Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermekelhelyezésnél milyen...

Gyermekelhelyezésnél milyen esélye van egy olyan apának akivel szemben apasági per van folyamatban gyermekét sose látta nem támogatja,?

Figyelt kérdés
ellenben fenyegeti az anyát .ha kiderül övé a gyermek elveteti.meglehetösen jo anyagi körülmények közt él .mindene a bankszámla.ostobasága révén azt gondolja ez a minden.de sajnos valjuk be pénzel sok minden elérhető.anya tisztességes bár anyagi helyzete nem közeliti meg apáét.

2013. ápr. 5. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. Nem tudom, hogy mennyi idős a gyerek, de egy pszichológusi szakvélemény elég gyorsan kideríti, hogy kihez kötődik jobban. Bölcsődei, óvodai pedagógusok szintén tanúskodhatnak, hogy az apa mennyire foglalkozik a gyerekkel.


Ha meg csecsemő, akkor a kora miatt kis eséllyel veszik el az anyától, ha egyébként el tudja látni.

2013. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Raffi ***** válasza:
Nyugodj meg semmi esélye. A pénz nem számít
2013. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a gyámügyön azt mondták ha kiderül az apaság bármikor elviheti.ez felháborit mert csecsemő lévén természetesen szopizik.illetve az apai jog ne csak ilyenkor kerüljön teritékre hanem akkor is amikor gondoskodni kell ,szeretni , ovni kell a gyermeket,hol van ekkor az apa?
2013. ápr. 5. 16:57
 4/8 anonim ***** válasza:
nem sok esélye van. amúgy az anya is megér egy misét. ha ekkora s.ggfej, miért feküdt le vele? most nyilván a gyerektartás miatt kell az apasági, ha pedig apának mindene a bankszámla, akkoranyuka jól jár. csak apuka meg fenyegetőzik, h oké, lgeyen apasági, de ha kiderül, h az övé a gyerek, akkor el is veszi anyuától. szép sztori, nem mondom
2013. ápr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak a te leírásodból itt senki nem fogja tudni eldönteni. Ez a kérdés csak arra jó, hogy a sok felbőszült nő mind leírja, hogy szegény te, meg szemét pasi...

Tényleg, JOGILAG megalapozott választ ennyiből úgysem lehet adni.


Ügyvédjelölt

2013. ápr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utolsó válasz adonak én is gratulálok szép kis sztorit kanyarintott.ez igen de abszolut messze az igazságtol.anya lemondott arrol hogy kacsalábon forgo palotábanm éljen mikor rájött idiota a várur.gyermektartást pedig az apuka papron lévő jövedelme után kapna ami 26 ezer forint ,ugyhogy megbukott a teoria
2013. ápr. 5. 17:06
 7/8 anonim ***** válasza:

amíg nincs meg a gyerekelhelyezés az apának ugyan olyan joga van a gyerekhez mint az anyának


ha kiderül h nem ö az apa akkor nincs joga a gyerekhez de kötelezettsége sem lesz vele szemben (gyerektartás)


ha kiderül h ö az apa akkor joga van látni de 3 éves kor alatt nagyon ritkán ítélnek az apa javára -- ha az anya biztosítani tudja ami a gyermeknek kell akkor nem hiszem

bármikor mikor akarja


ha ö az apa és a gyermek elhelyezési is megvolt akkor a megbeszélt/törvényileg meghatározott láthatást biztosítani kell 3 éves korig annak a szülőnek a felügyeletében akinek ítélték a gyereket

és akkor fizetni is kell a gyt-t !


a kettő nem függ össze szal ha nem fizet a másik szülő akkor is biztosítani kell a láthatást

és akkor is fizetni kell a gyt-t ha nem látogatja a gyereket


mivel csecsemőről van szó (aki szopik még) nem hiszem h az apának ítélnék a gyereket

de ismerni kell a körülményeket

2013. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bodnár Kingi válasza:
Szerintem elvenni az anyától nem veheti el a gyermeket,csak ha az anya nem felel meg a kritériumoknak(iszik,drogozik,nem foglalkozik a gyermekével,stb.) A bíróságnak nem célja az anyától elszakítani a gyermeket,megvizsgálják a helyzetet és tök mindegy kinek mennyi pénze van,úgy fog dönteni ahogy a gyermeknek megfelelő,és ez nem feltétlen a pénzes oldal! Láthatást ha igényt tart rá azt kapni fog,de ott is figyelembe veszik a gyermek korát,szükségleteit és úgy szabályozák . Bármikor nem viheti el,erről határozatot fog kapni az anya és az apa is. Persze,ha az anya számára kedvezőtlen az ítélet,nyugodtan fellebbezhet. (ezek az én tapasztalataim,én is váltam,3 gyermekem van)
2013. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!