Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bocsássak meg a szüleim...

Hogyan bocsássak meg a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Amikor megszületten egyből örökbe adtak (nem tudom az okát) sosem kerestek én meg nem tudok róluk semmit. Ők nekem csak 2 név amire gyakran gondolok leginkább haraggal. Igazán mondhatna valaki valamit hogy mit miért vagy hol vannak vagy valamit de senki nem mond semmit. Mindig másnak éreztem magam amiért fogadott vagyok és azért is mert nem vagyok magyar. Mindig kitűntem a többiek közül. Kisebb koromban volt hogy csúfoltak de a származásom miatt van egy kisebb hírnevem ami nem olyan rossz de gyakran előtörnek azok a régebbi érzések ami miatt másnak érzem magam és egyből az igazi szüleimet hibáztatom mindenért. Ez egy olyan dolog nekem amit nem tudok senkivel se megbeszélni csak azt hiszem az igaziakkal. Már nem hiszem, hogy valaha is fogok találkozni velük ezért szeretném már elfelejteni őket és úgy élni a szüleimmel (akik szeretnek) mint amikor még azt sem tudtam, hogy létezem. Hogyan csináljam? F/19
2013. ápr. 3. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ismerősöm hasonló cipőben járt mint te.

Ő kiderítette kik a szülei, egyszer el is ment az anyjához. A nőnek rengeteg gyereke volt, és butaságban, nyomorban éltek. Ez az ismerősöm akkor azt mondta, hogy jobb lett volna, ha ezt soha nem látja. Én úgy látom rajta, hogy ettől a sokktól helyreállt valami a lelkében, de nem nagyon beszél róla.

2013. ápr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Gólyahír alapítvány fórumát.örökbeadók és örökbefogadottak tudnak egymással beszélgetni.Soszor mindkét félnek nehéz,még akkor is,ha úgy tűnik,annak a legnehezebb,aki nem dönthetett.
2013. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy lehet, hogy életük legjobb döntése volt az örökbe adásod. Azt írod, hogy szereted azokat, akik felneveltek. Lehet, hogy a biológiai szüleidtől nem kaptál volna gondoskodást, szeretetet.
2013. ápr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gondolj arra,hogy az új szüleidnél megtaláltad azt amire nemcsak szükséged volt! Mi volna,ha a benned lévő önzetlen szeretetet viszonoznád feléjük? Ha te nem lettél volna abba a helyzetben,hogy örökbe adjanak akkor te sosem ismered meg a nevelő szüleidet!Köszönd meg a jó sorsnak,gondoskodott rólad! Már benne vagy abban a korban amikor kiadják neked az eredeti szülők nevét illetve tartózkodási helyét,esetleg a nevelő szüleid is tudhatják.
2013. ápr. 4. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A megbocsátás egy folyamat része, nem elhatározás kérdése. Gyászold meg azt, ahogyan bántak veled, azt, hogy elhagytak, azt, hogy nem kellettél nekik.

Ha segít, és ha véig bírod nézni, ajánlok egy filmet: (nekem néha segít): Árvák hercege.

2013. ápr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös volt, még valami, lehet, hogy nem vígasztal, de leírom: nekem olyan kegyetlen, embertelen, velejéig rohadt és gonosz szüleim voltak, hogy én boldog lennék, ha örökbe fogadtak volna annak idején.
2013. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm sohasem ismerte az apját. Kisbaba volt, amikor elváltak a szülei. Az apja ivott, soha nem látogatta meg. Nagyszülei és az anyja nagy szeretetben nevelték. Mikor serdülő korba lépett, elkezdte foglalkoztatni az a kérdés, hogy ki lehet az apja. Mutattak róla neki fényképet, elmondták neki, hogy egy agresszív alkoholista. De, ennek ellenére is nagyon látni akarta, és beszélni akart vele. Az anyja elvitte az apjához. Beszélhetett is vele. De soha többet nem akart vele találkozni.
2013. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha meg akarsz nyugodni, próbáld megérteni, hogy ennek így kellett történnie. (a válaszok is, amiket kaptál ezt mutatják)Egy bölcs hindu mondás így szól: Ha nem itélkezel, nem lesz mit megbocsátani. Gondolj a szüleidre itélkezés nélkül. Ne itéld rossznak őket azért, amiért örökbe adtak. Akik szeretettel elfogadtak, és fölneveltek, azok, az igazi szüleid.Legyél hozzájuk annyira jó, amennyire csak bírsz. Mert ha azt látják, hogy szeretnél az eredeti szüleidhez visszakerülni, esetleg úgy érezhetik, hogy nem szereted őket. Esetleg csalódás éri őket, hiszen igazi gyerekükként fogadtak be. Viszonoznod kell minden módon, és megerősíteni őket abban, hogy ragaszkodsz hozzájuk. Próbáld elképzelni magad az ő helyükbe.
2013. ápr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vannak terápiás technikák. De hogy erre melyik jó annak utána kell érdeklődnöd.
2013. ápr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne érezd, hogy nem tartozol sehova. Ha magyarul beszélsz, ha itt nőttél fel, akkor magyar vagy. Mindegy az is, ha fekete vagy fehér a bőröd, a hajad, a szemed, nem számít. Szerintem nyugodtan érezd magad magyarnak. Tartozol valahova. Ráadásul a csodálatos szüleidhez, akik felneveltek. A többi nem számít. Valószínűleg ennél csak rosszabb körülmények jutottak volna neked.
2013. ápr. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!