Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám miért szól bele abba,...

Anyukám miért szól bele abba, kivel barátkozom, kivel járok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves lány vagyok, és nem hülye. Tudok magamra vigyázni. De tényleg. Ha valaki nem szimpatikus, lekoptatom, és csak normális emberekkel barátkozom. A rosszba nem tudnak belevinni, mert úgy gondolom nem attól leszek menő, ha másoknak akarok megfelelni azzal, hogy cigizek (amit nem csinálok, mert utálom), vagy, hogy részegre iszom magam (amire még szintén nem volt példa, mert szerintem egy lánytól különösen gusztustalan). Én nem akarom, hogy ezért legyenek velem. De anyukám azt hiszi, ilyenekkel lógok, ilyen a barátom is, és sehogy nem tudom meggyőzni, hogy normálisok. Megmondja kivel barátkozzak, és én ezt nem bírom. Miért ilyen?


2013. ápr. 3. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Egyrészt azért,mert félt Téged,másrészt mert egy kívülálló sokszor jobban átlátja a dolgokat,mint az,aki benne van az adott társas kapcsolatban,és elfogultan gondolkodik.Nem kizárt,hogy ha nem is mindenben,de bizonyos dolgokban igaza van anyukádnak,nem árt a tanácsait meghallgatnod.
2013. ápr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézd Kérdező, egyfelől biztos, hogy nem rosszakarat vezérli, tehát ha nem tilt vagy utasítgat, csak mondja a véleményét, azt tűrd békével:)

Másfelől viszont ritka idegesítő tulajdonsága egynémely szülőnek az is biztos, nekem pl. világ életemben 180 fokkal különbözött az értékrendem az anyámétól, aki neki szimpatikus volt, attól biztos, hogy nekem állt fel a szőr a hátamon és viszont... bár idővel ezt azért lehetett használni, csak épp a véleménye fordítottját kellett venni, akit ajánlgatott, azt kerülni, akitől húzta a száját, azzal meg ismerkedni:)

2013. ápr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, hogy félt, és én meghallgatom a véleményét, de olykor bántó, hogy nem bízik bennem, és amúgy meg... tanulok a hibáimból, jó lenne, ha néha ezt elhinné.


Ja, és köszi a válaszokat :)

2013. ápr. 3. 17:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert önző: birtokolni és kontrollálni akar. Csak nyugodtan állj a sarkadra és mondd meg neki, hogy a törődjön csak a saját dolgával és bízzon meg benned. A te barátaid a sajátjaid, a te pasid a sajátod, a te életed a sajátod. Ha valamit rosszul csinálsz, akkor majd tanulsz belőle, ha a padlóra esel, akkor majd felállsz. De minél erősebben kontrollálnak valakit, annél biztosabban szétverik az életét: vagy azért, mert elmenekül, vagy azért, mert ott marad és meg sem mer mozdulni többé önállóan.
2013. ápr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bibike1000 válasza:
Anyukád biztosan a jót akarja nyújtani neked a párkapcsolatban is.Teljesen igaza van ha mondjuk egy alkoholista férfit viszel haza ,hogy anya ő itt a barátom!Persze lehet ,hogy egy rendes házias,kedves ,rendszerető férfit választottál ,de szimplán baja van vele anyukádnak.Ilyenkor a legjobb megoldás ,ha tartotok egy csajos napot és leülsz megbeszélni vele a gondjaidat.Hiszen ő az az ember aki mindent tud rólad és hidd el 17 évesen sem ciki az anya szeretlek szó!
2013. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom nem ciki, szoktam neki mondani :D Csak nem vagyunk olyan jóban, hogy ilyen lelki dolgokról beszéljünk.
2013. ápr. 3. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!