Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire rossz a nagy korkülön...

Mennyire rossz a nagy korkülönbség gyerek szemmel, ha nincs saját szoba?

Figyelt kérdés
Ha van köztetek olyan, akinek a testvére és közte nagy a korkülönbség (4 vagy 5 vagy 6 év) és nincs saját szobájuk, légyszi írjatok. Mennyiben zavart ez titeket? Vagy éppen hogy jó volt így? Mindenféle vélemény érdekel:)
2013. ápr. 8. 14:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
mi köztünk 5,5 év van, ez elég sok, engem nagyon zavart, mert én voltam a fiatalabb, barátokat szégxelltem is áthívni, mert a tesómnak sem esett volna jól, aki már 20 volt én megy csak 14
2013. ápr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Eleinta a nagy tesónak rossz, mert a kicsi több szeretet kap, ezenkívül nehéz távol tartani a tankönyvektől és mindentől. A nagy már iskolás, a kicsi még oviba se, jár, vagy éppen aovis, ilyenkor órási a különbség. Később más jellegűek a problémák.
2013. ápr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem mindenképpen zavaró a közös szoba, talán akkor kevésbé, ha mindketten lányok, de a fiú-lány a legrosszabb szerintem, kb. olyan 12 éves korig lehet közös szoba.
2013. ápr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3-an vagyunk testvérek, nálunk több variáció is volt. :) A nővérem 5 évvel idősebb nálam, a hugom 4 évvel fiatalabb. - Amikor kicsik voltunk, volt, hogy mindhárman 1 szobában aludtunk. (Kb. 9 évig)

- Később költöztünk, akkor hugommal voltam közös szobában, addigra nővérem már 14 éves volt, tehát ő külön szobát kapott.

- Majd amikor már én is 14-15 éves lettem akkor hugom is kapott egy külön szobát, és már mindenki külön szobában volt. :D


Visszagondolva sosem zavart, hogy egy szobában voltunk, akár 3-an akár 2-en, igaz, amikor elérkezett a kritikus tini időszak, addigra mindenkinek lett saját szobája, szóval nem tudom, hogy amúgy idegesített volna a dolog, vagy sem. :) De ahogy visszaemlékszem nagyon jól megvoltunk. :)

2013. ápr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3man vagyunk testvérek, egyik húgom 3 a másik 8 évvel fiatalabb nálam. Nálunk igazából az volt a gond, hogy ők korábban feküdtek mint én és akkor én nem tudtam olvasni, tévézni mert az zavarta volna őket, így mindig ki kellett mennem. Illetve most is ez a helyzet, csak most a tanulás miatt vagyok fen sokáig, de már nem zavar hogy ki kell mennem. Igazából mi nagyon veszekvősek voltunk, szóval volt, hogy elég rossz volt az hogy egy szobában vagyunk, de azért tűrhető:D Én azért örülnék ha végre kapnék sajárt szobát:)
2013. ápr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Közöttünk 11 év volt. Abszolút nem működött a közös szoba, teljesen eltértek a nézeteink, igényeink, ami ekkora korkülönbségnél érthető is.
2013. ápr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
hát ev volt az én javamra és nagyon utaltam,alig vártam,h elkoltozhessek..én ugye 17-18voltam,volt barátom,szerettem volna magánéletét,stb..na mármost ez egy 11-2 éves kiskamasz mellett megvalósíthatatlan..mindenről tudni akart,mindig ott akart lenni,stbstb..felnőtt fejjel tudom,h csak szeretett,de annyi idosen ez baromi zavaró..egyébként a kapcsolatunkon is meglátszik,mai napig,pedig már ő is felnőtt..
2013. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekem tesommal sokáig volt egy szobába. De most külön-külön szobánk van, de még így is sokszor együtt alszunk mert annyira megszoktuk az együtt alvást. Meg ilyenkor nagyon jókat tudunk beszélgetni ami szerintem fontos.

Én lágy vagyok és 14 éves, bátyám 18 és másik bátyám 22 vele is sokszor együtt alszom. Szerintem ettől van nagyon jó testvéri kapcsolatunk. Örülök hogy ilyen jó kapcsolatom van velük. :)

2013. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Köztünk nincs olyan sok különbség, de voltunk 3-an egy szobában több, mint 10 évig, és rettentően idegesítő volt. Nem rajzolhattam este lámpafénynél, mert "pazaroltam" az áramot, míg a többiek tévét néztek. Ha rosszat álmodtam, sem kapcsolhattam villanyt, mert zavarta a többieket az alvásban. Úgyhogy ha rosszat álmodtam, kimentem a folyosóra, felkapcsoltam a villanyt és ott ücsörögtem a padlón, amíg meg tudtam nyugodni. Kamaszkorban volt a legrosszabb, mert igényeltem a kapcsolatot a saját testemmel, de mindig meg kellett várnom, hogy mindenki biztosan elaludjon. Reggel pedig nagyon zavaró volt, ha valakinek korábban kellett kelnie nulladik óra miatt, vagy ilyesmi.

Egy fejlődésben lévő gyereknek mindenképpen szüksége van valamennyi magánszférára.

Azóta már lett külön szobánk hála az égnek, de biztos vagyok benne, ha lesznek gyerekeim, mindenképpen biztosítom nekik a saját szobát.

18/L

2013. ápr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

nekem nincs tesóm, de ismerek fiú-lány tesópárt, akik születésüktől fogva egy szobában élnek. a lány 22 éves, a srác meg asszem 17. hááát, láttam, h mennyi civakodás, balhé volt emiatt. egyik sem tudott felvinni magához pasit/csajt, max a barátok mehettek át normálisan.


a különneműeknek azért illene saját szobát biztosítani, az egyneműek talán elvannak együtt, de nem egy egérlyuknyi szobában.

2013. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!