Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmileg MANIPULÁLÓ, mártír...

Érzelmileg MANIPULÁLÓ, mártír szülővel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok leválni érzelmileg. Ő is elismeri h nem fogad el úgy ahogy vagyok. Ha kivülről bántanak megvéd, de ha nincs külső ellenség akkor ő az aki uralkodik, 'segit' miközben benyújtat a számlát. egyszerűen szeretném szeretni de taszít is és félek h én is OLYANNÁ válok.:( engem se szeretnek az emberek igazán. nem nagyon vannak tartalmas kapcsolataim, valahogy nem vonzom az embereket, és elültette bennem ez az egész, h nem is bizhatok meg senkiben pl ffiban késöbb mert tuti csak kihasznál, borzalmas ez. azt monja ok csináld az életed miközben minha mindig azt várná h belebukok, h nehogy boldogabb legyek mint ő valaha volt.folyamatos lelkifurdalásban nem lehet élni, mert ott van az is h vele nem törődik senki,és ha még én is elhagyom..- utálom ezt az egészet. Segíteni szeretnék magamon ,rajta, mert amugy sokat köszönhetek neki, mikor sz@rban voltam ott volt. Szóval ha nem lenne ilyen rémesen feszes és manipulatív, gyanakvó,érzelmi zsarnok..akkor minden lehetne jó, és tudnánk előrevinni az életünket..-de igy..


mit lehet tennnnnniiii ???????

köszönöm ha valaki komolyan veszi a kérdést és ír valami hasznosat!köszönöm.


2013. ápr. 8. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem evvel már szakemberhez fordulj tanácsért,ez a legerősebb és legönzőbb energiavámpír.

Amúgy persze,hogy nincs sok kapcsolatod,hisz az ilyen minden közé áll és amíg az emberek azt érzik nem tudsz önmagad lenni,hogy a szülőd irányít nem tudsz intim kapcsolatot kialakítani.

Nekem ilyen apám volt,egy normális párkapcsolatom sem tudott kialakulni,aztán nálunk meghülyült a pénztől és ezért drasztikusan megszakítottam vele a kapcsolatot még mielőtt anyagilag engem is tönkretesz.

Na mit tett egy ilyen érzelmi zsarnok,másnap beperelt a gyerekvédelmiseknél (jó anya vagyok e címen),mert evvel próbált nyomást gyakorolni rám,hogy továbbra is ő uralkodjon felettem.Megvolt a szembesítés és olyan érzelmi zsarnok előadást adott le a szakember előtt,hogy a szakember azt mondta négyszemközt,hogy tartsam magam nagyon távol tőle,főként,hogy látta nagyon jó a kapcsolatom a gyerekemmel és látta mire megy ki a játék.

Amúgy rá 3 hónapra,hogy végleg megszakítottam vele a kapcsolatot eljött az első igazi,normális párkapcsolatom,valahogy sejtettem,hogy így lesz,ha megszabadulok tőle.Immáron 4 éve.

2013. ápr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pedig le kell válnod, mert lehúz magához. Nem lesznek kapcsolataid, mert elvárja, vele legyél. Nem bízol senkiben, mert csak a negatívumot, csalódást sugalmazza feléd. Pedig minden embernek végig kell járni az útját, és ezt nem tudja, és ne is akarja egy szülő megtenni a gyerek helyett.Gondolom, még nem lehet olyan idős, hogy gondoskodni kelljen róla. Feltételezem nincsenek barátai, társasága, mert az ilyen örökké vigasztalásra szorulókat kerülik az emberek, hiszen nem jó társaság.

Éld az életedet, élje ő is az övét.

Egy anya, akinek felnőtt gyerekei vannak.

2013. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi, h írtál. A legrosszabb h azzal zsarol: 1. nélküle egy nulla vagyok anyagilag. 2. ha anyagilag meg is teremtem azt a szintet, addigra bekövülök szerepekbe és uo boldogtalan leszek mint ő, amolyan kívülálló, idegen. 3.ha nem foglalkozok vele vagy netán el akarnám vágni a 'köldökzsinórt' akkor beteg lesz, v tuti "miattam" lesz valami komoly baja -ergo -NEM TUDOM merre van a vészkijárat!!!!!!!!! évek óta ezzel küzdök, az elfogadtatással, és ráadásul csak nem olyan régóta látom ezt az egészet, mert eddig nem láttam tisztán. ő meg végképp. ez az egész azért szomorú, mert a tudat olyan területein zajlik ez ahol megse HALLJA amit mondok!!!!! mert félig öntudatlanul csinálja ezt. engem meg kikészít.


