Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korban egészséges...

Hány éves korban egészséges elköltözni a szülőktől?

Figyelt kérdés

Itt most nem arra gondolok, mikor a gyerek 18 éves korban elmegy egy másik városba egyetemre és ott koliba/albiba lakik, amit a szülők finanszíroznak és minden hétvégén és szünetbe hazamegy...

hanem mikor már önálló, dolgozik és mondjuk ugyanabba a városba van munkája, ahol felnőtt...

mikor van itt az ideje az elköltözésnek véglegesen?


2013. ápr. 3. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Én most vagyok 19, van munkám, következő hónapba megyek albérletbe egyedül. 20 éves kor körül - ha van munkája az embernek persze - illene szerintem.
2013. ápr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez rengetegen múlik. Milyen a kapcsolat a szülőkkel, mekkora a lakás/ház és ilyenek. Amikor kicsi voltam együtt laktunk nagymamám házában, nagy 4 szobás kertes ház volt, elfértünk. Elváltak a szüleim, meghalt nagymamám, 16 évesen kerestem diákmunkát, és azóta külön lakom. Egyikre sem mondanám, hogy egészséges, vagy hogy nem jó. Szerintem ilyenben nincs, hogy jó vagy rossz.
2013. ápr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Én 27éves vagyok az anyagiak nem engedik,hogy elköltözzek otthonról!De igazság szerint nem is szívesen költöznék el!
2013. ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

18-25 korig meg kellene próbálni leválni a szülőkről,mert mikor a 30-as és 40-es emberkét még mindig a szülei tartják el és képtelen igazából felnőni az elég visszatetsző.

Én ezért tartom helytelennek,mikor a szülők megpróbálják foggal körömmel megakadályozni a leválást,mert még csak 18 éves(bár jogilag megteheti)például nem engedi a külföldi munkát (féltés gyanánt) stb.

Azután meg csodálkoznak,hogy az az ember,aki engedett a szülői nyomásnak még 40 évesen is ott van a nyakukon.

A féltésnek van egy másik megoldása is,ha az én lányom például külföldön akarna dolgozni,féltésből nem megakadályoznám az előbbre jutását,hanem már elhatároztam,hogy utánanéznék én is a dolgoknak és kimegyek vele megnézni hová megy...

2013. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Neuhauser László ***** válasza:
100%

Jómagam 22 évesen költöztem el, most 23 vagyok, de anyámék néha támogatnak, ha szükség van rá, bár ők se jómódúak, mindannyiunk szegény helyzetben van.. Néha elmegyek hozzájuk, akkor megvendégel :)

De van hogy fizikai segízűtséget nyújtok neki, szóval kisegítjük egymást, attól függetlenül, hogy nem ő tart el, illetve nem nála lakom

2013. ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Amikor ő és a családja úgy érzi, a szülőkkel való együt élés, nem betegség.
2013. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Én 23 évesen költöztem el otthonról.

Addigra lett stabil munkahelyem.

Úgy gondolom,hogy 25 éves korig illik elköltözni

otthonról,és elkezdeni az önálló életet!!

2013. ápr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es voltam, még egy gondolat


Az eltartás, együttélés sem feltétlenül van így. Lehet együtt lakni, "külön háztartásban", ergo a dolgozó fiatal a szüleinél él, de vesz külön ennivalót magának, fizeti a rezsi x százalékát, így nem rajtuk élősködik.

De ismerek olyat is, aki elköltözött a szüleitől, majd pár hónap múlva nem volt munkája, és így a szülei fizették az albérletet, pedig felnőtt nő volt. És nem olyan ritka ez, mint amilyen hihetetlennek tűnik.


Szóval ezer dologtól függ az egész. Megint más az, ha valaki 40 évesen is az anyja szoknyáján él, munkanélküli, más az, ha egy fiatal úgy gondolja, beszáll a kiadásokba, és közben gyűjtöget, mondjuk lakáskasszát fizet, és így teszem azt 30 éves korára meg tudja venni a sajátot... (ennek pl szerintem több értelme van, mint elmenni és bérletet fizetni, még így is, hogy én hamar eljöttem)

2013. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem sok mindentől függ, például tanul-e, a szülei milyen anyagi helyzetben vannak, stb. Nem hiszem, hogy lenne egységes séma erre.

Nálunk a szüleim közölték, hogy ha otthon lakok sem fogadnak el rezsibe, kajába való besegítést, mert nem szeretnék, ha erre költeném a pénzem, amikor ők is nagyon jól állnak és egyáltalán nem okoz gondot a kifizetése (plusz ugye házban a rezsi nem nagyon függ attól, hogy egy emberrel több vagy kevesebb van-e). Az ő szüleik sem fogadták el tőlük, ezzel segítve őket az elindulásban, ők sem teszik ezt. Valaki szerint ez ingyenélés...

2013. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én most 23 vagyok, végeztem az egyetemen és most van munkahelyem, de ugyanabban a városban, ahol felnőttem, és még a szüleimmel élek. Eddig 7 hónap volt az, mikor nem velük laktam, mert külföldön dolgoztam/tanultam, de az egyetemet is ebbe a városba végeztem. Szóval most így elgondolkodtam, hogy lehet itt az ideje, hogy kirepüljek a fészekből. Mivel barátom nincs, így egyedül fenntartani egy albit + rezsi + kaja + egyéb dolgok nagyon megnyirbálnák a fizumat, ami nem rossz az átlagkeresethez képest, de mivel most a szüleimmel élek még, és nem kérnek tőlem a rezsibe pénzt, mivel jól kijönnek a fizujukból hálisten, így kényelmesen vagyok.

de néha már idegesítő velük lakni... még mindig hajlamosak megszabni, hogy mit csinálok.

szóval ezért kérdeztem.

én amúgy 26 éves korig tartom ideálisnak a szülőkkel élést, de persze anyagiak, eü-i dolgok miatt senkit sem ítélek el.

2013. ápr. 4. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!