Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik független értékbecslő...

Létezik független értékbecslő hagyatéki ügyhöz? Ki fognak semmizni.

Figyelt kérdés

Biológiai apám (még ez is rossz szó rá) lelkileg kikészítette az amúgyis súlyos, daganatos betegségben szenvedő édesanyám (bár az évek alatt sokszor testileg is bántotta). Anyukám egy hónapja meghalt, iszonyatos volt látni, ahogy anyukám a kórházi ágyán halála előtt pár nappal apámra nézett: "látod, elérted amit akartál" - kb. ezt olvastam le anyum arcáról.


Házasok voltak, együtt éltek, szerencsére nagyon keveset volt otthon apám. Én mindig védtem volna anyum, könyörögtem,hogy váljon el tőle,vagy költözzön ki hozzám külföldre, de mindig azt mondta, hogy értem csinálja, hogy egyszer majd én is örököljek apám több száz milliós(!) vagyonából, addig elvan ő, úgyis egyedül van a házban. Nekem nincs semmim, anyukám nevén sem volt semmi, minden apám nevén van. Anyukám nagyon sokan szerették (apámnak viszont annál több haragosa van, de pénze, kapcsolatai és hatalma is). Anyukám barátai, ismerősei támogatnak mindenben, tanuskodnának bíróságon is, és bíztatnak, hogy anyukám kedvéért vigyem végig a hagyatéki pert apámmal szemben. Törvényileg ugyanis a házastársi közös vagyon feléből engem is illetne valami. Apám természetesen engem is ki akar semmizni, ez már kiderült a hagyatéki leltár felvételénél. Most keresek olyan értékbecslőt, akit apám nem tud "megvenni" és valós értéken kerülnének a vagyontárgyak, ingatlanok megállapításra. Hol találnék ilyet?


2013. ápr. 5. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel az örökhagyó anyukád és nem volt a nevén semmi a hagyatéki leltárt így vette fel a közjegyző. Szerintem nem kapsz semmit már bocs, ez nem válás. Ha tévednék, akkor is inkább első körben közjegyzőhöz fordulj főleg, ahhoz, aki átadja/átadta a hagyatékot. Szerintem anyukád jó nagyot tévedett.


Válásnál járt volna anyukádnak a fele, abból amit a házassági együttélés alatt szereztek, de ott is bizonyítania kellett volna, hogy nem a házasságkötés előtt vette apukád az ingatlanokat.

2013. ápr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így ebben a formában nem teljesen igaz, az anya vagyonrésze bizony a gyermeket illeti, de ezt végigvinni úgy, hogy nincs pénzed jó ügyvédre, szinte esélytelen.
2013. ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Első vagyok, neten utána olvastam. Hát, elvileg közös volt minden tényleg, igazad van, de nagy baj, hogy anyukád nevére nem került semmi.

Ha apukád bizonyítja hogy a házassági életközösség megszakadt és pont akkor gyűjtötte a pénzt és pont akkor vásárolta az ingatlant, akkor anyukád nem kap semmit és te sem.

2013. ápr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, de ehhez egy nagyon jó ügyvéd kell, aki nagyon sokba kerül. Bizonyítani, hogy a házasság alatt közösen szerezték a vagyont, baromi bonyolult ügy.
2013. ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Öszintén? Én hagynám a francba. Ha nincs reális esély, hogy vmi komoly pénzt láss az ügyből, akkor minek akarod megadni az esélyt, hogy megalázzanak. Vannak olyan emberek akiktől megszabadulni nincs túl nagy ár.
2013. ápr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De mégis mi a várható örökség?

Mert pl a lakásra haláláig tartó özvegyi haszonélvezeti jog megilleti. Így hiába örökölnéd meg anyukád részét, semmire nem mész vele amíg apukád él. Ami nem apukád akar kisemmizni hanem ez a törvény szerencsére, mert azért mégis csak ő dolgozót meg érte.

2013. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó sok pénzbe fog kerülni.

Közös vagyon megosztása miatt perelem az egyik rokonomat, az ügyvéd óradíja 30 eft+áfa/óra, 2 év alatt jutottam az első fokig! Ha nincs miből fizetned azügyvédet akkor az baj, bár van aki sikerdíjért dolgozik, de az meg elviheti az örökségedet.


Várd meg míg apukád meghal. Ha utál téged és mondjuk van végrendelete akkor is legalább a kötelesrészt örökölheted.

2013. ápr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!