Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire gyerekes? Nagyon...

Ez mennyire gyerekes? Nagyon dinka vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég hülyén érzem magam a kérdés miatt, de végül is arra van az oldal, hogy kérdezgessünk.

Szóval maikor kislány voltam, mindig szerettem szedni anyunak tavasszal mindenféle virágot. Tudjátok, amolyan vadonban is megtermő gazt. Aztán amikor hazavittem, rám szólt, hogy több ilyen gazt ne vigyek föl neki, mert nem szép, és kidobálta. Persze ezt én mindig elfelejtettem, és máskor ismét vittem neki, de mindig előttem ki is dobta.


Na mármost az unokája 5 éves, aki szintén szeret virágokat szedni neki. (az unokahúgom, nem a lányom.)

Mikor hozza neki, anyu mindig megörül, és gondosan vázába teszi ugyanazokat a gazokat, amiket anno utált és kidobált. Már tele van a lakás velük (szinte minden nap jönnek bátyámék),még hozzám is bepakolja őket.


És itt jön, hogy nekem ez kissé rosszul esik. Tudom, hogy hülyeség, de valamiért akkor is fáj, hogy velem így bánt, az unokájával pedig másként. (nagyon sok dologban, nem csak ebben, de az más mese)

Felnőtt vagyok, felfogtam, hogy nincs túl sok jelentőség, de mégis picit zavar.


Normális vagyok? Oké, hogy ilyesmit érzek?



2013. ápr. 8. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
persze, hogy normális vagy! Bár, fölösleges ilyen apró dolgokon felidegesíteni magad, de a helyedben engem is picit zavarna... :) De a kérdésre válaszolva: Normális vagy és oké, hogy ilyeneket kérdezel. Ha valami nyomja a lelked és nincs kivel megbeszélned, mert olyan téma, amit nem szívesen fecsegsz ki másoknak, akkor azt itt nyugodtan felteheted!!! :)))
2013. ápr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
az én anyum is ilyen. nekem is feltűnik és megjegyzem magamban, de elfogadtam. nem vagy dinka, de nem érdemes túl sokat filóznod rajta, mert csak magadat teszed tönkre vele. nagyon sok nő klasszisokkal jobb nagymamának, mint amilyen anyának:-)
2013. ápr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Változik az ember az élete folyamán. Nem azt jelenti,őt jobban szereti, mint téged, hanem, hogy jobban felfogja a kis "gazok" szépségét. Ne haragudj rá.
2013. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám is sokkal jobban szereti a lányomat, mint engem anno. Őt egyenesen isteníti, engem sokszor utált.
2013. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak hasonló dolgaim anyummal, felnőttem saját gyerekeim vannak, gondoltam már elég idős vagyok meg lehet vele beszélni ezeket...hát nem igazán. Ha szóba hoztam különböző dolgokat, hogy az nekem rosszul esett akkor anyu annyit mondott, hogy az nem is úgy volt, én emlékszer rosszul rá! Azóta nem mondok semmi régi sérelmet, anyukám úgysem úgy emlékszik rá...
2013. ápr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Tudom, hogy nem kell komolyan vennem, de mégis bennem van. Idővel biztos elmúlik. És persze nem is haragszom rá...csak felfigyeltem ezekre a dolgokra.

Egyébként én is próbáltam egyszer mondani neki, és én is azt kaptam, hogy erre rosszul emlékszem. Olyan is volt, hogy unokahúgom felpofozta a saját anyját (persze nagyon meg lett szidva, és büntetést is kapott utána). Mikor lépkedtem, hogy mennyire neveletlen sokszor, akkor is azt kaptam anyutól, hogy ilyet én is csináltam, és semmivel sem voltam jobb gyerek, mint ő. Na már most kicsit voltam, és nem hülye. Azért sok dologra emlékszem.

Apukám azért nem ilyen, ő velem értett egyet ebben az esetben is. Úgy látszik ez ilyen mama-szindróma. :)

2013. ápr. 8. 18:17
 7/14 A kérdező kommentje:

* leképedtem

* kicsi voltam, nem hülye


Bocsi. :)

2013. ápr. 8. 18:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem gyerekes, természete. Sokszor én is féltékeny vaygok az unokaöcsémre, anyum annyira el van szállva tőle, jahj így drága, úgy tündér, csillagom, bogaram, életem, egyetlenem, legszebb, legokosabb, stb stb. Pedig igazából tök átlagos 5 éves gyerek, se nem okosabb, se nem szebb, se nem aranyosabb a többinél.

Velem sosem beszélt így anyum, engem gyerekkoromban és most is csak a nevemen szólított, nem emlékszem, hogy valaha mondta volna, hogy szeret. Persze, tudom, hogy attól még szeret, meg jó is a kapcsolatunk, de engem nem kényesztett úgy soha, nem puszilgatott, nem becézgetett, sokszor kritizált(kövér gyerek voltam, de ezért ki volt a hibás? Én a gyerek, vagy ő aki tömött nutellás kenyérrel meg tejbegrízzel meg csokikkal?). Most az unokája is elég dagi gyerek, de ő persze a legszebb, leggyönyörűbb a világon.

Tudom én is, hogy kicsinyes dolog egy gyerekre féltékeny lenni, de mégis rosszul esik.

Szóval abszolút megértem, hogy neked is rosszul esik, emiatt ne okold magad, természetes.

2013. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én annak idején órákat ültem a konyhában ("addig fel nem állsz amíg meg nem eszed ezt a tányér ételt"), most ha visszük a szüleimhez az unokákat... ó bocsánat, a Szent és Sérthetetlen Unokákat, akiknek a f.ngja is rózsaillatú, és természetesen nem átlagos gyerekek, hanem sokkal okosabbak mindenkinél, minizsenik, akik tehetségesek a sportban, a zenében (hónapokig becsuktam az ablakot amikor gyakoroltak a furulyán hogy kíméljem a szomszédokat), na szóval ha visszük őket a nagyszülőkhöz és ott van alma, szőlő, körte, kukorica, meggy, cseresznye, málna, és valamelyik csak kiejti a száján, hogy hű de jól esne egy kis dinnye, akkor szaladnak azonnal a piacra. És amikor azt találom mondani, hogy vacsi előtt nem kéne kétpofára tömni az édességet, akkor én vagyok leszúrva. Ott helyben a gyerekek előtt, és nekem kell magyarázkodnom.


Most Húsvétra olyan összeget kaptak, hogy dobtam egy hátast, mondtam, hogy akkor ha nem baj, a heti zsebpénzt most nem fizetném ki mert most van más fizetnivalóm, a gyerekek mondták, hogy oké, erre a szüleim nekem estek, hogy mit képzelek, jaj szegények - miközben én ennél idősebben (tiniként) nem kaptam zsebpénzt, mondván minek az a gyereknek, úgyis megkap mindent ami szükséges.

2013. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy ti is így látjátok.

Mondjuk bevallom, engem megdöbbentett a saját gyermek tapasztalata. Mármint úgy értem, hogy én eddig úgy gondoltam, hogy az unokájával azért ilyen az anyukám, mert ő a bátyámtól van, és nálunk egyértelmű, hogy bátyám a kedvenc. De akkor lehet, hogy az én gyerekeimmel is így fog bánni? Ki tudja. :)

2013. ápr. 9. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!