Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csupán a gyerekek miatt...

Csupán a gyerekek miatt eltartanád a férjedet, folyamatosan kompenzálnád felelőtlen pénzügyi botlásait, ha amúgy sincsen köztetek már rég intim kapcsolat sem?

Figyelt kérdés

Ha egyedül maradok a gyerekekkel akkor is nagyon nehéz lesz,de legalább nem kell folyton egy felnőtt embert támogatnom anyagilag,folyton rendbetenni az ügyeit,vitázni vele,hogy normálisan álljon a dolgokhoz,felelősen gondolkozzon ,dolgozzon,mindegy ,hogy mit csak dolgozzon.

Albérlői (megörökölt házában ) 7 havi lakbérrel tartoznak és több hónapra elmaradoztak a számlákkal is,mégis őket védi,hogy nem baj,ha nem fizetnek,mert sajnálja őket ,ezalatt a családjának egy fillért nem tud adni,mert munkanélküli.

Én a mi házunkkal kapcsolatos dolgokat rendben tartom,mindent befizetek ,a gyerekeknek van mit enniük és miben járniuk,de az ő másoktól kért kölcsöneit amiket olyan dolgokra kért amik nem létszükségletek nem vagyok hajlandó rendezni,nem is tudnám a saját béremből még ezeket is kifizetni,több embernek tartozik.


2013. ápr. 2. 11:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem maradnék.


Van lakása,kiteheti a bérlőket,mehet isten hirével.

Gyerektartást ha nem fizet,ráterhelik a házára,kész.


Ha nem szereted és már csak a gyerekek miatt vagytok együtt,lépj,jobb neked is,a gyerekeknek is.

2013. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Biztos, hogy nem maradnék vele. Én úgy látom, hogy könnyebb lenne az életed nélküle, legalább miatta nem kellene idegeskedned.
2013. ápr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
A gyerekeitek hogy viszonyulnak az édesapjukhoz?átlag vagy átlagon felüli apa?
2013. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Éppen ez az,hogy apának kíválólimádja a gyerekeket és ők is viszont,mert rájuk hagy mindent és egyedül küszködöm a gyerekneveléssel is.
2013. ápr. 2. 12:02
 5/14 anonim ***** válasza:
12%

4-Mivel ez van-nincs lehetőséged lépni. Elsők a gyerekek. Max. a stafétabot a te kezedben lesz, és te leszel a család feje, ha ő képtelen erre.


Igy ilyen formában nem léphetsz-még ha akarsz, akkor sem.

2013. ápr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A család feje én vagyok ,én keresem én osztom be a pénzt,viszont ő pedig saját bejáratú adósságokat csinál másoknál,erre nem tudok közös felelősséget vállani,erre mi a megoldás ?
2013. ápr. 2. 12:06
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos hasonló cipőben járok, az én férjem is ilyen. Szinte teljesen ugyanilyen. Csak annyi különbséggel, hogy ő elég komoly beosztásba került az utóbbi időben, felelősségteljes munka jó fizetéssel, de úgy látom, hogy minél több van, annál több folyik ki a keze közül... végül ő sem tudja megmondani, hogy hova. Próbálom én kezelni a pénzt, de hónap közepe táján amit adott, annak is jó részét visszakéregeti, mert hát valamiből járni kell dolgozni és enni sem ártana valamit, stb... Éppen ezért rengeteg a feszültség, ha van szex, az is csak szenvedés, én sem látok sokszor más kiutat, csak a válást. De! Nekem borzasztó nagy bajom, hogy a tartozások java részét a házasságunk alatt szedte össze, ergo válás esetén viszem az adósság felét... ennek járj utána te is, mert lehet, hogy nem jársz jobban addig, amíg ki nem tisztázzátok valahogy a kölcsönöket és utána lépsz le a gyerekekkel. Mert hiába jó apa (nem nehéz úgy jó apának lenni, ha csak szeretgetni kell a gyerekeket, de a fegyelmezés anyára marad), ezt megteheti a láthatási időben is, neked pedig megadná az esélyt arra, hogy találj valakit, aki mellett nem csak érzelmileg, de anyagilag is biztonságban vagy. Biztosan nagyon nehéz lenne, de sajnos vannak ilyen emberek, akikkel tartósan nem lehet együtt élni a felelőtlen viselkedésük miatt, főleg hogy változásra nem képesek.
2013. ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

apám hasonló volt. igaz ő kocsmázott, nem dolgozott és nem fizetett semmit(nagymamámmal élt, mert anya elvált tőle, mert nem volt ezt hajlandó megtűrni). idő közben elárverezte nagymamám feje felől a lakást, ő szociális otthonba került apám meg a híd alá.


ráadásul jó apa sem volt. 1-2 alkalommal elvitt ide-oda, de többnyire aludt, amikor náluk voltunk.


rajtad áll a döntésed.

2013. ápr. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Az nem kiváló apa, aki ráhagy mindent a gyerekekre...
2013. ápr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az én párom keze közül is ömlik a pénz, bár ő dolgozik és legalább belement, hogy én kezeljem a pénzügyeket. Adósságáról nem tudok, de néha úgy érzem magamat, mintha lenne mégegy gyerekem. Marhaságokra akar költeni, amiből elég lenne ha fele annyiért venné ugyanazt pl, de neki a drágább kell. Aztán jön a vita, hogy erre nincs pénzünk, de akkor hol van az ő megkeresett pénze, annyi igen is jár neki hogy ezt megvehesse. Fogalma sincs, hogy mire mennyi pénz megy el, hogy ugyan nem élünk rosszul, de így is ki kell gazdálkodni a pénzünkből mindent, ami nem könnyű, hogy elvileg autóra gyűjtünk és egy új konyhabútorra. (ezt már rég megbeszéltük)

Szóval ő nem boldog, mert nem költheti a pénzét amire akarja, én nem vagyok boldog, mert minden hónapban emlékeztetni kell rá, hogy oké elköltheti, de akkor nincs mit félretenni megtakarításba... Jelenleg hónapok óta állunk egyhelyben és ha ez így marad nem úgy néz ki, hogy valaha is lesz saját autónk, a konyháról meg nem is beszélve.

2013. ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!