy. :D

Igazából teljesen érthető a dolog, főleg suliidőben. Én legalábbis 4-ig suliban voltam, ha 6-ra nem értem haza, akkor mikor tanultam volna...? Gondolom ez nálad is így van.

Amúgy meg hétvégén megmondod neki, hogy ezzel meg ezzel a barátnőddel mész ide meg oda, 10-re hazaérsz, telefon van nálad, ha baj van hívod. Aztán érj haza időben.

Igazából annyi rosszat hallani, hogy nem csoda, ha aggódik érted anyukád, szerintem inkább ilyen legyen, mint aki abszolút tesz rá, kivel, hol és mit művel a gyereke. :S

2013. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!