Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit vesz figyelembe a bíróság...

Mit vesz figyelembe a bíróság gyermekelhelyezésnél?

Figyelt kérdés

Eddig, 3 éve, nem volt bíróság, csak szóbeli megegyezés, hogy aki éppen akarja, annál van a gyerek, nagyjából 2-3 naponta váltással. Aztán már egy ideje egy hét itt, egy hét ott van. Amikor apuka hete van, végig ott a gyerek vele, de ha anyuka hete van, rendszeresen az apai nagymamához viszi hétvégére (anyagiakkal nem segítve ki őt). A gyerekkel anyuka nem játszik, meg vesz neki egy rakás játékot, hogy egyedül ellegyen. A gyerek elmondása alapján nem játszik vele, a kötelezően előírt tornáját nem végzik. Anyagilag mindketten rendben vannak. Anyuka volt hogy elfelejtett az oviba a gyerekért menni. Anyuka az oviból rendszeresen hazaviszi más gyerek ruháját, nem emlékszik, hogy az nem is az övé, és hasonlók.

Szóval ha most lenne az első tárgyalás gyermekelhelyezés ügyben, akkor lenne esély, hogy apukához kerüljön a gyermek?


2012. nov. 28. 16:50
 1/1 anonim válasza:

Szia,


Az en szuleim elvaltak, es azert tudom kb, h h mennek a dolgok, mert nagy huza-vona volt korulottem is, hogy kinel legyek.

Ha anyuka nem fordit eleg figyelmet a gyerekre, es a gyerkocnek nincs testvere aki anyukanal lakik, akkor sztem siman lehet apanal a gyerek.

Ha anyuka valoban ilyen feledekeny, szetszort, es figyelmetlen a gyerekkel kapcsolatos dolgokban, akkor apae a gyerek, amennyiben apa ezeket jobban csinalja.

Szerintem veres bun a gyereket az oviban felejteni.

Nem tudom, hogy mekkora a gyerek, de esetekben o is beleszolhat, hogy kinel szeretne lenni. 14 ev felett hivatalosan is, alatt ugy tudom, hogy a birosag zarojeles modon figyelembe veszi, de persze egy kis gyerek befolyasolhato, igy nem lehet arra alapozni.

Meg kell egyezni anyukaval, hogy mindenkepp magadhoz venned a gyereket. Ha valoban jol elsz, es nem okoz problemat anyagilag, akkor azt is vallalhatod, hogy tartasdijtol eltekintesz. (Az en anyukam noveremmel egyutt pocsek melobol tartott el, apu tamogatasa nelkul..)

Amire negyon figyelj a gyerek miatt!!

A leheto legkevesebb balherol tudjon. Ne elotte menjenek a nezet elteresek, bekes uton oldjatok meg mindent, anyut ne sarazd a gyereknek, es ha anyu forditva ezt tenne, kerd meg, hogy legyen kultur ember, es kolcsonosen kimeljetek meg ettol a gyereket. Egy egy ilyen dolog nagy serulest tud okozni egy emberben. Es ami a legfontosabb, hogy a gyerekek nagyon ertelmesek, ezt ne hagyjatok figyelmen kivul..


kivanok sok szerencset, es minden jot,


udv

2012. dec. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!