Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együttélés családtaggal: Hogy...

Együttélés családtaggal: Hogy tudnék elköltözni anélkül, hogy ne bántsam meg vele a másikat, és ne legyen belőle nagy sértődés? Helyes-e, hogy el akarok menni?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok Budapesten, és az iskola elvégzésének ideje alatt nagymamámnál lakom/laktam, aki mielőtt én ideköltöztem volna hozzá, szintén egyedül élt.


Idén végzős leszek, és szeretnék külön költözni, egy "saját" különálló albérletbe. Több oka van ennek...egyrészt olykor meglehetősen nehéz az együttélés vele, másrészt szeretnék kicsit a saját lábamra állni végre, önállósodni, amire van is lehetőségem: van állásom, és bár nem mondom, hogy agyonkeresem magam, de ha befejeztem a sulit, teljes munkaidőben valószínűleg kapok majd annyi fizetést, amennyiből egy normális, jobbfajta albérletet fizetni tudok itt Pesten. (Még ha nem is tudok majd olyan sokat félretenni mellette...)


Ami viszont eddig még visszatartott, az nem annyira a pénz, hanem inkább az, hogy a nagymamám az utóbbi pár évben nagyon "hozzámszokott"...nem nagyon tud meglenni nélkülem. Ez részben az egészségi állapota miatt is van (nem lát jól) - bár azért el tudja látni magát, sütni/főzni is tud még, de eljárni már nem nagyon szokott (legfeljebb ide a szomszéd boltba), meg a szeme miatt olvasni sem tud, a tévét is csak hallgatja. Úgyhogy a szórakozás ezen formái kilőve, így nem tud mit kezdeni magával, unatkozik egész nap, ráadásul barátai sincsenek, akikkel beszélgethetne.

Maradok én, de én legalább adok neki valami konkrét célt, például hogy néha főzhet egy-egy kaját, meg szoktunk beszélgetni is.

Bár ezeket azért nem nevezném beszélgetésnek, mert általában vagy politikailag agitál (amit utálok, és ezt ráadásul tudja ő is), vagy kb ötvenezerszer hallott történeteket mesél el ötvenegyezredjére is (ez meg a társaság kisajátítása, van hogy félórán keresztül hallgatok, ő meg csak mondja a magáét. Néha ez meglehetősen idegesítő tud lenni...főleg, ha egyébként más dolgom lenne... mert általában azt is figyelmen kívül hagyja, ha az ember szól, hogy dolga van...

De ha van időm, azért megteszem a tőlem telhetőt: ha már beszélgetünk, azért megpróbálom a társalgást a komcsizásról meg a "manapság minden szar, bezzeg azelőtt" típusú kesergésről némileg neutrálisabb meg vidámabb témákra terelni, van is hogy sikerrel járok, de általában nem. :)


Szóval unatkozik, még így is, hogy azért ha tudtam, mindig odafigyeltem rá, hogy ne érezze annyira egyedül magát, de az én képességeim is végesek. Mostanában nincs normális magánéletem, nem járok bulikba (mondjuk nem is igénylem), és nagyon barátaim sincsenek, kezd rámragadni a mogorva stílusa is, és ez nagyon aggasztó...Emellett még szintén az utóbbi időben, azt vettem észre, hogy a lányok sem szívesen ismerkednek velem, mihelyst megtudják hogy kivel lakok, és hogy nem koliban vagy ilyesmi.


Tehát elhatároztam hogy a közeljövőben elköltözöm. Mindig is igényeltem a nyugalmat, ami általában nem volt meg...oké, nem kell nagy veszekedésekre gondolni, inkább csak olyan mindennapi, de folyamatosan jelenlevő apróságokra, mint hogy például úgy olvasni egy könyvet, hogy nem bömböl a szomszéd szobában a politikai "kibeszélősműsor", meg hogy ha koncertre megyek, akkor nem leszek megvádolva, hogy valójában MSZP-s nagygyűlésre (WTF???) megyek - csak mert az is akkor van. :D Ráadásul mindezt a saját nagymamám által, akit amúgy szeretek (bár ilyenkor dühös vagyok rá, mert ez szerintem bunkóság, amellett hogy eléggé sekélyes gondolkodásra vall)


A kérdés azért nem olyan egyszerű...helyes-e egyáltalán, hogy el szeretnék költözni? A válaszban nem vagyok teljesen biztos, de én inkább az "igen" felé hajlok. Meg kell legyen a saját életem...


