Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Boldog a házsságotok, szerelem...

Boldog a házsságotok, szerelemből házasodtatok?

Figyelt kérdés
A szívetekre, vagy az eszetekre hallgattatok, esetleg mindkettőre?
2013. ápr. 7. 21:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Javítom, házasságotok.
2013. ápr. 7. 21:32
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
30 éve élünk együtt, és boldogok vagyunk. Szerelemből házasodtunk, de előtte jól megismertük egymást.
2013. ápr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Is-is. Szerelemből is, de bizonyos dolgokat megfigyeltem, ami az együttélésnél kiütközhet problémaként.


Pl:

- hogyan viselkedik krízishelyzetekben? Megőrzi a nyugalmát, vagy őrjöng? Hogy viselkedik a meglevő gyerekével, milyen apa?

Vita, konfliktus esetén mit tesz? Megoldásra, kompromisszumra törekszik?

Ambíciózus, megvan benne a munka szeretete, tenni akarás, vágy az előrébb jutásra?

Hogy bonyolította a válását? Kicsinyes volt, bosszúálló, vagy a helyzethez képest korrekt?

Hogyan viselkedik másokkal?


Gyakorlatilag minden helyzetben az értékrendemmel megegyező viselkedést tapasztaltam, ez tette fel az i-re a pontot és győzött meg teljesen.

2013. ápr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szerelemből házasodtam, egyszerűen alig vártam, hogy elkerüljek otthonról (húgom apu kedvence, öcsém anyué, két lusta disznó, nem is értek el semmit, mindkettő elvált, én meg gyerekként is szorgalmas, jó tanuló voltam, de nem igazán volt nálunk érték a tudás, hát menekültem) 19 évesen férjhez mentem, egy év múlva szültem is, közben tanultam 10 évet...

És nem bántam meg, boldogok vagyunk :) Újra ezt tenném, a mai eszemmel is.

2013. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Boldog a házasságom, szerelemből házasodtam.

Egész életemben a szívemre hallgattam és sosem bántam meg, mégha sokszor nehezebb is az életem, mint ha az eszem után mentem volna.

Hosszú távon kifizetődő, nekem mindig is az érzelmek számítottak, nem a racionális észérvek, pénz stb.

2013. ápr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én csak pénz miatt

érdekházasság volt

de mindketten tudtuk

2 család került így jó kapcsolatba egymással így volt megpecsételve

2013. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Szerelmes vagyok a férjembe, de nem olyan lángoló szerelemmel mint egy korábbi páromba. De vele nem tudtunk együtt élni.


Idén lesz a 10. házassági évfordulónk, boldog vagyok és a férjem is.

2013. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Boldogok vagyunk, persze vannak néha gondok. A szerelem megvolt, de ez édeskevés lett volna. Volt előtte is egy nagy szerelmem, talán még túlfűtöttebb is, de ott tudtam hogy hosszabb távon "megölnénk" egymást, nem lehetne kiegyensúlyozott családi életünk, amolyan se veled, se nélküled típusú kapcsolat volt ezért kiléptem belőle. A férjemmel teljesen egy hullámhosszon vagyunk, békés, rendes. Nekem ez is számított. Persze csak az a természetéért nem mentem volna hozzá, azért kellett az a plusz. Szóval szerintem kell a szerelem is, de reálisan is át kell gondolni, hisz egész életére tervez az ember
2013. ápr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon boldog. Szerelemből házasodtunk és a szívemre hallgattam, volt már előtte egy másik nagy szerelmem, de még iránta sem éreztem ezt. Most már az eszemmel is tudom, hogy jól döntöttem. Öt éve élünk együtt, ugyanolyan szerelemben, szeretetben.
2013. ápr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

boldogok vagyunk, szerelemből házasodtunk. a szívemre, és az eszemre is hallgattam, ezért mentem hozzá:) már csak szerelmünk gyümölcsei váratnak magukra...


27/N

2013. ápr. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!