Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nevelőapám állandóan ver,...

A nevelőapám állandóan ver, mit tegyek? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Amint említettem, a családi ügyeim nem mennek valami fényesen.... A nevelőapámmal kb. 7 és fél éve élek együtt, de a kapcsolatom vele az első három évben teljesen rendben bent.. Aztán teljesen megváltozott minden, amikor a nálam jóval idősebb fiai hozzánk költöztek, édesanyám ezt eltűrte,mert nagyon kedves, és csendes ember, akinek a türelme határtalan, de ezzel visszaél élettársa...A költözéskor teljesen rendben ment minden, és ez az állapot két évig tartott.. Ekkor történt az, amikor a feje tetejére állt minden, anyagilag padlóra kerültünk, a nevelőapám édesanyja meghalt, és ez miatt kezdett el inni.. Lassan elszabadultak az indulatok, és a végén a kedves emberből egy ittas, kegyetlen férfi lett.. Mindenért engem okolt, édesanyám meg már két és fél éve nézi, ahogy ver engem, de a fiaival semmi baja, csak én tehetek szerinte mindenről, és évek óta tűrtem, de nem bírom már tovább, illedelmes, kedves vagyok vele, köszönök neki, megteszem amit mond, a szín jeles átlagot is tartom, nyárimunkát végzek... Szerintetek mi baja velem? Nem merek édesapámhoz menni, ugyan a szüleim rég elváltak már, de akkor is apámra számíthatok, a nagyszüleim mind élnek még, keresztszüleim, nagybátyám is szívesen befogadna, de nem merek elmenni anya miatt, hátha bántaná a mostohaapám, de inkább szenvedek, csak a jó anyámat ne bántsa, de nem merem itt hagyni egyszerűen, vagy viszem magammal albérletbe, szerintetek mit tegyek? Nagyon félek, hogy édesanyámnak baja esik... 17 éves vagyok, és lány, a válaszotokat nagyon köszönöm :)

2013. márc. 31. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádat is szokta bántani? Mert ha nem, akkor én a helyedben elmennék. Amúgy meg nem hagynám magam, megfenyegetném valamilyen módon, elvonóra küldeném.
2013. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
és ha elmondanád valakinek akiben megbízol? Kérd a segítségüket, hát ez nem normális ami körülötted történik. Ne hagyd magad te is ember vagy és nem csak egy húsdarab..
2013. márc. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Édesanyád mit tesz,hogy javítson a helyzeten?
2013. márc. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy rángasd a házhoz a rendőrséget, de valakivel mindenképpen beszélj erről. Említettél néhányat a roknaid közül, velük próbálhatnál. Én pl. helyedben az apukának mindenképpen beszélnék erről és kikérném a tanácsát. Nagyszülők ugyanúgy alkalmasak erre. Ezt nem egyedül kell megoldanod, azért van a család.
2013. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged bánt a nevelőapád az anyukád felelőssége,ha anyádat üti az is az Ő felelőssége. Nem Te felelsz anyádért hanem Ő érted,bár az látszik hogy Ő lesz@rja.
2013. márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Mindenért engem okolt, édesanyám meg már két és fél éve nézi, ahogy ver engem, "


Ez az a pont, amikor azt mondom, hogy fordulj az édesapádhoz, és költözz hozzá.

2013. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket :) Nem, nem szokta anyukámat bántani, de én oluan vagyok, aki kiáll magáért, és lehet, hogy bunkó dolog ez a részemről előre is elnézést kérek, de magamat azér kicsivel többre tartom, mint ezt a vadállatot (sajnálom a kifejezést), és megoszt a családtagokkal, persze hogy számíthatok rájuk, és mindent elmondok nekik, ez alapvető, de édesapám véleményét kikértem, és ott tartok jelenleg, hogy albérletbe megyek édesanyámmal, és tisztába vagyok vele, hogy a rendőrséghez is fordulhatok :) Az utolsó kommentre azt mondom, hogy igaz, amit írt, de sajnos az anyukám nagyon gyengelelkű, kötelességem, hogy megvédem, és habár ez fordítva kéne legyen, akkor is így van.. És nem szar le semmit, csak meg van kötve a keze, mert még ugyan kiskorúnak számítok, de már nem
2013. márc. 31. 23:24
 8/14 A kérdező kommentje:

* De már nem tehet semmit


Ezzel nem őt védem, de tényleg igaz az, hogy több mindent tehetne :) Köszi a kommenteket :D

2013. márc. 31. 23:26
 9/14 anonim ***** válasza:

Még most amíg kiskorú vagy, fordulhatsz a gyámügyhöz segítségért.Ott valószínű elmondják a további teendőket.

Anyukádat viszont nem akarom bántani,de gyenge jellem, miért hagyja??

Rúgd jól t@kön nevelőapádat legközelebb...

2013. ápr. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem menj apukadhoz es ne féltsd anyukadat , mert ö nem törödik veled! Ha az en lanyomhoz nyulna a ferjem, baltával mennék neki!

Anyukad ezt ket eve nezi, elvakulva a szerelemtöl.

Ez minden, csak anya nem. Nem kedves es szelid, hanem nemtörödöm es felelötlen! Es meg te sajnalod, mikor teged kene sajnalni!

Ha kapna nevelöapadtol ezek utan, meg is erdemelne, amiert hagyja h az az allat rajtad vezesse le a

2013. ápr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!