Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyeden lévő anyukák, ti mit...

Gyeden lévő anyukák, ti mit vártok el a párotoktól, hogy mennyit, és mit segítsen otthon? (értem itt a mosás, főzés, takarítás, kerti munka) és ez mellett mennyit dolgozik a párotok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

Ha otthon van az anyuka, akkor a házi munkát eltudja végezni. A férj segítsen a bevásárlásnál, a kertben, ne szolgáltassa ki magát, de nem feltétlen kell a házimunkát is elvégeznie az asszony helyett. A gyereket nem kell elkényeztetni, akkor jut idő mindenre.

Egy 3 gyerekes asszony.

2012. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

A férjem amikor hazajön, addigra a lakást nagyjából rendbeteszem - természetesen elöfordul, hogy valamit elölhagynak közben a gyerekek, de kosz nincs.

Vacsorát fözök, mert este már késön lenne akkor kezdeni neki, amikor megjön.

A mosás-mosogatás természetesen az én dolgom, mert napközben van (szakitok) rá idöm. (A gyerekek "segitenek", nem pedig állandóan játszom velük, elvégre az beletartozik a nevelésükbe, hogy felfedezzék, hogy dolga mindenkinek van)

Este egyikünk sem dolgozik, hanem a gyerekekkel foglalkozunk, amig nem kerülnek ágyba, utßana meg egymással beszélgetünk, illetve közösen töltjük az idönket.

A kerti munka egy részét megcsinálom, a nehezebbeknél segit a férjem, de föként hétvégén.

Hétvégén elosztjuk a munkákat, mindketten végzünk valamit, hogy délutánra már csak családi kikapcsolódás maradjon programnak.


négy gyerekes anya

2012. szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia,nálunk ez úgy van,hogy enyém a ház és a főzés,mosás,vasalás,ill. a gyerekekkel való teendők.A férjemé a kert,a fizikai munka,a szerelések.Vásárlás közös,ilyenkor mindig ő pakol,cipekedik.Novembertől a gyerekeknél is be fog segíteni,mert akkor megyek vissza dolgozni,így ő viszi majd a lányokat suliba-oviba és besegít az edzésre hordásokban is.
2012. szept. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem van otthon a gyerekkel, én dolgozom. Eleinte persze én voltam otthon vele, amíg pici baba volt és szoptattam, akkor mindent én csináltam meg, csak a hétvége volt nagyjából közös. Mikor váltottunk, és ő maradt otthon akkor is elvárta, hogy majd én csinálok meg mindent, mert "te tudod hogy kell" "én egész nap a gyerekkel vagyok", de aránylag hamar rá kellett jönnie, hogy ez nem így működik. Szóval most mindent ő csinál, kivéve a főzést, mindenki jobban jár, ha azt én csinálom. 8-ra megyek be dolgozni, 3-4-ig vagyok ott, aztán még éjjel, miután a gyerek már lefeküdt még dolgozom egy kicsit. Elvileg 9-től 6-ig lenne a munkaidőm, de annyit nem akartam tőle távol lenni, szóval így oldottam meg.
2012. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én itthon vagyok 2 hónapos babámmal.A férjem fél 9-től dolgozik 5-ig.Hétvége szabad.Takarítani én takarítok,főzni én főzök,és mosni is én szoktam.A főzés az nem napi munka,heti kétszer-háromszor szoktam.A párom és az anyósom egy helyen dolgoznak,ezért a páromnak anyósom csinálja az ebédet,ő mindennap főtt ételt eszik.Mivel anyósomék közel laknak,amikor megy dolgozni általában beugrik és nekem is hoz kaját.Ez van heti háromszor.Kétszer szoktam főzni,olyankor magamnak ebédet,és abból eszünk vacsira is.Hétvégén anyukámék jönnek/mi megyünk szóval akkor vagy ott eszünk,vagy ők hoznak ennivalót.Szokott maradni másnapra is.A mosást,takarítást természetesen én csinálom.A párom ablakot szokott pucolni,függönyt levenni.3 hetente.A kertben a fűnyírás,és hasonló jellegű munkák az övé,de ültetni,locsolni én szoktam.Bár a locsolást néha elintézi,még én etetek.

Fél 6-ra ér haza,onnantól csak együtt vagyunk.

2012. szept. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mosás,főzés,takaritás én dolgom,a bevásárlás is.A mosogatásba és a gyerek körüli teendőkben várom el a segítséget.Persze abban is hogy kitudjak mozdulni időnként barátnőkhöz stb.Cserébe persze a férjem is eljár a haverokkal.
2012. szept. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok napi 8 órát dolgozik,nem nehéz fizikai munkát.
2012. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Az én párom hétfőtől vasárnapig dolgozik,csak akkor van szabadnapja ha pirosnapos ünnepek vannak vagy kikér egyet,na de akkor már nem annyi a pénz.Reggel 6-30 kor kimegy az ajtón és este 6-40 kor jön be.Nehéz fizikai munkát végez,de nem mindig,van mikor az unalomba fárad bele.Így minden itthoni teendő engem vár.Beteszem a mosást,kiterítem,vasalok,takarítok,mosogatok és majdnem mindennap megfőzök.Ezen kívül meg a gyereket is nevelgetem,játtszok vele,mókázok meg minden ami egy gyerekhez kell.2 éves,tehát nem kevés a mozgás igénye.Meg kellett tanuljam beosztani az időmet és kihasználni minden percet,mert senki segítségem nincs.Amíg a vacsorát készítem,és teszek veszek,addig apa is foglalkozik a gyerekkel.Besegít a fürdetésnél.Netán mikor már elegem van mindenből akkor elküld éjszakai bevásárlásra.Miután leteszem a kicsit lemegyek egyedül a hipermárketbe nagybevásárlásra,nekem már ez is valami.
2012. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

8 as vagyok

Elfelejtettem oda írni,hogy nem várok el már ezek után semmit,mert értünk hajt ennyit.Ne lepjenek el a sárgacsekkek,ne főzelékeken éljünk,nyaralni tudjunk menni és legyen letett pénzünk ha bármi gond lenne.

2012. szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én férjem sokszor napokig, hetekig nincs itthon. Én itthon vagyok a 2 gyerkőccel, ilyenkor értelemszerűen minden az én feladatom. Ha itthon van, akkor Ő kitakarít és néha mosni is hajlandó.
2012. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!