Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérem valaki segítsen! A...

Ramykaaa kérdése:

Kérem valaki segítsen! A párom akoholista?

Figyelt kérdés
Kérem valaki adjon normálisan tanácsot mert én már nem tudok sajnos a helyzettel mit kezdeni!Párommal 4 hónapja vagyunk együtt...tudom nem sok idő..de nagyon szeretem...Viszont van egy "kis" pobléma ami megkeseríti a a kapcsolatunkat..Méghozzá az alkohol..Szezon munkán vagyunk és a párom minden nap iszik..fröccsöt, sört,unicum..éppen ami akad..emelett ugye itt sűrűn vannak bulik is..heti 3 nap biztos..ez azt jelenti, hogy amelett h minden nap iszik itt ez a 3 nap mikor részegre issza magát..azt mondja h sok a munka és jól esik ha esténként megihat ezt azt..én ezt meg is értem, de azt nem tudom sajnos megérteni, hogy ezt napi rendszerességgel kelljen csinálni..Nagyon szeretem, de egyre többet veszekedünk emiatt..mondtammár neki, azt is h válasszon a pia vagy én..erre mindig az a válasz hogy megváltozik mert fontos vagyok neki..de eltelik egy nap és folytatódik minden előről..már mondtam azt is h nem tudok odabújni mellé az ágyba mert mindig az alkohol szagot érzem rajta!Könyörgöm valaki segítsen mit tegyek én segítenék neki, de ő magáról nem vallja be h sokat iszik..akkor én mit tudok tenni?Tudom, hogy ha valaki válaszol is szerepelni fog válaszok között hogy hagyjam el..de nem szeretném mert szerelmes vagyok...Hozzáteszem én 25 éves vagyok a párom 27..Ilyen problémával kell h küzdjünk..mellette mondja h babát szeretne..de így?még csak gondolni se merek rá..valaki valami hasznos tanácsot ha tudna mondani nagyon megköszönném!Kétségbe vagyok esve!Nem akarom elveszíteni, de muszáj lesz az eszemre hallgatni ha ez így folytatódik tovább és meg kell tennem azt a lépést amit nagyon is nem szeretnék..

2013. ápr. 3. 17:40
1 2 3
 1/22 SzilKa ***** válasza:
73%

Az az alkoholista, aki rendszeresen iszik es nem birja ki anelkul, hogy inna. Ez akkor is igaz, ha csak egy pohar sort iszik meg minden nap, szoval nem a mennyisegen van a hangsuly.

Az altalad leirtak szerint a parod kemenyen alkoholista, es hiaba fogadkozik, nem birja megallni, hogy ne igyon.

Elvonokurat kene megprobalnia, ha eleg fontos vagy neki, ellenkezo esetben Te dontesz, tursz, vagy elhagyod.

2013. ápr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Csatlakozom: alkolista bizony. A mája még nem ment szét, még nem ver téged esténként dagadtra, de ez csak idő kérdése. Nem, nem vagyok rosszindulatú: sajnos nagyon sok rossz tapasztalatom van. :(


Egy alkoholista nemigen fog megváltozni, nemigen lesz erősebb ember, és nemigen lehet rá hatni, hogy ne igyon. Hiába áltatod magad, a szerelem sem teszi erősebbé, max. egy ideig kevesebbet iszik. Döntsd el: akarsz-e egy alkesszal élni, és a gyerekeidet kitenni annak, amit egy alkoholista apa jelent (ne tedd, én mondom: pokoli élet!), vagy most kirúgod a francba és keresel egy normálisabb pasit magadnak.

2013. ápr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Írásod alapján igen, a párod alkoholista. Masszívan. Te ugyan 4 hónapja vagy vele, de valószínűleg ez sokkal messzebbre nyúlik vissza és nem hiszem, hogy egyedül, szakszerű segítség nélkül képes lesz leállni.

Elvonóra mehet, ahogy ezt előttem is írták, ha számodra nagyon fontos ez az ember akkor mellette lehetsz, támogathatod őt, aztán reménykedhetsz, hogy egyszer tényleg képes lesz az apa szerepre.

Nem elrettenteni akarlak, de készülj fel, hogy nem lesz egy leányálom az az időszak, nagyon kiábrándítóan tud viselkedni egy alkesz aki nem kapja meg az adagját amit meg akar inni ahhoz, hogy normálisan tudjon "működni".

2013. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

szerintem ez nem fog megváltozni

mond meg neki hogy te vagy a pia,és ha még egyszer előfordul akkor ott hagyod,még a cuccodat is összepakolhatod és látványos helyre teheted hogy jobb legyen a hatás! hátha észbe kap, ha meg nem,akkor sajnos benneteket nem egy párnak teremtett az ég.

2013. ápr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Igen, alkoholista.

Ez baj, a szenvedélybetegség akadályozza az egészséges kapcsolódást más emberekkel. Ha ő nem tesz magáért, akkor Te nem tudsz mit tenni, csak elhagyni. Nagyon sajnálom.:(

2013. ápr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

Akartam javasolni, hogy állítsd válaszút elé, de ahogy tovább olvastam, láttam, hogy ez megtörtént.

Egyébként igen, a párod egy piás és nekem elhiheted, aki egy ilyen apa mellett nőtt föl, hogy ez nem fog változni.

Jobban jársz, hogy bármennyire is szereted, de tovább állsz. Majd elmúlik a szerelem, amit iránta éreztél és esélyed lesz egy normális kapcsolatra és nem egy ilyenre.

Babát meg főleg nem szülnék neki! Minek? Azért hogy téged otthagyjon minden gonddal és elmenjen a kocsmába inni? Vagy hogy a pénzetek java részét a kocsmába költse el? Nem! Ne csinálj hülyeséget!

2013. ápr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát nagyon rendesek vagytok..Elkeseredtem hogy mástól is megerősítést kaptam arra amit én ép ésszel gondoltam!De jobb belátni a dolgokat és nem szemet hunyni felette!Mégegyszer köszönöm!
2013. ápr. 3. 18:19
 8/22 anonim ***** válasza:
23%

4 hónapos kapcsolat, 27 éves srác, hadd igyon már szegény, mit piszkálod? ha 37 évesen családapaként tenné ezt az más!

nem kell rémképeket látni, h majd részegen veri a családját. szörnyű.

2013. ápr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 The Other ***** válasza:

Csatlakozom a többiekhez. A hivatalos álláspont szerint az az alkoholista, akinek az ivás problémát okoz az élet bármely területén (párkapcsolatot is beleértve), ennek ellenére nem hagyja abba.


Amíg önmaga nem látja be, hogy alkoholista, addig semmit sem lehet tenni a javulás érdekében.

2013. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Igen, alkoholista!

Sajnos nekem is volt ilyen párom, 1 évet voltunk együtt, és a pia győzött! Én 3x állítottam válaszút elé,hisz szerettem és akartam azt a kapcsolatot, de rá kellett jönnöm, hogy vesztettem.

Inkább még most hagyd el, ha nem akar változtatni, ne pazarolj rá több időt!

Megéri! Én azóta találtam egy olyan embert, aki nem iszik, és heppy end lett a vége (házasság, közös ház, gyerek).

És ha visszagondolok, megérte azt az alkoholistát elhagyni!

2013. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!