Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám 56éves,25évig kemény...

Anyám 56éves,25évig kemény alkoholista volt.2éve leszokott róla. Sajnos már a második alkalommal ivott egy sört és egy kisérőt hozzá. Vissza szokhat ennyitől? Ő azt mondja ez volt az utolsó, de amikor rászokott ugyan így kezdődött.

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 12:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit sem kéne innia.Tegyen be a bőre alá tablettát, ez egy évig biztosítja, hogy ne igyon.
2009. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, már vissza is szokott, ne haragudj. Főleg az "ez volt az utolsó" kijelentésből gondolom.

De nagyon nehéz letenni egy ilyen függőséget...sőt, úgy hallottam, csak abbahagyni lehet, mert mindig ha lát egy sört, beindul az endorfin termelése, hiszen neki ez okozott örömet régen. Ezt pedig nem lehet kiírtani.

Próbálj meg beszélni vele, én biztosan arra kérném, nem baj ha ismét iszik, csak ne hazudjon róla! Ha stikában kell innia, nyomorultnak fogja érezni magát...ergo többet iszik, stb. Dehát biztos már mindent amit lehet, átéltetek ketten, szóval nem okoskodok. Kitartást!

2009. aug. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Sajna a súlyos alkoholisták, drogfüggők sohasem gyógyulnak meg, ezért is mondják úgy, hogy "tiszták" és nem úgy, hogy gyógyultak. Ami azt jelenti, hogy éppen nem fogyasztanak, de ehhez minden akaraterejükre szükségük van. Egyetlen pohár sör is hazavághatja ezt a nehezen szerzett állapotot, onnantól olyan, mintha az egészet elölről kellene kezdeni. Sajnos :(
2009. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam, az én anyám 8 év után szokott le.

Sokszor kibírta 1 évig is, de egy pohár elég volt és kezdődött előröl. Csak úgy sikerült neki, hogy azt mondta soha többet egy kortyot sem!

2009. aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Nem akarlak elkeseríteni. Most kéne beszélned vele, nehogy rosszabb legyen a helyzet!

Aki egyszer alkoholista volt, csak úgy maradhat gyógyult, hogy teljesen megvonja magától az alkoholt. Még egy sört sem ihatna. Rövidet meg főleg! Pont a visszaszokás veszélye miatt.

2009. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
egy "száraz" alkoholista akár egy borral elkészített kajától/mártástól is visszaeshet. nekik az is tabu.
2009. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos, az alkoholizmusról nem lehet leszokni...

Vagyis, ha van kellő akaratereje, hogy egyáltalán ne igyon (semmit!), akkor nem esik vissza, de ha nincs, akkor elég 1 sör is a visszaeséshez. :[


Igen, talán a bőr alá beültetett kapszula segítséget jelenthetne, ez 1 éven át megakadályozná, hogy kívánja az alkoholt!


Én olvastam egy tablettáról, ami a KUDZU növény hatóanyagát tartalmazza (táplálékkiegészítő) és a kutatók szerint a szenvedélybetegségekben segíti a leszokást. Ennek a növénynek az a különleges hatása, hogy a szabad receptorokat lefoglalja és ezután a beteg nem kívánja a nikotint illetve az alkoholt! Megszünteti a függőséget, ráadásul úgy, hogy nem lesz ideges a beteg, egyszerűen elfelejti, hogy eddig betegesen kívánta a cigarettát vagy az alkoholt! :D

Már 1-2 hét szedés után érezni a változást!


Én nem próbáltam, de több ismerősöm leszokott vele a dohányzásról, és mivel a leírásában az is benne van, hogy az alkoholizmusban is ugyanígy segít, ebből gondolom, hogy segíthet nektek is.


Keress rá a neten : KUDZU tabletta vagy KUDZU néven.

Elég sok helyen árulják és több leírást találsz róla.

2009. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukám is elég keményen ivott évekig. Most egy AA csoportba jár, és elég hosszú ideje tiszta. Azt hiszem lelkileg ez a csoport sokat segített neki, de a legfontosabb akkoris az, hogy ő maga mondja ki saját magának azt, hogy VÉGE.
2009. aug. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4%
V É G E az édesanyádnak!!! Készülj a legrosszabbra, de ő is! NINCS már visszaút!
2009. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Sziasztok!


Sokan jól látják: a függőség egy furcsa csodabogár: a visszaesés már egy fél pohár sörtől megtörténik.


De nem is csak ez az érdekes: a hozzátartozókat annyira stresszeli az ivás, hogy ők is segítségre szorulnak. Az alkoholbetegség szépen, észrevételnül társfüggővé varázsolja az alkoholbeteg szeretteit. Ebből ugyanúgy hasznos kigyógyulni, mint az alkoholfüggőségből, mert ha a családtagok nem gyógyulnak ki az alkoholbeteg kontrollálásából, akkor visszaesés jön, automatikusan.

Mondom ezt én, egy gyógyuló alkoholbeteg gyógyuló társfüggő kedvese.

Üdv a Marsról!

2010. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!