Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit választanál a szüleidet...

Kit választanál a szüleidet vagy a barátodat?

Figyelt kérdés
27 éves magyar lány vagyok. Irodán dolgozok és mellette levelezőn jogi egyetemre járok. Barátom anyai részről cigány. Nem mondom,hogy mindig tisztességes életet élt,volt egy ügye amiért pénzbírságra ítélték. Az már pár évvel ezelőtt volt azóta sokat változott. Szüleim nem engedik, hogy vele legyek. Szó szerint tiltják. Munka után tesómat küldik értem és jönnöm kell haza és utána már sehova nem mehetek el. Döntenem kell, hogy vagy őket vagy barátomat választom. Tudom, hogy barátom nem volt egy szent, de én hiszem, hogy már megváltozott és, hogy boldogan élhetnék vele. 1 éve vagyok vele titokban szüleim csak most tudták meg és tiltanak. Az elmúlt egy év nem volt könnyű sok hazudozás volt itthon, de a kapcsolatunk barátommal csak egyre erősebb lett. Amugy egszer már 15-18 éves korom között mi együtt voltunk szintén titokban. Utána sajnos megszakadt a kapcsolat, de most egy éve újra együtt és most minden sokkal jobb. Ti mit tennétek a helyemben? Otthon maradnál a szülőkkel és az ő kedvükért szakítanál a barátoddal vagy pedig a barátoddal összeköltöznél?
2013. ápr. 6. 20:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Őszintén? A kettő közül egyiket se. Elköltöznék a p1csába otthonról, az olyan pasikat meg távolról elkerülném, akiket nem merek felvállalni. Amúgy sztem kvára megalázó lehetett a pasidnak is, hogy nem vállaltad fel.
2013. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
43%

a szüleimet. Onnantól viszont h valakinek örök hűséget fogadtam(házasság) a páromat. Onnantól bármit megtennék h megmentsem a kapcsolatunk.

De normális esetben nem kell választani, lehet egyszerre párod és családod is...

2013. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%

Mi az hogy a szüleid tiltják? 27 éves vagy és a szüleid megtiltanak neked bármit is? És pedig milyen jogon?


Egyébként: szerintem az lenne a korrekt ha leülnétek együtt (a barátod, a szüleid és te) és átbeszélnétek a dolgokat. Szerintem kicsit el lett rontva a dolog azzal, hogy ezt 1 évig titkoltad, így valószínűleg az sokkal jobban fáj nekik hogy hazudoztál és titkolóztál mint az hogy a barátod roma.

Értelmes, felnőtt ember nem a bőrszín alapján ítél!


Próbálj velük beszélni, mert hosszú távon téged fog a legjobban megviselni ez az ellenségeskedés!

2013. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Épp azért titkoltam egy évig, mert tudtam, hogy nem engednék. Én felvállaltam volna. De ahogy mondom, most a munkahelyen kívül sehova máshova nem mehetek el. Na ezért kellett titokban lennem vele.
2013. ápr. 6. 20:48
 5/30 anonim ***** válasza:
56%
Én ugyan rasszista vagyok,de mégis azt tanácsolom próbáld meg a családba bevinni a barátodat,ill. elérni hogy akceptálja a családod.Ha normális akkor nem lehet ellenvetésük,ha meg nem az akkor válaszd a családot.Barátot még mindig találhatsz de család csak egy van.
2013. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
56%

De te meg 27 évesen miért hagyod hogy bármit is megtiltsanak neked? Felnőtt nő vagy, valószínűleg tisztában vagy azzal is, hogy mindennek van következménye és vállalnod kell érte a felelősséget ha esetleg negatív lesz a végkifejlet.


A szüleid sem normálisak hogy 27 éves vagy és parancsolgatnak neked meg ellenőrizgetnek meg hazaparancsolnak munka után. Költözz el, de egyedül és majd meglátod hogy alakul a barátoddal!

2013. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
66%
ha 17 lennél akkor oké tiltsák de 27 évesen már nem igazán jönnek ahhoz hogy bármit is megtiltsanak érett felnőtt nő vagy költözz el otthonról és legyél a barátoddal , ha szüleid szeretnek megértenek
2013. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
77%

Hát a szüleid biztosan nem normálisak!:) Oké, hogy elmondják a véleményüket, de mi az hogy a munkahelyen kívül nem engednek sehová?? Könyörgöm, lassan 30 éves vagy! Ne hagyd már hogy ezt csinálják veled! Uzsit is csomagolnak esetleg kézen fogva jártok az utcán? Nem normális dolgot csinálnak a szüleid az biztos! Szerintem is költözz tőlük jó messzire!


Nem feltétlen a barátoddal, hanem akár egyedül is aztán majd alakul kettőtök kapcsolata a szüleid meg talán észbe kapnak!

2013. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%

27 éves vagy! Mi az hogy nem mehetsz sehova??? Költözz már el otthonról, és éld a saját életed! Nem vagy már gyerek! A fizetésedet elveszik???


A szüleid börtönében akarsz meghalni? Ha a barátodba megbízol, és rendes embernek ítéled, akkor a barátodat válaszd!


Nőj fel!

2013. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
66%
Sokan mondják, hogy család csak 1 van, de az úgy tűnik, a te esetedben rosszabb, mint ha nem lenne. Egyértelmű, hogy kezelésre szorulnak, és miattuk már te is. Lelkileg terrorizálnak. 27 évesen 12 évesnek kezelnek.
2013. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!