Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a papám rákban. Anyu...

Meghalt a papám rákban. Anyu apukája volt, így anyu érthető okokbòl csak sír. A nővérem koleszban van igy sajnos nek tudja vigasztalni pedig jobban ert hozza. Hogyan vigasztaljam aput meg anyut. Es magamat? Hogy segitsek nekik?

Figyelt kérdés

takaritok mosok fozok (igen tok fozni). nekem is szar de tudom hogy segitenem kell nekik. felre ne ertsetek anyu es apu nagyon sokat dolgozik.n de ezen meg nagyon nem tettek tul magukat. mi tegyek? hibakert bocsi de suetek.

12/l


2013. ápr. 2. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

sajnos nem sokat tehetsz...

segítesz nekik,érezteted velük hogy szereted és hagysz nekik időt hogy feldolgozzák

2013. ápr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogadjátok őszinte részvétemet. A szüleidnek azzal teszel jót, ha érezteted, hogy mellettük állsz, ha besegítesz otthon, hidd el, értékelik és jól esik nekik, még ha most a jelen helyzetben ezt nem is mondják. És a gyészfolyamatok feldolgozása sajnos idő. Ezt nem tudod siettetni. Ki kell tudni várni. És amúgy rendes vagy, hogy a szíveden viseled a lelküket. Komolyan.
2013. ápr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Részvétem, átérzem nekem is rákban halt meg a papám és az anyám is. Nem akarlak megijeszteni, de kérd meg anyukádat, hogy menjen el kivizsgálásra, mert a rákot lehet örökölni.

Én ezért vesztettem el édesanyámat is.

18/F

2013. ápr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

www.gyaszportal.hu

www.gyertyagyujtas.hu


Keresd meg a "gyász" kifejezésekre a találatokat a guglin. Olvasgasd el, amit értesz belőlük, és tisztábban fogod látni az egészet. Anyukádat hagyd, hogy csak sírjon, ez ilyenkor természetes.


Az nem természetes, hogy gyász címén annyira elhagyja-kezét lábát, hogy a 12 éves gyerekének kell ellátnia a házatartást helyette!


Egy normális anya soha nem teszi a maga terhét a gyereke vállára. Amikor Agatha Christie édesanyja meghalt (az ajpa már 11 éves korában), és a drágalátos férje a gyász ideje alatt megcsalta egy nővel, akkor is, a testi-lelki szétesés szélés is a kislányát védte, amennyire csak lehetett. Eszébe se jutott, hogy a gyerek dolgozzon helyette!


Hagyd, hogy anyukád gyászoljon, de ne vedd a nyakadba azt, ami nem a te terhed és dolgod. Neked 12 évesen nem az a dolgod, hogy tündérkedjél a konyhában - csak ha akarsz és ez örömet okoz neked! -, hanem az, hogy tanulj, játssz és barátkozz a többi gyerekkel. Nem szabad egy gyerek életét megnyomorítani azzal, hogy a elvesszük a gyerekkorát, csak mert meghalt egy hozzátartozója. Ez az Élet sora: az idős emberek egyszer meghalnak. Nagyon fájdalmas, és szomorú, de édesanyádnak lehetne annyi esze, hogy az ő apukája a te NAGYAPÁD volt, tehát te is gyászolsz!


Sok erőt kicsi lány, és bármi baj van, ha elkezdenek a jegyeid romlani, akkor AZONNAL szólj az osztályfőnöknek. Bár én azt mondom, jobb volt most szólni, hogy tudja, mi a helyzet.

És a nővéreddel, ha jó a kapcsolatod, levelezz, vagy beszélgess telefonon, amikor pedig hazajön, beszélgess vele, amennyit csak lehet.

2013. ápr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!