Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok meg a gyerek...

Hogyan oldanátok meg a gyerek szülinapját családi "dráma" nélkül ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A lányom keresztszülei az öcsém és az akkori menyasszonya (7 évig együtt voltak azt hittük együtt maradnak). Akkor szakítottak mikor a lányom 2 éves volt, de a keresztanyja szerencsére azóta is jelen van az életében. Havi egyszer elviszi, lányom imádja. Szülinapkor, névnapkor általában mindenki összegyűlik, soha nem volt ebből gond. Neki is van már régóta párja, öcsém eddig barátnői sem akadékoskodtak, normálisan kezelték a helyzetet. A mostani lány (egy éve vannak együtt) viszont nem akar így eljönni. Már egy névnap volt azóta, akkor itt voltak, de tényleg látszott rajta hogy az sem tetszik neki. Most pedig már nem is akar eljönni. Öcsém szólt, hogy nem tudja hogyan, de oldjam meg...

Szóval most itt vagyok egy kényes helyzetben. Már azon gondolkodtam, hogy nem lesz nagy családi banzáj, majd mindkét keresztszülő felköszönti máskor, de a lányom már tervezi a "bulit". Viszont csak a keresztanyját és a párját nem akarok kihagyni, mert eddig valóban része volt a lányom életének, a párja sem szólt soha egy rossz szót sem, ő is szereti, nem lenne képem nem meghívni őket. Viszont öcsémnek is itt kellene lenni, de őt meg nem hívhatom a lány nélkül, mert abból gondolom még nagyobb gond lenne.

Ti mit csinálnátok?


2013. ápr. 9. 09:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hívj meg mindenkit, és majd a hölgy eldönti, hogy elmegy-e.

Érdemes lenne elmagyarázni neki, hogy a másik lány nem, mint "ex" minőségében lesz ott, hanem, mint keresztanya.

Az öcséd meg gondolkodjon el, hogy kell-e neki egy ilyen lány hosszú távon...

2013. ápr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%

Egyértelmű, külön kell hívni őket, minek feleslegesen magadra haragítani másokat.


Nálunk 10 éve 2 névnap és két szülinap van, mert az anyósos szülinapon senki nem érzi jól magát, ki kell őt pihenni egy második alkalommal, amikor tényleg jól érezzük magunkat.

2013. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hat az ocsed párja vagy felnő a feladathoz, vagy nem megy el, ennyi. A gyereknek nyilván a keresztanyja számít, nem a keresztapa bármikor lecserelheto barátnője....
2013. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a dolog. Mivel a lányodnak lesz a szülinapja, a keresztszülők hivatalosak. Hogy ezen kívül kit visznek magukkal és kit nem, az az Ő problémájuk. Te meghívod a párjukkal együtt őket, de ha nem tudja elviselni az öcséd barátnője a meghívottakat, akkor Ő otthon marad.
2013. ápr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Most hol a probléma? Ha öcséd csaja nem megy akkor nem megy. Szerintem mindenki túl fogja élni. Persze ha öcséd hosszú távon tervez vele akkor érdemes lesz valami megoldást találni, de ah a csaj egy ilyen hárpia így látatlanban nem jósolok nekik nagy jövőt.
2013. ápr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk van a családban volt egy valas meg csalás miatt. Az anyuka lepett félre, de ezt csak a legközelebbi családtagok tudjak. Baratok, gyerekek nem ettek beavatva. Apának van komoly partnere azóta es az egyik gyerek meghívta a hölgyet a születésnapjára. Anyuka kicsit kiborult rajta. A gyerek rendkívül felnőtt es módon reagált az anya " megis hogy képzeled" kitörésre: "az en születésnapom es o apahoz tartozik" . Na azóta béke van es nyugalom.
2013. ápr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
Én is azt gondolom mindenkit meg kell hívni! Hogy a hölgy él-e a lehetőséggel és elmegy, megpróbál beilleszkedni a családba, vagy otthon marad az már az Ő gondja, természetesen abban az esetben igaz ez, ha az Öcséd korrektül viselkedik és Ő is kimutatja, hogy az új lány a párja, nem pedig a keresztanyát (régi szerelmet) ajnározza!
2013. ápr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Ilyenekbôl nem csinàltam problèmát soha. Egyszerûen meghìvom a rokonokat ès kèsz, akinek a párja akar jönni az jön, akinek nem az nem. Mit gondol az öcsèd, hogy oldod meg? Hogy majd egy átmeneti kis hisztis fruska miatt majd nem hìvod meg a gyereked keresztanyját akit mellesleg mèg imád is? Ugyan már, itt az öcsèdnek kell megoldani a barátnõjèt nem neked ès ha az öcsèd ezèrt nem megy akkor elgondolkoznèk ezen a keresztapaságon.
2013. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy a többség megerősített abban, hogy hívjak meg mindenkit. Tényleg nem akarom a lányom keresztanyját megbántani azzal, hogy őket külön hívom meg. Egyébként természetesen már rég le van zárva a kapcsolat, hisz neki is több mint 4 éves kapcsolata van aki úgy 3 éve szintén jár az ilyen alkalmakra. Ezért sem értem miért kell most ez, hisz ha ő elfogadta, idejön "idegenek" közé akkor szerintem nem öcsém barátnőjének kellene ezen fennakadni.
2013. ápr. 9. 09:43
 10/21 A kérdező kommentje:
Öcsém biztos eljön, csak azt nem szeretném, ha emiatt a lány duzzogna (vagyis valahol én kavarok be) vagy eljönnek együtt, de fagyos lesz a hangulat. Az első variációt inkább kibírnám :)
2013. ápr. 9. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!