Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökség! Tényleg utcára kerülhet?

Örökség! Tényleg utcára kerülhet?

Figyelt kérdés
A családom nagymamám lakásában lakik. Édesapám anyukájáról van szó. Apunak van egy bátyja is, akivel nincsenek jó viszonyba régebbi anyagi vita miatt. Arra lennék kíváncsi, hogy ha nagymama meghal, akkor a lakást el kell adni? És mivel édesapámnak sajnos van x összegű adóssága, akkor egyből lecsapnak az örökölt vagyonra? Ha a lakás ára odalesz utcára kerülhetünk?? Megijedtem. Köszi.

2013. ápr. 4. 20:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha a nagyid nevén van a lakás, akkor apud és a testvére öröklik azt. El is lehet adni, és akkor felezik a pénzt, vagy megegyeznek, és apud kifizeti a testvére részét, és akkor csak apudé lesz a lakás és maradhattok.
2013. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt értem. De az adósság ha rámegy a lakásra akkor mi van?
2013. ápr. 4. 20:10
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

Ha a nagymama meghal, akkor a lakást a két fia örökli egyenlö arányban.

Ebben az esetben a másik testvér kérheti, hogy az ö részét édesapád fizesse ki neki, mert arra joga van.

Azt nem követelheti, hogy a lakást adják el, csak akkor, ha édesapád nem hajlandó kifizetni a részét.

Mivel ti laktok a lakásban, ezért nektek elövételi jogotok van, tehát a fejetek felöl nem lehet eladni a lakást, feltéve, hogy hajlandóak vagytok fizetni.

2013. ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
Apukád adóságának semmi köze az örökséghez, az két teljesen külön dolog.
2013. ápr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

4es ne mondj hülyeséget! Ha az apja örököl, és behajtásra kerül a tartozás, a lakásra fogják terhelni.


Kérdező! Az a megoldás, hogy a Te nevedre íratja a házat (vagy ha van, akkor tesóddal közösen) és ő haszonélvezeti jogot formál rá (mármint a mamád). Így apudnak jogilag semmi köze nem lesz a házhoz. Esetleg lehet ő is haszonélvező.

2013. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És ha apudnak van valami ingó-ingatlan vagyona, azt is rád/rátok kellene íratni, hogy nehogy el tudják venni.
2013. ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. ápr. 4. 20:22
 8/16 anonim ***** válasza:

A nagymamának kell végrendelkezni, hogy ne az apukád hanem anyukád örökölje meg. Kiskorú ha örököl a gyámhatóság engedélye nélkül nem lehet vele semmit tenni.

Hogy a fenébe lenne különbség az örökség és a tartozás között.

2013. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
a gond az hogy a mama a testvérek közötti viszály miatt nem hajlandó ráíratni egyikünk nemvére sem. Azt mondta úgy veszekszünk rajta halála után ahogy tetszik nekünk! sajnos. Az adósságokról csak részben tud. Még én sem tudom mennyi is pontosan!
2013. ápr. 4. 20:28
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

akkor 50-50%ban írassa kettőtök nevére!!


4es voltam

2013. ápr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!