Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemét között a szülök, mit...

Szemét között a szülök, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szüleim közel a 60-hoz. Dolgoznak, de nem sokára nyugdíjasok. Èppen megélnek, kicsit talán tudnak félre tenni, de éppen megélnek.

Családi házban élnek, mi 2 gyerekei már felnöttek családosok vagyunk, 10 éve nem élünk ott. Èn messze élek, így évente kb 2x tudom meglátogatni öket, 1-3 hétre a gyerekekkel.

Ami nagy probléma, hogy szemét között élnek. Kosz nincsen igazán, anyukám hetente takarít, minden nap mosogat, havonta porol stb... De Az egész ház tele olyan ösrégi dolgokkal amit nem használnak soha sem, vagy már használhatatlan is.

Nem akarnak semmit kidobni. Minden szekrényböl folynak ki ezek a dolgok, a garázsba szinte már be sem lehet menni.

Most kipakoltam a cipös szekrényt amiböl sikerült eldobatnom 2 pár elszakadt cipöt.

Aztán neki kezdtem annak a beépített szekrénynek amiben nekem régi dolgaim vannak. Anyám teljesen kiakadt, hogy gyerekkori síoverálomat aminek semmi baja nincsen, hogy ki akarom dobni. 15 éves, és ronda szine is van, a tesóm nagyobb gyerekei sem vennék fel soha sem. Aztán még kb 3 olyan felsöt ami már nem jó rám, és ronda is. (ezeket vröskeresztnek akarom bedobni)

Na de ott jött el a veszekedés, hogy megtaláltam egy rakat könyvet a szekrényben, pl 1975-böl kressz könyv. Kiakartam dobni és anyukám szerint ez még kellhet, mert néha bele kell nézni. (apukám aktív internet használó, így ott is megtudják nézni....)Orosz olvasókönyv sem mehetett mert még kellhet. Senki nem beszél oroszul, söt mindenki utálta.

Aztán még sorolhatnám. Apukám semmit nem szol rá, söt szerintem támogatja anyukámat.

Tavaly kitapétáztak a nappaliban, és a polcról végre lekerültek a 20 éves videokazetták, videó lejátszójuk már 10 éve nincsen (elromlott), de dvd-t se más filmet nem néznek (ezek a kazetták a mieink voltak, de nekünk sem kell már), legtöbbje el is van szakadva. Azt hittem kidobták, de nem megtaláltam a pincében lent. Válasz miért is van ott. Még kellhet, ezek múzeális darabok (kb 100x felvett filmek).


Most már kezdem azt gondolni, hogy ez beteges.

Féltem öket, de nem tudok róla beszélni. Ha eröteljesen megmondanám, hogy ez nem normális, és a szemetet el kell engedniük, akkor azt mondanák, hogy mert én a jódolgomban nem tudom már mit csinálok...


Szerintetek mit lehetne tenni? Most még 3 hetet itt vagyunk a gyerekekkel, szeretnék nekik segíteni, de attól félek ez minden évben rosszabb lesz. Attól félek ott kötnek ki, hogy a szemét dombjuk közepén ülnek. (már szinte most is ezt érzem)

Vagy ne szoljak bele? Dugjam a fejem a homokba és majd ha legközelebb jövünk, akkor megint csak mérgesítem magamat?



2013. ápr. 8. 09:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, de ha mar 10 eve nem élsz ott, mi közöd hozza, hogy o mit tart a házában???

Egyebkent kényszer betegség is lehet. [link]

2013. ápr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Engem érdekel, hogyan élnek, mit csinálnak. Es én is azt gondolom, hogy ez már beteges, hogy tejfölösdobozkkal van tele a garázs, a padlás meg olyan ruhákkal amit 20 éve senki nem hordott. Ezek be is vannak dohosodva, büdösödve...
2013. ápr. 8. 09:15
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Ez érthető. De te mit szólnál hozza, ha anyukád fogna magat, elmenne hozzád es kipucolna a lakásból azt, amire szerinte nincs szükség?
2013. ápr. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
ez kóros, és úgy nem tudod megoldani, hogy évi egy-két alkalommal találkoztok ... ha beleavatkozol, csak haragudni fognak rád, és amikor nem vagy ott folytatják a gyűjtögetést ... hagyd a fenébe, amíg patkányok nem randalíroznak a hálóban addig nincs gond
2013. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Suttyomban kell kitenned a dolgokat. Én is sokszor csinálom ezt, mert a családom nem képes rendszerezni, és megítélni a dolgokról, hogy kellenek-e. Igaz, én itthon lakom, tehát teljes joggal szólok bele. Ha elköltözök, és nem fogják tudni fenntartani a rendet, akkor csak ritkán fogok jönni, és a leendő unokát nem fogom hozni.
2013. ápr. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

3-as, pont ezért nem akarok durva lenni velük.

De szó szerint beteges ez már. Sajnos már a szekrényeket ha kinyitom csak döl belölük a cuccok. 120m2-en laknak ketten, de minden helyiség, és szekrény dugig van.

2013. ápr. 8. 09:24
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Régi dolgokat én spec. nem érzem "szemétnek".

Lehet, hogy régen szegénységben éltek, ezért nem dobnak ki semmit, az én nagyszüleim is ugyanilyenek voltak, de ez így volt jól. Ott is volt minden, persze rendszerezetten: kimosott telfölösdobozok, rozsdás szögek stb.

2013. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

És arra nem gondolsz hogy arra az időszakra emlékeznek amikor még gyerek voltál?


Neked az csak egy muló időszak volt nekik azonban életük legszebb időszaka.

Én a helyedben pl. videó lejátszót vennék nekik hogy nézhessék is azokat a filmeket.

Ma már fillérekért kapható.

Esetleg megtanitanám őket hogyan tölthetik fel a youtubra. Lehet utána ők maguk dobnák ki a kazettát ha emiatt megszunik a birtoklása iránti vágy.


Ez lehetne egy első lépés a tejfölös dobozhoz.


A lényeg ne elvenni akarj neki hanem adni, olyasmit ami miatt meg kell vállniuk a régitől hogy elhelyezhessék.

Ha veszek neki pl. szüninapra 3 szép cipőt lehet ő maga dobja ki a szakadtat hogy méltón elhelyezhesse...

Ha veszel neki pl. csavartartó kisszekrényt a tejfölös doboz feleslegessé válhat...

2013. ápr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudsz tenni semmit. Ahogy kidobsz néhány dolgot és kiteszed a lábad, kezdődik a felesleges dolgok újra termelődése. Ez egy fajta betegség. A neve: diszpozofóbia. Kóros gyüjtögetést jelent. Van, aki még a tíz éve lejárt buszjegyét is elteszi, de teljesen használhatatlan egyebet is. Pld. 35 éves szilveszterkor használatos kürtöt, amiben már a síp sincs meg, halott ember ruháit, elromlott egérfogókat, eltört seprű nyelet, stb. Ők már nem fognak másként élni. Jó, ha ezt tudomásul veszed.
2013. ápr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9-es jo lenne ha ez így müködne. Pont most vettem anyunak egy új cipöt (80€-s kényelmes, pont neki való, örült is neki) berakta a szekrénybe....

Ezek ellenére sem engednek el semmit.


Filmet gyerekkorunkba néztek, probáltuk már de most már kb 10 éve egyetlen filmet sem néznek meg. Apukám néha letölt rövid doku filmeket de ennyi. Anyu szappanoperákat néz.

2013. ápr. 8. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!