Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre nehezebben tudom elvisel...

Egyre nehezebben tudom elviselni anya párját, van itt sorstárs?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak 10éve, 9 éve pedig megismerkedett a jelenlegi párjával. Több, mint 20 év a korkülönbség, a férfi egyre papásabb, már anyán is látom, hogy nyűg neki...

Ez az ember a legokoskodóbb, legmindenbe belekötőbb ember a világon... Tipikus nagyapás rigolyás vénember. Egyszerűen irritál minden mozdulata, már közösen vacsorázni sincs kedvem, inkább nem eszek csak ne lássam.

Szerencsére nem élnek együtt, de akkor is tovább nehezíti a dolgot, hogy nyugdíjas lett, azóta minden egyes hétvégén péntek délutántól hétfő reggelig itt van nálunk... Amikor az ő háza ott áll üresen.


Amúgy próbálom nem kimutatni ezt az ellenszenvet anya előtt, de egyre nehezebb.


Most is direkt egy hete fújtam anyának, hogy a barátomnak születésnapja lesz, sütök tortát stb. Szóval vehette volna az adást, hogy jó lenne, ha nem hozná a nyakunkra a kedves kapcsolatát, de csak azért is jön lábatlankodni.

Ez is azért idegesítő, mert mi nem tudunk máshova menni, hogy együtt legyünk, de ők megtehetnék, hogy na jó magunkra hagynak, elmennek a másik házba.


Egyszerűen nem tudom mi lehetne a megoldás, közöljem 9 év után anyával, ha ennyire nem látja, hogy kissé sok már a párjából?


2013. ápr. 5. 16:52
1 2
 1/14 Presy ***** válasza:
0%
Anyád van otthon akár mennyire "rigolyás" a hapi elkell türnöd ! Ha ennyire bajod van barátodal vegyetek ki egy albérletet és végkép magatok lesztek!
2013. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idös vagy?
2013. ápr. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Csak nekem van bajom, nem a barátomnak.


Én menjek albérletbe a családi házból, mert van egy "idegen" aki idegesít? Amikor az ő háza üresen áll amúgy?

2013. ápr. 5. 17:04
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Ó, te! Ha tudnád mennyire megértelek! Nálunk annyi különbség volt, hogy mi éltünk a pasinál, anyám az teljesen megbolondult mellette, végül leléptem az unokatesómékhoz, a bátyám meg már korábban lelépett...

Azóta külön vannak, anyám pedig megházasodott egy borzalmasabbal!

2013. ápr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Most olyan lekezelő válaszokat kapok, mintha anyámnak őrjöngenék, hogy nem bírom elvilseni. Mint írtam, eddig egy rossz szót sem szóltam.

Mellesleg nem csak én látom így, az egész család ezt gondolja, mint én. Szóval nem hinném, hogy bennem van a hiba.


CSAK OLYAN VÁLASZT KÉREK AKI VOLT ILYEN HELYZETBEN és nem az otthoni családi idilljéből írogat!

2013. ápr. 5. 17:10
 6/14 anonim válasza:
91%
Nekem 6 éve váltak el a szüleim, két éve anyám összejött a barátjával, 1 éve hozzánk költözött és egyszerűen annyira irritáló személyisége van ennek az emberndk hogy úgy mint te, én sem eszek inkább van hogy egész hétvégén. Már nem bírom elviselni, olyannyira elegem lett belőle csak 1 év alatt, hogy elgondolkoztam a gyilkosságon is. A legrosszabb az, hogy anyukám többet foglalkozik vele mint a 3 gyerekével. Nővéremet annyira sem méltatja, hogy a születésnapján még fel sem hívja. Amikor megemlítem, hogy velünk és kén foglalkoznia legalább annyit hogy megkérdezze a jegyeinket vagy hogy mi történt velünk akkor még elkezd velem ordibálni hogy mit képzelek mgamról . Ja amúgy ugyanúgy egy vén nyomorékról van szó aki eddig a szüleinél lakott(54éves)
2013. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
ha vagy már 18 akkor költözz albérletbe és mondd anyudnak csak akkor jövök vissza ha a vénember elmegy örökké
2013. ápr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

1. egy gyökér, ne foglalkozz vele.

Ismerem ezt a típust, nálunk nővérem barátjának az apja volt ilyen kekeckedős vénember, állandóan lelki terrorban tartotta a családtagjait. Amíg otthon élsz, igenis jogod van normális környezetben élni, nem pedig egy irritáló idegent kerülgetni a saját házatokban. Egyelőre még édesanyád és a Te otthona, nem egy idegené. Mondd el nyugodtan anyukádnak, hogy nem kedveled, ha akarnak találkozni, azt ne nálatok tegyék.

2013. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Olyan borzalmas, hogy a gyereknek kell mindezt elszenvedni... Anyám is teljesen másképp viselkedik azóta, olyan mintha 2 énje lenne...


Öröm az élet ezekkel a jól megválasztott új kapcsolatokkal akkor máshol is. :(

2013. ápr. 5. 17:16
 10/14 Presy ***** válasza:
Első vagyok! Apám meghalt anyám özvegy.ugyanebbe a helyzetben voltam anyám 2 pasija végét sose szóltam be nekik inkább nem foglalkoztam velük hanem azt néztem anyám eltart felnevel magánéletébe nincs beleszólásom azt nézem hogy ő boldog és semmi több ha neki jó így nekem is. Ezt tarsd szem előtt!
2013. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!