Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a magyarok között is...

Ha a magyarok között is vannak undorító bűnöző emberek (akiket üldöz a rendőrség jó esetben), akkor a cigányok bűnözéseire szemet kell hunyni?

Figyelt kérdés
Cigányos kérdésnél szinte mindig megjelennek az ilyen válaszok, hogy "de a magyar is lop", "én ismertem egy rossz embert, magyar volt", és ennyivel le is tudják, hogy hülye meg rasszista aki szerint sok a rossz cigány. Aki a cigány bűnözőket szeretné kiütni az a magyart is szeretné. ezt kéne felfogni.
2010. jan. 6. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
igazad van
2010. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Pont ma beszéltem erről valakivel és az illető szerint a statisztikák miatt /is/ van, mivel ha minden romát elkapnának, kimutatnák, hogy jóval több bűnt követnek el mint a magyarok és akkor kimondhatnánk hogy igenis MAGYARORSZÁGON VAN CIGÁNYBŰNÖZÉS!
2010. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
1,2 millió szavazat... a roma kérdés ennyiről szól és nem többről. Mindet lecsuknám mindenért, és dolgoztatnám is őket, hogy ne az adónkból egyenek a börtönben. Tényleg miért nem kötelező a börtönben ledolgozni azt amibe kerül egy rab??? Miért nem lehet bevezetni, hogy 3 gyerek után nem jár segély??? Ellenek mint a nyulak, se személyi, se lakhely... csoda, hogy erősödik a radikalizmus? Én egy végtelenül liberális ember vagyok, de ettől már kinyílik a bicska a zsebemben...
2010. jan. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Üdv. Sajnos létezik rangsor ősidők óta amiben a cigányok mindig is alsó helyet foglaltak el. Volt időszak amikor kitaszítottként éltek, innen is ered pl. az hogy alapvetően vándor nép. Nos minden hatással van mindenre , ebből következik , hogy amig a vándorlást életformának tekintették, addig nem volt különösebb gond , de már akkor is léteztek olyan emberek akik zsigerből utálták őket, talán a sajátos szabadság és élet szemlélet miatt. Ez az utálat terjedt mint a nátha, ugyanúgy mint a 21. században. A kitaszítottság, és az őket lenéző magatartás bosszúja a lopás rongálás, és az emberek becsapása, ami elfogadhatatlan persze, de hogyan is tudnád egy alapvetően sértődött embernek elmagyarázni aki ráadásul arra is rájött hogy milyen könnyű a bűnözésből megélni.

Az én dédapámat a csendőrök azért verték nyomorékra mert rossz helyen gyalogolt. A nagyapám nagyon jó zenész volt, de amíg nem volt közismert őt is nagyon sok atrocitás érte csupán azért mert cigány volt.

Minden társadalmi rétegben, és minden nációban vannak bűnözők, és mindnek meg kell bűnhődnie az általa elkövetett bűnökért.

De sajnos be kell látnunk hogy nagyon gyakori a szélsőségesség ebben a témában, én személyesen is találkozom vele nap mint nap.

2010. jan. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

üdv!


gondolom te roma vagy akkor. nézd én ne, nézem le azt a cigányt aki tisztességesen él, dolgozik. De tudod mit? Engem az sem érdekelne, hogy segélyből élnek, teszek rá tényleg, csak ne raboljanak fosztogassanak ne legyenek veszélyesek. Én csak ennyit szeretnék. Ne kelljen félnem ha egy 3-4fős banda jön velem szembe.


Gondolom, hogy te normális lehetsz, feltételezem, erről nem írtál. Sajnálom ha megnéznek leszólnak téged a magyarok ok nélkül. De azt hiszem ezt nem nekünk kell köszönnöd, hanem azoknak a cigányoknak akik rossz hírnevetek kelti.


Aláírom, hogy nehezebb nektek felfelé haladni, de a lehetőség adott. Tanulni mindenki tanulhat tisztességes szakmát. Kaptok támogatásokat, könnyebben juttok be egyetemre fősulira. Hajrá, tanulj, és/vagy dolgozz és mutasd meg, hogy te nem vagy olyan mint a többi. elhiheted, hogy ezért tisztelni fognak a magyarok. A cigányok többsége tudtommal le fog nézni amiért beilleszkedsz és nem magyargyűlölködsz.