A másik kérdés viszont az, hogy ezt hogyan tálaljam úgy, hogy ne legyen belőle sértődés? Nem akarom, hogy emiatt depressziós legyen, ha meg a fentieket így elmondom neki ahogy itt leírtam, tuti megsértődik.


A legkonfliktusmentesebb szerintem az lenne, ha lenne egy barátnőm, akivel összeköltözhetnék, csak hát most épp ez sincs. Gondoltam már, hogy föladok egy hirdetést "lány lakótársat keresek" jeligével, és megbeszélném a delikvenssel, hogy a családom előtt játssza el a kedves barátnő szerepét és cserébe fizetem egy havi albérletét. :D

De hát ez megint nem jó, mert akkor megint máshoz kellene alkalmazkodni.


Bár szerintem könnyebb lakótársként kezelni olyasvalakit, ha a két ember között nem húzódik generációs szakadék.

Végülis anyagi szempontból is jobban jönnék ki, ha nem egyedül kéne fizetnem a lakbért.


Ötletek?



2013. márc. 25. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Feltétlenül költözz el.Minden szempontod érthető,de nem hiszem,hogy kellene bárkivel is összeköltöznöd,menj egyedül.Eleinte nem lesz könnyű,de gondolom,szívesebben eszel akár egy hétig vajas kenyeret,mint mindennap aranygaluskát,ha ekkora ára van.

A nagymamád így is-úgy is azt csinálja,amit akar,tévézik,ha akar,beszélget a szomszédaival,ellátja még magát is.Te nem vagy ebben a történetben főszereplő,ő az.Hogy ne legyen nagy a sértődés,ajánlj fel neki időnként közös programot,pld.néha vidd el színházba,hetente vásárold be neki a nehezebb dolgokat,mint krumpli stb.Megéri.Én ugyanebben a cipőben voltam 5 évig,tavaly nyáron költöztem el.Szerintem örült is neki,hogy végre azt csinál a lakásában és akkor,amikor akarja.Mondjuk én nő vagyok,nagyobb volt a konfliktuslehetőség-ki hogyan mos,takarít,hová teszi stb. De elmúlt,2x voltunk színházban azóta, meg előre megbeszélt időpontban mondtam,ha akar,meglátogathat-ő 2x volt nálam,szerencsére elég messze lakunk egymástól.Időnként bevásárolok neki.Eleinte megpróbált ugráltatni mindenért,de mondtam,hogy nem lesz ez így jó,csak akkor hívjon,ha tényleg nem tudja megoldani a dolgot egyedül,azért,mert nem tudja lecsavarni a befőtt tetejét,azért inkább ne.Megértette, és minden ok.Szerintem nálad is menni fog.

2013. márc. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, csak azért van bennem némi bűntudat, mert nagymamám tényleg rosszul lát (látássérült), tehát a bútorokat még látja, főzni is tud azért, de mondjuk megvarrni nem tud egy ruhát, ha elszakad.

Mondjuk a nagynéném (a lánya) is szokott neki segíteni, mikor én nem voltam ott, akkor szinte mindig ő vásárolt be, vitt neki mindent. Szóval azért meg lehet oldani.

Köszönöm a válaszod!

2013. márc. 25. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha arra hivatkoznál, hogy sok idő onnan bejárni dolgozni, és közelebb szeretnél lakni a munkahelyedhez? De mondd meg neki, hogy attól gyakran meglátogatod (eleinte szerintem 1-2 naponta, aztán ritkíthatsz rajta)
2013. márc. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"hogy sok idő onnan bejárni dolgozni, és közelebb szeretnél lakni a munkahelyedhez"


Ez nem rossz. Amúgy meg persze, nyilván meglátogatnám, nem erről van szó. Csak jó lenne külön lakni. :)

2013. márc. 25. 22:34
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Mi lett végül?

Hogy oldottad meg a problémát?

Sikerült elköltözni?

2013. júl. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!