Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok az alábbi...

Mit csinálnátok az alábbi szituációban? (vegetáriánus életmód)

Figyelt kérdés

Többször is eldöntöttem,hogy vegetáriánus leszek.De mindig az volt,hogy vendégségben nem mertem elmondani,mert féltem,hogy megsértődnek,ha nem eszek a főztjükből.És nem volt az,hogy csak köretet tudtam volna enni,mivel pl. a töltött káposztát meg az ilyen kevert kajákat nem lehet feltűnés nélkül megúszni..Igazából nagyiméknál volt ez,mert heti egyszer megyek hozzájuk ebédelni meg beszélgetni suli után.Papámmal laknak ketten,és papám beteg,és mamának is egészségügyi gondjai vannak és nem tudom,mit tegyek,mert nagyon szeretném,ha nem kéne húst ennem..de mégsem kérhetem meg,hogy főzzön rám külön,megenni meg muszáj mert tudom,hogy rosszul esne neki,ha nem enném meg.Ráadásul így is kétfelé főz,mert tesóm glutén meg tejallergiás is.Nem akarom megbántani vagy plusz munkát adni neki..mit csináljak?

16/L



2013. ápr. 8. 15:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
63%
Ha olyan a kaja akkor a húsos részét hagyd ki, ha meg nem olyan akkor vegyél erőt magadon és edd meg.
2013. ápr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
De nem akarom megenni..Általában nem olyan a kaja,hogy ki lehessen hagyni a húst,főleg a levesnél,mert ott alap a disznózsír.
2013. ápr. 8. 15:17
 3/33 anonim ***** válasza:
45%
Miért akarsz vegetáriánus lenni? Nem olyan jó dolog az, hidd el. Az ember mindenevő. Ha végképp nem akarsz húst enni, akkor nincs más hátra, mint megmond nekik. Azt is mondhatod, hogy nem kívánod. Megtömni nyilván nem fognak. Ha csak heti egyszer mész át, igazán megkérheted őket, hogy aznap ne húsos ételt csináljanak. Nem nagy dolog.
2013. ápr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem, (mivel gondolom jó a viszonyod a mamáddal), kérd meg, hogy azokon a napokon főzzön valamilyen hús mentes ételt, főzeléket, tésztát stb. Gondolom ők sem esznek minden nap húsos ételt, így időzítheti arra a napra is, amikor te is ott eszel.
2013. ápr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ez még egy külön fejezet lesz lejátszani a családdal,mindenki imádja a húst nálunk :)

2013. ápr. 8. 15:19
 6/33 anonim ***** válasza:
75%

Szabad megkérdeznem, hogy miért akarsz vega lenni?

Én sokáig úgy oldom meg, hogy nem eszek húst, de pl. ha vendégségbe megyek, vagy valami ételkülönlegességet nyílik alkalmam kóstolni, megeszem. Ezt te is meg tudod oldani. Heti 6 nap nem eszel húst, egyszer igen, vagy ha ennyire nem akarod, akkor szaftot kenyérrel, vagy akármi,a lényeg hogy keveset egyél húst. De mint látszik, én egészségi okokból választottam ezt, nem pedig erkölcsi okokból. De akár vihetnél a családnak kóstolót pár hetente a saját főztödből! Azokon a heteken garantáltan nem kéne húst enned, és a nagymamád is megkíméled elég sok munkától!

Hirtelen ennyi jutott eszembe! Remélem tudtam valami ötletet adni Neked! :)

2013. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Erkölcsi okokból szeretnék az lenni főleg.Köszi a tippeket!Szerintem el fogom mondani,hogy vegetáriánus vagyok,és megkérem,hogy olyat főzzön,amiben szétválasztható a köret és a hús(pl rizseshúst úgy hogy nem önti össze a kettőt).Remélem,megértik a döntésemet,mert tényleg nem akarom őket ezzel megbántani :/
2013. ápr. 8. 15:27
 8/33 anonim ***** válasza:
35%

Meglehetősen intoleráns viselkedés az a vendéglátóidtól, hogy annak ellenére, hogy tisztában vannak vele, hogy vegetáriánus diétát folytatsz, nincsenek erre tekintettel. Szerintem ilyen helyzetben nem kell szégyellned magadat, hogy nem eszel a főételből, hiszen ők azok, akik figyelmen kívül hagyták a te étkezési szokásaidat.


Ahogy nem főzünk fűszereset olyannak, akinek nem bírja a gyomra, és ahogy nem készítünk disznót annak, aki kóserul étkezik, szerintem vendéglátóként az a minimum, hogy egy vegetáriánusnak is megpróbálunk valamilyen húsmentes étellel előállni. Egy rántott sajtot elkészíteni a panírozott húsok mellett pl. nem a világvége.


A mamáddal egyértelműen beszéld meg, hogy ne főzzön rád, cisnáljon csak süteményt vagy valamit, abból szívesen eszel. Mondd el neki, hogy nagyon szereted a főztjét, de ilyen és ilyen okokból nem kívánsz húst fogyasztani, őt pedig nem szeretnéd azzal terhelni, hogy rád is főzzön. Egészen biztosan megérti, hiszen a nagymamád, és bizonyára szeret téged.


A többivel pedig ne törődj, aki szándékosan veszi semmibe a döntésedet. A te életed, és jogod van úgy étkezni, ahogy neked az jól esik.

2013. ápr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
81%

Heti egyszer mész hozzájuk, szerintem beszéld meg velük, hogy akkorra időzítsék az olyan ételeket, amiben nincs hús, szerintem ők sem minden nap húsosat esznek.

Otthon meg ha nem akarod megterhelni a szülőket a kétfelé főzéssel, akkor néha te is összeüthetsz magadnak egy személyre való vegetáriánus kaját.

2013. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
21%
Attól nem fognak kevesebb állatot levágni a Földön, mert te nem eszel húst, szóval akár abba is hagyhatod ezt a hülyeséget és akkor minden probléma megoldva:)
2013. ápr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!