Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám összekovácsolni...

Hogyan tudnám összekovácsolni a családot, hogy ne essünk szét még jobban?

Figyelt kérdés

Van 3 nővérem(fél testvéreim), közös az édesanyánk, aki mindenkiért, mindig ugyan annyit megtett, nem volt különbség. Nem volt olyan, hogy kit és mennyire szeret jobban/kevésbé..

Nővéreim felnőttek, családosak 45, 38 és 34 évesek. Én vagyok a legfiatalabb 22 leszek májusban.

Anyukánk 63 éves elmúlt. Nagyon sokat ápolta (15 évig) nagymamámat, kitartó, és becsületes asszony anyukám!

Mindenben mellette állok, rengeteget támogatott: lelkileg, anyagilag, iskoláztatott, minden ötletemet szívesen fogadta, segített és most is segít!

Nővéreim viszont... soha nem keresik őt, csak akkor amikor pénz kell nekik vagy ha elakarják őt küldeni melegebb éghajlatra. Nagyon megviseli ez az egész őt, és igazából senki se érti és nem is tudja, miért viselkednek így vele(???)...

Próbáltam nővéreimmel felvenni a kapcsolatot, de csak az egyikükkel sikerült szót értenem, vele is tessék-lássék a kapcsolatom, nem igazán tudunk egymásról dolgokat...


Ezen a héten lesz nagymamánk temetése (szegénykém 93 évesen elhunyt), és közölte az egyik nővérem: mi nem mondjuk meg neki mikor érjen rá, ő nem jön el a temetésre, hagyjuk békén(és lecsapta a telefont).

A gyomrom és a szívem is összeszorul, ha belegondolok mekkora fájdalmat okoz ezzel anyukámnak/anyukánknak.


Ha egy halálesett sem hat a nővéreimre, ha a legnehezebb időkben sem segítenek és tartanak össze.. akkor későbbiekben mire számíthatok én vagy anyukám?

nem mondhatom, hogy nem érdekelnek, hiszen én szeretem őket, bármennyire is ellenségeket és utálatosak, ők a nővéreim és a családunkhoz tartoznak... :(


Szeretném, hogyha összetartó, szeretetben gazdag családom lehetne és megakarom oldani!


Hogyan indulhatnék el? mibe kapaszkodjak, mit tehetek?


2013. ápr. 9. 11:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudlak bíztatni. Valóban, akit egy temetés is hidegen hagy, arra nem tudom, mivel lehetne hatni.
2013. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

éjszakánként alig bírok aludni... állandóan arra gondolok, hogy anyu vajon sír-e megint este? és nem lehetek vele...

nem lakom anyukámmal(Párommal élek a belvárosban), de most hogy mamám elhunyt lent vagyok 4-5 napokat(mindent félretettem), főzök, mosok, takarítok és felvidítom őt! Megölelem és tényleg mindenben segítek.

Nővéreim fel se hívják őt... lemondják a temetést és utálatosak.

Annyit imádkozok, hogy minden helyre jöjjön... de meddig várhatnék???

2013. ápr. 9. 11:26
 3/21 anonim ***** válasza:

Valami okának lenni kell, amiért a testvéreid így viselkednek. Dühödt, sértődöttséget érzek abból, hogy egy közeli hozzátartozó halála sem rendítette meg őket. Rád csapják a telefont..

Küldj nekik írásos gyászjelentést, nem mondhatják, nem tudtak róla. Temetés után pedig alkalom lenne beszélgetni.

Nem tudok jobbat, mert nekem is érthetetlen ez a hideg, rideg hozzáállás a testvéreid részéről.

2013. ápr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Édesanyám mindenkit felhívott, amikor mamám elhunyt. 19 órakor ment el közülünk, és 20-kor már mindenkinek telefonált.

Később pedig mikor anyukám felhívta a fiatalabbik nővéremet, hogy ráér-e, akkor ezt a választ kapta amit írtam.

Mindenki azonnal értésül mindenről, nem erről van szó :(

És nekem semmi tudomásom nincs arról, hogy valami rosszat tett volna anyukám velük.

egyedül nevelt 3 lány gyereket! Nem volt senkije, csak ő és a lányok, mert meghalt a férje... és minden perce édesanyámnak a nővéreimre ment el, mindenben ott volt nekik.

Amikor én voltam kislány alig láttam anyut, alkoholista apámmal nőttem fel, és a beteg nagymamámmal voltam, mert anyu dolgozott.

Mit mondhatnék? és én nem érzek haragot, és rideg sem vagyok, mert küzdött anyukám, hogy jobb legyen az életünk! Miért haragudjak rá? és nővéreim egy nyugodt, békés családban éltek, míg nagyok nem lettek... és ez nem volt nekik elég :(

2013. ápr. 9. 11:35
 5/21 anonim ***** válasza:
Sajnos másokat nem tudsz megváltoztatni.
2013. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

akkor szerintetek nyugodjak bele? el kell fogadnom, hogy ketten maradtunk anyukámmal?

létezik olyan, hogy egy gyerek ne szeresse az anyját? ennyire?

2013. ápr. 9. 11:51
 7/21 Shaddark ***** válasza:

Lehet, téged már máshogyan nevelt mint őket, 14 év van köztetek a legfiatalabb nővéreddel.

Nem tudhatod ők min mentek keresztül míg felnőttek, lehet nem állt melléjük az apjukkal szemben ha igazuk volt vagy verte őket - bármi lehet.

Az viszont jó hogy te ilyenné váltál, őket is így kellett volna nevelnie :)

2013. ápr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A legidősebb nővérem 9 volt amikor az apukajuk elhunyt.
2013. ápr. 9. 20:38
 9/21 anonim ***** válasza:

Abba már bele gondoltál hogy ha saját bevalásod szerint téged se nevelt akkor vajon mit kezdet a növéreiddel mikor fiatal nöként egyedül maradt 3 gyerekkel.

Lehet hogy szereted anyukád de már felnött vagy kicsit nézd a növéreid szemével a dolgokat.

2013. ápr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

nővéreim egy nyugodt, békés családban éltek, míg nagyok nem lettek...


????

9 évesen elveszted az apádat az szerinted nyugott, békés dolog?

2013. ápr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!