Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés nehézsége/könnyűsége...

A szülés nehézsége/könnyűsége függ a várandós anya testsúlyától? Pl. :Ha valaki vékonyabb könnyebben szül? Én nem vagyok nagyon vékony alkat és tegnap megkérdezte egy ismerős nem félek, hogy így nehezebben szülök majd mintha vékony lennék!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A szülés két dologtól függ:


- a baba mérete - fejkörméret-

a tágulástól.


lehet hogy egy túlsúlyos nő is könnyen szül és egy tinilány is és az is hogy egy 25 éves meg nem mert nem tágul.

2011. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a mendemondák...kész vagyok tőlük. :)

Az, hogy hogyan szülsz, gyorsan/könnyen vagy lassan/nehezen nem a súlyodtól függ.

Sok tényező játszik szerepet: milyen a genetikád, milyen a csontozatod, az izmaid...stb.

Barátnőm 80 kilóval 3,5 óra alatt megszült, és az 50 kilómmal nem tudtam megszülni a babámat, sajnos megcsászároztak, mert nem tágultam...ezt egy ellenpélda arra, amit a "kedves" ismerősöd mondott, úgyhogy meséld el neki! :)

2011. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

és én az 50 kilómmal

bocsi kimaradt az én :)

2011. ápr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Extrém esetekben igenis kihathat hiszen egy nagyon vékony vagy éppen túlsúlyos nőnek nem olyan a fizikuma mint egy normál adottságokkal rendelkező nőé.

És bárki bármit mond, egy szülésnél igenis nagyon számít, hogy milyen a fizikuma az illetőnek.

Voltam már bent pát szülésnél és szemmel látható a különbség mind az életkor, mind a súlybeli eltéréseknél.

2011. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Szeretem az ilyen vészmadarakat...

Legkevésbé a súlyodtól függ,de már mindent leírtak előttem.

2011. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az ismerős igen távoli ugyhogy nem foglalkozom igazán mit mond csak mégis megmaradt a fejemben.Édesanyám is azt mondta attól függ ki mennyire tud tágulni,mennyire rugalmasak a csontjai és ez csak ott szülésnél derül majd ki!
2011. ápr. 19. 11:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon vékony vagyok és mégis nehéz volt a szülésem.

Ne foglalkozz vele!

2011. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Na két duci nőre példa!


Én duci vagyok, nem extrém, de van feleslegem. 45 perc! alatt megvolt a babám. Villámgyorsan tágultam és a kicsi harmadik tolófájásra "kirepült" belőlem. Még viccelődött is a doki.


A szomszéd ágyon lévő csaj is duci volt. 18 órát vajúdott, végén úgy nyomták ki belőle a kisbabát mert nem tágult eléggé és be is szorult a baba és nem volt ereje kinyomni.


Szóval ennyit a súly összefüggésekről.

2011. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az még csak egy dolog, hogy kitágulsz, a baának ki is kell férnie. Szerintem én elég gyorsan kitágultam (kb.4 óra alatt -1.baba), de a fiam akkora volt, hogy nem fért át a medencémen. Nem is illeszkedet már szülés előtt sem a feje a hüvelybemenetbe. Szerintem a doki emiatt hitt, hogy túl fogom hordani, de a kiírás napján elindult a szülés. Valószínűleg a nagy mérete miatt, mert elfolyt a magzatvizem, nem fájásokkal indult. (bár az hamar követte). Szóval az egy dolgo, hogy kitágulsz, ha nagy a baba, az is egy fontos tényező. Császár lett végül.
2011. ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

180cm, szülésekkor 72kg.

Első 18óra borzalom, második 2óra.

Első szüléskor 10hét fekvés a végére, másodiknál még este én fürdettem a 13kg csemetémet, emelgettem, végig lóthattam futthattam a 41hetet:)

kétszer 12kg plusszal, de más kondival zártam. két majdnem egyforma babát szültem, 34/34 a fejkörfogat, 3470/3420g, 53/55cm.

2011. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!