Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet együtt élni...

Hogyan lehet együtt élni ennyire különböző életmóddal?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek és nekem nagyon különbözik az életvitelünk. Ő reggel aktív, korán kel, dolgozik, este pedig elég korán mély álomba merül. Én reggel szeretek lustálkodni, este pörög jobban az agyam, szeretek legalább éjfélig dolgozni, de akár tovább is. Ő mozgékony, sportos, nagyon stresszes (már-már hisztis) lesz, ha nincs szabad levegőn, én kevésbé, ha dolgozni kell, akkor el vagyok vele 1 napot. Én délelőtt szeretkeznék szívesebben, ő este - este szoktunk, mert én azért nem vagyok olyan finnyás, de néha nincs kedvem olyankor. Ha meg bealszik, akkor úgyis mindegy... De igazából hiányoznak vele a meghitt esték, éjszakák, amikor lehet együtt gondolkodni, filózni, beszélgetni hajnalig... Ha filmet nézünk ilyen későn azon is állandóan elalszik.

Amúgy az érdeklődésünk nagyon hasonló, jól érezzük magunkat együtt, ha csinálunk valamit, csak az "átmeneti" idők, mint reggel és este telnek furcsán. Igazából csak azt szeretném tudni, hogy ilyen szintű különbség előfordult másnál is, vagy csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek?

20-as éveink közepén vagyunk.



2013. febr. 7. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi ideje éltek együtt?


Nálunk is igy volt,én olyan vagyok mint te,párom mint a tidé,csak én nő,ő férfi.Kb fél év alatt csiszolódtunk egymáshoz,én délig lustálkodás helyett csak 10 ig alszok,ő is hozzászokott hogy ne keljen fel 7kor.így lefáradok én is estére,éjjel 1 helyett 11kor alszok,ő 9 helyett 11kor.

Hétköznap napközben meló van,akkor egyébként is kelni kell 7kor,igy egyszerűbb (előtte egyetemistaként mindig megoldottam hogy csak délután legyen kötelező órám)

2013. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1 éve élünk együtt, egyikünknek sem kötött a munkaideje.
2013. febr. 7. 11:40
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő alatt már kellett volna alkalmazkodni.

Üljetek le,próbáljatok meg kompromisszumot kötni,neked igy nem jó,neki sem lehet az.

2013. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk ugyanez volt. Én voltam az aktívabb míg a férjem kevésbé. Házasságunk elején nem volt gond, valahogy megoldottuk. De minél több idő telt el annál jobban előjöttek a gondok. Egy idő után már zavaró volt, hogy neki olyat kellett csinálnia amit amúgy sosem csinált volna (nem szeretett túrázni, strandra járni stb) Viszont engem is idegesített pár dolog. Mi 8 év után barátságban elváltunk, mert ezt hosszabb távon nem lehet megoldani.
2013. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyan ez van csak fordítva, én lányként vagyok olyan mint te....

Nem tudom én nem agyaltam rajta működött az lejétől kezdve a kompromisszum...9 éve vagyunk együtt é még sohasem veszekedtünk...tehát szerintem simán egyeztethető....

2013. febr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk, nálunk a szabadidős tevékenységekkel nincs gond, mindketten szeretünk túrázni, utazni. A bulikról, lagzikról már más a felfogásunk, de abból úgysincs olyan sok. A napi ritmus az, ami nem nagyon stimmel.
2013. febr. 7. 11:49
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekünk is így van! És már teljesen ki vagyok akadva, ha a barátom bealszik 8kor, mert én általában éjfélig is fent maradok. Este nem lehet hozzá szólni, reggel is kiakadok, ha felkel vagy 5kor. Én mindig 10körül kelek, és ilyenkor ha együtt alszunk nagyon elegem lesz már.

Néha pl nyáron tök jó lenne este elugrani hozzá csak úgy, tvzni vagy valamit csinálni, de így elég nehéz, hogy ilyen korán elalszik.... Úgy érzem nem bírom tovább. 19/L

2013. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már 20 éve így van, én vagyok a bagoly, a férjem pedig a pacsirta típus. :) Mégis itt vagyunk, egymás mellett, és nem ment tönkre emiatt a házasságunk sem.
2013. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Napi ritmus? Ez nálunk úgy megy hogy reggel én képtelen vagyok kellni de kitaláltuk hogy ő felkelt és így nem kések le semmiről...kávét hoz az ágyba és elmondja mi volt előző nap az életében, majd elmegy dolgozni....én délig elvagyok magammal, majd megcsinálom a kaját ,dolgozom (műkörmös, és fényképész, és netes tanácsadó vagyok), mosok stb...hazajön eszünk megnézünk egy filmet együtt vagyunk reagálok a reggeli beszélgetésre, utána ő relaxál én dolgozok (fénykép utómunkák, stb)Alszok és kezdődik előröl....

Hétvégi progik vegyesek van hogy külön külön elmegyünk a haverokkal, van hogy együtt, van hogy neki kedvezek van hogy ő nekem, van hogy összekapcsoljuk )pl túrázni imád én meg közben fényképezek, vagy ő biciklivel indul neki az erdőnek én lóval :))

2013. febr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
megoldható csak szeretet kell és kompromisszum meg persze hogy meg akard oldani ...
2013. febr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!