Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy anyagilag...

Normális, hogy anyagilag teljesen független az ember a szüleitől?

Figyelt kérdés
Van 2 testvérem, egy idősebb és egy fiatalabb. Emlékszem, hogy mikor én még középiskolába jártam, a nővérem akkor vált 'felnőtt korúvá', és bizony apám, aki amúgy egy igen gazdag ember, csak nagyon minimálisan támogatta, épp, hogy nem halt éhen, míg minket, a fiatalabb gyerekeit elhalmozta minden vacakkal. Akkor még azt hittem, arról van szó, hogy nővérem elég fekete bárány, ő rosszul tanult, fiúzott, ki is rúgták az iskolájából... Viszont ügyes lány, megcsinálta a saját karrierjét, és ő ma már jól él, önerőből. Én most vagyok 25, és feltűnt, hogy apám is ugyanezt csinálja velem. Amíg elvégeztem az egyetemet, fizette a kiadásaimat, kaptam költőpénzt, 1 milliós autót, de amióta vége az iskolának, egyszerűen semennyit. Nem könnyű azért pályakezdőként érvényesülni, igyekszem jól dolgozni, hátha előléptetnek, de most már 3 éve dolgozom, és abból a havi 120-ból élek, amit én magam megkeresek. Míg apámnak sok háza van, méregdrága autói, nem dolgozik már évek óta, csak nyaral a kitartott nőjével.. (édesanyám rég elhunyt) Normális ez? Jogos igényem lenne, hogy időnként támogasson valamennyivel, és esetleg a legjobb, fiatal éveimet a kőkemény munka mellett ne spórolással, hanem esetleg szórakozással töltsem? Vagy minden családban igy megy ez, az ember a saját sorsának kovácsa, függetlenül attól, hogy hogyan élnek a szülei?

2012. dec. 13. 17:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Normális ez lenne, sajnos nem mindenhol kivitelezhető.
2012. dec. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
amíg iskolába jártatok, addig az volt a munkátok, hogy tanuljatok, nem is kellett dolgoznotok, ezért tartott el apukátok. Aztán hogy kikerültetek a suliból, apud úgy gondolja, hogy önerőtökből éljetek meg. Apám 18éves korom óta nem támogat, mert felnőtt vagyok, pedig suliba jártam még..úgyhogy levelezőn folytattam tovább, hogy dolgozni tudjak. Igen, mindenki saját sorsának a kovácsa. A segítséget nem elvárni kell, hanem kiérdemelni.
2012. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem értelek, felnött vagy, van munkád, a havi 120ezer annyira nem kevés egy emberre - ettöl kezdve természetes, hogy a saját lábara állsz és nem a szüleid tartanak el.


Édesapád egész életében titeket segitett, kitanittatott, elinditott az életben - most már azért hadd legyen joga arra, hogy a saját pénzéböl saját magának is szerez örömet, és az élete hátralévö részében megpróbál jól élni.

Az meg, hogy a barátnöjét kitartott nönek nevezed, elég szemét dolog töled, de ettöl függetlenül sincs ehhez semmi közöd.

2012. dec. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%

17:45


TELJESEN EGYETÉRTEK VELED!!

2012. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Az nem jutott volna eszedbe, hogy akkor a "költőpénzedből" félretegyél, legyen tartalékod. Havi 120-al meg annyira nem kéne panaszkodni, apádnak nagyrészt igaza van, mert ő se fog örökké élni és pénzelni téged, ha ő tudott dolgozni, te is tudsz. Valamennyivel azért segíthetne rajtad persze, de nem kötelessége.
2012. dec. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 sippara ***** válasza:
77%

Csak azok alapján, amit leírtál:

- fizette a kiadásaidat az egyetem alatt (gondolom, kaja-pia, albérlet)

- kaptál költőpénzt is (ha havi 120 ezer forint neked kevés, akkor valószínűleg nem is keveset)

- kaptál saját autót


Mit vársz még?! Házat, nyaralást, másik havi 120-at? ..és mégis mit teszel te ezért? Ja, hogy élsz? Az nem túl nagy "érdem", így pénz sem JÁR érte.


