Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20-25 év közöttiek! Akik...

20-25 év közöttiek! Akik dolgoznak, a szülőkkel élnek és NEM fizetnek a szülőknek a háztartásba, mit csináltok a pénzetekkel?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 17:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

6- Akárhogy számolom egy hónapban 20 munkanap van, ha napi 2000Ft-ot is költ ebédre (ami rengeteg!! Párszáz forintért már lehet venni, csak körül kell nézni..) az is 40.000, a maradék 60k komolyan elmegy a telefonszámlájára? Ebből simán lehetne felre tenni, ha akarna és nem folyna ki a kezei közül a pénz.


A kérdésre is válaszolva én nem adok bele, de én veszem az összes élelmiszert, tisztítószert és kozmetikumot/tisztálkodási szert itthonra. Erre jön még a bérlet, anyukámnak és magamnak ruha, cipő ha kell, tanszerek, tankönyvek, ajándékok alkalmakra, utazások és valamennyi pénz amit félreteszek.

2013. ápr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%
ÚÚÚristen 100 ezerből nem tud hazaadni és sz.r cuccai vannak, mert nem vesz, hogy ne haljon éhen. 100 ezerből, az igen... Egyébként mindenkinek, aki dolgozik, illene hazaadni, de majd csak akkor jön rá igazából mindenki, hogy semmi nincs ingyen, ha már nem otthon lakik.
2013. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
80 ezer körül keresek. Úgy volt adok haza belőle, a szüleim mondták, hogy nem kell hazaadnom. Természetesen a ruháimat, tisztasági-kozmetikai cikkeimet, kajámat (amit pl.: a munkahelyen eszem) saját pénzből veszem meg. Ezenkívül sok esetben veszek kaját vagy tisztítószert, tisztálkodószert otthonra is (nem rendszeresen, de ilyenkor nem is kérem el az árát) vagy veszek bolhanyakörvet vagy akármit a kutyának, ez után se szoktam utólagosan a szüleimről legombolni. A fizetésem nagy részét egyébként félreteszem. Néha még eljárok edzőterembe illetve maszíroztatni. Fodrászhoz, kozmetikushoz nem megyek, ruhát, sminket egyebeket se veszek minden hónapban. De amúgyis spórolós voltam mindig, inkább olcsóbb dolgokat veszek. Havi 10-15 ezer körül szoktam költeni, a többit félreteszem, ezzel pedig nagyobb dolgokra spórolok pl.: különköltözés, robogó, külföldi utazás.
2013. ápr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

21 éves vagyok, nem kell hazaadnom semmit, mert jól állunk anyagilag nagyon, illetve mindenünk megvan, sose kell számolni mire mennyit költünk.

Én tulajdonképpen úgy élek, mintha külön élnék, annyi különbséggel, hogy nem kell rezsit fizetni. Pontosabban én fizetem a kajámat teljesen, külön hűtőm van, mert cukorbeteg, tejfehérje és lisztérzékeny vagyok, így nem fárasztom a családot azzal, hogy külön rám beruházzanak és főzzenek, beszerzek mindent magamnak. Én fizetem a gyógyszereimet (havonta majdnem 25ezer, mert sajnos vannak más betegségeim is) Én fizetem a ruháimat, a bérletem, a megkívánt dolgokat, mint pl. smink, könyvek, krémek és minden egyéb hülyeség, fizetem a kiruccanásaimat, ha pl. moziba, étterembe megyek. Akkor én állom a mobilegyenleg feltöltéseimet, eltartom és gondozom csak én a háziállataimat(csincsillák, halak, dísztyúkok), fizetem a nyaralásaimat, az edzéseket. Talán sikerült mindent felsorolni, de mindenesetre ezek a legtöbb pénzt igénylő dolgok. Soknak tűnik, de így is bőven félre tudok rakni. A pénzemet gyűjtöm, hogy nekem is legyen saját tartalékom, illetve saját lakásra gyűjtök. Ahol lakni szeretnék ott legalább 15 millió egy fiatal lakás, ebből anyáék max. 10 milliót tudnak kifizetni, úgy hogy még a testvéremnek is tudjanak lakást venni ilyen értékben. Ezért még gyűjteni szeretnék, hogy bőven legyen mindenre és sose kelljen hitelt felvenni.

2013. ápr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
84%

Gyűjtöm :)


Az én szüleim rendesek, normálisak, eszük ágában sincs elvenni egyetlen filléremet sem.

Viszont ehhez hozzátartozik, hogy ha bármi történne velük, én azonnal ott lennék és támogatnám őket, mindenféle kérés és kérdés nélkül.


Ha legombolnának rólam mindenféle rezsi és bérleti díj címén akár egy fillért is, akkor leshetnék hogy én mikor segítek.

2013. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
14%
Bár senkinek nem tartozom magyarázattal, azért leírom. Nem csak hétköznap dolgozik, és nem csak 8 órát. Nem egyszer volt már olyan, hogy a hét minden napján dolgozott. Ha van szabadnapja, az hétköznap van. Pultos, így a hétvége az mindig teltházas. Egy nap minimum 14 órát áll a pultban, de gyakran előfordul, hogy reggel 6-kor ő nyit és éjjel 3-kor keveredik haza. Sajnos ez van. Egy ilyen napon nem csak egyszer rendel kaját, hanem legalább kétszer, és reggelit is vesz valamelyik pékségben. Én sem tudnám nála ügyesebben csinálni... A telefonszámlája amúgy 15 ezer körül szokott lenni. Közlekedésre is költ pénzt, mert néha autóval jár, olyankor tankolnia kell, vagy tömegközlekedik, ez szintén nem olcsó, de éjszaka taxizni szokott, ami meg egy vagyon.
2013. ápr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, egy ideig az én párom is 100-at keresett és teljesen egyedül tartotta fenn magát albérletben. Mondjuk nem rendelt mindennap, de férfi létére tud főzni magától senki nem tanította.

Én még tanulok, de mikor dolgoztam, azt a keveset nem kellett hazaadnom, de mindent magamnak vettem, amire szükségem volt.

2013. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
3%
Akkor ti nagyon ügyes emberek vagytok, ennek örüljetek! :) Nekünk egyelőre csak ez van.
2013. ápr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt nem fogadnak el a szüleim (ha a kezébe adom, visszaadja, ha utalom, visszautalja, ha borítékba az asztalon hagyom, felhozza a szobámba, meg ilyenek), de rettentően sajnálják a pénzt maguktól.

Egy ideje azt csinálom, hogy hetente feltankolom a fűtőt, meg a kamrát, olyan dolgokkal, amiket ők szívesen használnak/fogyasztanak, de nem vennének meg (pl müzlik, nutella, lekvárok, joghurtok, túrórudik, bio zöldség, stb), meg olyanokat vásárolok, amik "nehezek", és ők nehezebben cipelnék (liszt, cukor, mosópor, stb).


Így effektív pénzt nem látnak tőlem, de így igyekszem meghálálni a lakhatást. Erre nagyjából a fizetésem 40%-a megy el.

2013. ápr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
86-ból havi 20at félre tudtam tenni, bár nem albérlet, hanem saját kis lakás, csak meg kell gondolni, mit veszel meg és mit nem.
2013. ápr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!