?? :((

2013. ápr. 8. 22:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallja, mert nem akarja hallani!

Pedig keresd meg a vészkijáratot.

Egy szülőnek az a feladata, hogy gyökereket és szárnyakat adjon. De nem akarja, hogy szárnyalj!

Menj csak, vágd el a köldökzsinórt. Kicsit duzzog, majd megbékél. Minél tovább hagyod magad, annál rosszabb lesz, és egyre nehezebben hagy majd élni.

Sok mindent kibír egy szülő, nem kell bedőlni az érzelmi zsarolásnak.

2.voltam.

2013. ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én meg az 1.válaszoló vagyok ilyen apával.Neki is az volt a mániája,hogy életképtelen hülye vagyok,mert azt akarta látni.Azt is eltitkoltam,hogy milyen új tanfolyamot végeztem el,mert teljesen keresztbe tett volna,mindig mindent tönkretett és az nyugtatta meg,ha nem sikerült,amit akartam,persze,mert mindent meg is tett,hogy ne sikerüljön.

Szóval az új munkát,amit kitaláltam eltitkoltam,de már csak azért is,mert mindent mindig leszólt és elvette tőle kedvem és amint megszakítottam vele a kapcsolatot belevágtam,jobban élek,mint valaha az ő fennhatósága alatt.

Szó szerint élő halott voltam mellette.Ez a 4 év nélküle,felér egy újjászületéssel.

2013. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha végképp nem tudszelköltözni, akkor házon belül alakíts ki magadnak egy szobát, egy külön életet, mert ilyen szülőkkel nem lehet megmaradni.
2013. ápr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy regény írhatnék, hogy lehet kezelgetni az ilyet, de az csak tünetkenegetés.

Az ilyen sose változik.

A legrosszabb pedig benne, hogy kívülről az "áldozat" tűnik egy nyafogós senkiházinak, akire legyintenek, és még a másik pártját fogják. Persze úgy, hogy az otthoni cirkuszokból nem látnak semmit, és 1 napot nem éltek vele.


Nem tartanék épp ezért ebből előadást, én értelek.

Egy tanácsot fogadj meg, amit saját tapasztalatok őröltek ki,ne légy naiv! Hihetetlen, hogy észrevétlenül magadban neki adtam igazat, mert "hát csak az anyám, csak az anyám", miközben belebetegedtem. És még mindig mentegettem! Majd jobb lesz, majd ha nagyobb leszek, majd így, majd ha úgy. NEM! Nem változik az ilyen.


Erre nem szokott megoldás lenni, a beszéljük meg, az üljünk le című dolgok. Pedig értelmes lány voltam, és ma már értelmes nő vagyok, emellett a végtelenségig türelmes, és diplomatikus, és tudom, hogy nem szabad az őszinte szavakat csak úgy odavetni. De még ez sem elég. A mai napig egyszerűen nem lehet vele semmit megbeszélni, mert támadásnak éli meg.


Nincs az a tökéletes ember, aki megtudná változtatni.


Épp ezért erre két megoldás létezik számodra.

Nem tudom hány éves vagy, de

- kollégium minél előbb

- vagy elköltözni (ha van saját kereseted)


Ha pedig egyik sem, akkor kitartás, és csak a tanulás legyen az első, hogy aztán munkát kapj, és eltudj szabadulni, különben az anyagi függőség is tönkre tesz, és egy újabb manipulálási csatorna nyílik meg, ami kegyetlen lesz.

Semmiféle függőségben nem szabad lenned vele.


És bocsánat, ha valaki azt hiszi, rémeket festek, de sajnos ez az igazság.


És keress fel egy jó szakit is, hogy legalább egyszer érezd azt, hogy valakinek elmondhatod a dolgaidat úgy, hogy nem vág közbe klisékkel, közhelyekkel, hogy "hát mégis csak anyád", és nem akar győzködni a butaságaival, és rózsaszín maszlaggal.

2013. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
*elírtam: észrevétlenül magamban
2013. máj. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Régi kérdés...de kétségbeesésemben olvasom ezeket újra.. Én is erre jöttem rá az évek alatt, amit az utolsó válaszoló írt. Nagyon igaz! Én most költözöm..1 hónap. Nehezen, de kibírom.
2014. júl. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Leszarni.
2018. jan. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!