"...ne spórolással, hanem esetleg szórakozással töltsem" - ne haragudj, de havi 120 ezer forintból ha egyedül élsz, bőven jut szórakozásra (havi százból tartom el saját magam, a kutyámat, dohányzom és igen, szórakozni is járok néhanapján)


25 éves vagy, ideje felnőni! :)

2012. dec. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem apukád nem irigységből nem ad, hanem ezzel is nevelni, tanítani akar. Talán arra gondol, hogy most tanuld meg beosztani a pénzt, amíg fiatal vagy és nem függenek mások tőled, meg ő is ott van "tartaléknak", ha valamit mégis nagyon elszúrnál. Szerintem ha valamiért hirtelen a segítségére lenne szükséged, mert például súlyos beteg lennél, akkor biztos nem sajnálná tőled a segítséget.
2012. dec. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Remek inspiráció ez nektek. Lásd te is, rögtön szórakozással töltenéd a fiatalságodat, ha apád támogatna. Ő már végighajtotta az életét, így 50 körül hadd lazíthasson, ahelyett, hogy miattatok tovább gürcölne.
2012. dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonlóan így volt

Míg tanultam, addig kaptam mindig valamit, új monitort másnap ha bedöglött a régi, vagy kabátot ha nem volt éppen használható a meglévő, telefont is kaphattam volna de nem vettem hasznát így nem kértem


Most ott tartok hogy ha kérnék se lehet kapnék, mondjuk nem vagyok rá utalva már, de ez mindenhol így meg amíg a gyereknek kell valami akkor kap, csak cserébe jól viselkedjen


Nem köteles téged segíteni, meg amúgyis ha alád tolnának továbbra is azt ami kell, akkor hogy tanulnád meg magad kezelni a bevételed?

20/F

2012. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én totál vágom mit akar ezzel apud, és szerintem nem akar rosszat.

A módszert szerintem kicsit elrontotta, mert a lényeg abban lett volna, hogy már egészen fiatal korodtól arra nevel, hogy az a tied, amit megkerestel. Ezzel a módszerrel, ahogy most csinalja, kicsit félreérthetô a szitu.

Amugy igazat adok apudnak, hogy próbál ránevelni arra, hogy igenis tanulj meg megállni a saját lábadon. Egyrészt ô nem lesz mindig, másrészrôl meg oké, hogy ebben az esetben megöröklöd a vagyont, amit összeszedett, de tudod, ha nem ismered a pénz fogalmát, ha nem tudod beosztani, amid van, ha nem tanulod meg, hogy bizonyos esetekben csak magadra számíthatsz, akkor az az örökség hamar el is illan. Ebben az esetben pedig még rosszabb lenne a helyzet mint most. Mert onnan aztán tényleg nem lenne semmi kiút.


Hogy ôszinte legyek veled, én nem vagyok szegény, sok ember szemében milliomos vagyok. (Egy milliomos szemében nem, de ez most nem lényeg. :) ) Már én is gondolkoztam azon, hogyha gyerekem lesz, hogy fogom csinálni, mert én is azt szeretnêm, ha megtanulna bánni a pénzzel. Én nulláról és minden segítség nélkül értem el azt, amim van. Néhány dolog nehéz volt, amiktôl nem szeretném megkímélni a gyerekemet sem. De nem azért mert gonosz vagyok, hanem azért mert tudom, hogy ezek tettek olyanná, amik segîtettek abban, hogy létrehozzam azt, amim van. Éppen ezért akarom majd, hogy a gyerekem is megtanulja ezeket. De a tanulás sokszor csak saját tapasztalat útján mehet.

Én max csak szeretnék mellette állni, bíztatni, de az akadályt szeretném ha ô lépné át. Ez nem fog minden esetben elsôre sikerülni, de hát járni sem úgy tanulunk meg, hogy egybôl futunk, nem igaz?


Sok sikert neked! Ha apud rendes iskolákba járatott és egy értelmes lânynak/fiúnak nevelt, meg fogod te is allni a helyed úgy mint a nôvéred, és hidd el, nem is lesz olyan nehéz! :)

2012. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!