Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden esetben kérhetik a...

Minden esetben kérhetik a szülők, hogy a dolgozó fiuk/lányuk fizessen a háztartásba?

Figyelt kérdés
Még ha jól keresnek akkor is? Nincs semmi kölcsön, stb. Évente 2-3 kirándulás szóval jól megy a szekér. Akkor miért kérik el azt a kevéske pénzt is amit megkeresek??
2012. szept. 23. 19:44
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%

Ha jól megy a szekér, és évente 2-3 kirándulás van, akkor nem biztos, hogy keveset keresel - csak szerinted. :)


Akkor van joguk bármit is kérni, ha velük együtt laksz, és fűtenek rád, használod a vizet stb. Ha jól keresel, akkor kirándulások helyett jobb volna sprórolni és egy önálló albérletbe elköltözni. No akkor már senkinek sincs semmi joga tőled pénzt követelni.

2012. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
83%
Ha már olyan nagy vagy, hogy dolgozni tudsz, akkor vagy elköltözöl és eltartod magad, vagy igenis befizetsz a rezsibe, mert te is ott élsz, használod az áramot, a vizet, főznek rád, mosnak rád... Nem cselédeid vannak, hanem szüleid akik egészen idáig gondolskodtak rólad.
2012. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki otthon lakik, de már keresőképes, annak "illik" beszállni a lakás költségeibe. Ha külön költözik, akkor sem lesz másképp, ehhez jó időben hozzászokni. Természetesen nema teljes összegra gondolok, hanem pl. havonta egy tizest bőven lefogyaszt mind ételben, mind rezsiben. Nem kisgyerek már, hogy csak úgy el legyen tartva.
2012. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden esetben az adott szülők saját döntésén múlik. Magyarul: hiába írja ide akár 1000 ember is, hogy szerinte nem, attól még a te szüleid (gondolom, róluk van szó) simán el fogják kérni a pénzt.
2012. szept. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Mert felnőtt vagy, ha jól értem önálló keresettel. Miért tartanának el a továbbiakban a szüleid? A kisgyerekektől ha gyűjtöttek pár száz forintot üvegbeváltásból vagy húsvéti locsoláskor persze hogy nem kér el egy szülő semmit. Én se kérek a lányaim ösztöndíjából. De ha már dolgoznak és még itthon laknak, el fogom várni, hogy adjanak valamennyit a számlákra, élelmiszerre stb. Bár nem hiszem, hogy tőlük ezt kérnem kellene, szerintem maguktól fogják felajánlani.

Ha nincs kedved hozzájárulni a közös költségekhez, menj albérletbe, ott csak magad után kell fizetned. Persze valószínűleg jóval többet, mint amennyi hozzájárulást a szüleid kérnek.

2012. szept. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Családtól függ, milyenek az elvárások.

Van, ahol nem kérnek semmit és van, ahol igen.

2012. szept. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
66%
ha van fizetésed. Mivel ők taníttattak, 20 évig eltartottak, illik beszállni a rezsibe. Persze lakbért nem kérnék, de a rezsi rá eső részét fizetnie kellene a gyereknek. Mégis meddig kellene eltartani a gyereket, élete végéig??
2012. szept. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert valaki jól él, még nem jelenti azt, hogy nem kell anyagilag beszállni a közös költségekbe. Nekem teljesen természetes az, hogy a szüleim házában élek, anyám mai nap is főz és mos rám, és én egy bizonyos összeggel beszállok. Nem kérték, de megteszem, mert ez is hozzátartozik az élethez. Pedig mi is jól élünk, nincsenek anyagi gondok..De ez így helyes.

25/F

2012. szept. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fordítva van, én fizetem a nagy részét, anyámtól kérek egy jelképes összeget. Én dolgozom, ő nem, a lakás az övé, de látom, hogy nem tud kijönni a pénzéből. A jelképes összeg azért van, mert ő ragaszkodott hozzá.
2012. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Illik belefizetni, mi is fizetünk, mert önállósodunk és felnövünk. Nem azért fizetünk mert 20 évig ők fizettek meg eltartottak ugyanis nem kérte senki őket arra, hogy vállaljanak gyereket, ez nem lehet kifogás, szerintem ez rossz hozzáállás, azért fizetünk mert már tudunk fizetni és mi is ugyanúgy használjuk a szolgáltatásokat.
2012. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!