Nem lennének szélsőségek, ha nem adna rá okot semmit. a helyzet speciel már tűrhetetlen és ha nem fog tenni az állam sürgősen valamit, vagy a következő kormány, akkor itt iszonyat nagy balhék lesznek, ez tuti.


Tudnánk mi normálisan együtt élni egymás mellett. Csak mind2 félnek akarnia kellene.

2010. jan. 6. 19:06
 6/15 A kérdező kommentje:
statisztika sem kell, látszik ez ha az ember körbenéz. az pedig tényleg nem lehet véletlen, hogy a legtöbb orszűgban gyűlölik az emberek a cigányokat.
2010. jan. 6. 19:07
 7/15 A kérdező kommentje:
igen sajna a szavazatra megy a kormány, azt hiszik megéri.
2010. jan. 6. 19:07
 8/15 anonim ***** válasza:

Üdv.

Én különböző események egymásra való hatásáról beszélek, azt hiszem kicsivel több az önkéntes pszihiáter mint kellene.Arról van szó hogy minden valaminek a hatására történik, MINDEN-APÁLY,DAGÁLY,ÉDES,KESERŰ- az a meglátásod hogy egy könnyekkel küszködő feltörni vágyó kissebségből kiszakadni akaró külsőre cigány kinézetű cigány e sorok írója, akit az utcán megszólnak, a munkahelyén lenéznek. Ez az előítélet szele. Meglepődnél ha találkoznánk, egyrészt semmilyen módon nem deríthető ki hogy cigány vagyok, hacsak meg nem mondom, végtelenül kedves, és megértő vagyok, de nem tűröm az igazságtalanságot, és szigorúan megtorlom,teszek ellene.Soha nem alkotok nyilvánosan véleményt olyanról akit nem ismerek, mert ha melléfogok azzal saját személyemet hoznám kellemetlen helyzetbe, ami ugye felnőtt ember esetében nem előnyös,pláne akkor ha általában sok embert érdekel az amit mond. A bűn, mindegy hogy ki követi el bűn.

2010. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

események egymásról való hatása.


vagyis ahogy írtad szerinted az ország tehet arról meg a magyarok, hogy ez van, mert szegény cigányokat mi bántottuk. Áruld el nekem, hogy miért gyűlölik őket Európa legtöbb országában? Szerinted egész Európa ennyire előítéletes meg rasszista? Furcsamód más népcsoportokat nem utálnak ennyire.


ne alkoss véleményt olyanról amit nem ismersz, de azt hiszem a cigánykérdést sem ismered eléggé, hiába is vagy az. Akik "véleményt alkotnak" róluk azoknak sok rossz tapasztalatuk van velük szemben. Az általánosítás pedig egy önvédelmi védekezés. Kaphat ok nélkül egy ember előítéletet, de egy teljes népcsoport kontinens szerte nem fog ok nélkül azt kapni ilyen szinten.


van alapja. Mellesleg te sem jöttél elő semmi megoldással, csak annyival, hogy mennyire csúnyák vagyunk, hogy előítéletesek vagyunk. A bűnözők büntetést érdemelnek, a gond, hogy rohadt nagy a pozitív diszkrimináció ebben a témában.


persze tudom ezt te tagadod.

2010. jan. 6. 19:57
 10/15 anonim ***** válasza:

Üdv.

Azt gondolom, hogy félre értettél. Mindennek van hatása mindenre, ezalatt azt értem hogy a mostani állapot is rengeteg különálló dolog együttese. Amiket leírtál azok közül egy szót sem említettem.Az a gond hogy a magadfajták hatalmas lendülettel szeretnének előre törni a SEMMIBŐL, és ahhoz nem elég értelmesek hogy tudják mennyi kárt okoznak ezzel. PRÓBÁLJ SPORTOLNI, VAGY KIEMELKEDŐEN TELJESÍTENI A MUNKÁD SORÁN. EZEKKEL A DOLGOKKAL JOBBAN EL TUDNÁD ISMERTETNI MAGAD MINT AZZAL HOGY PRÓBÁLSZ SZÉLSŐSÉGESEN SZÉLSŐSÉGES LENNI. ÉN HA AZT LÁTOM HOGY KEDVTELÉSBŐL CIGÁNYOK ZAKLATNAK VALAKIT A BUSZON, LEVÁGOM ŐKET A PICS@BA.TE TESZEL VALAMIT?

2010. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!