Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogatnád a gyermeked tanulmá...

Támogatnád a gyermeked tanulmányait, ha olyan szakra menne, amivel semmire sem fog menni?

Figyelt kérdés

pl kulturológia, hungarológia, közép-európai területi kultúra-ilyenekre gondolok

aki elvégez egy ilyet, és nincs szakiskolája,annak gyakorlatilag van egy diplomája és semmi szakmája


2013. ápr. 9. 11:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Az már középiskola elején látszik ha ez érdekli.

Mindenképp már középiskolásként rábeszélném,hogy ez maradjon hobbi,és kezdjen magával valami értelmeset.


Én is így voltam,nagyon érdekelt a képzőművészet,de mivel megélni belőle ismerettség nélkül nem lehet,így mérnök vagyok,jól keresek,szeretem is,képzőművészettel foglalkozom szabadidőmben.

2013. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Csak abban az esetben támogatnám, ha mellette tanul valami értelmes szakmát is. A felesleges semmiért kár pénzt kidobni.. Ha csak ilyen büfészakokra akarna menni csakhogy elmondhassa van diplomája de kitörölheti vele, akkor nem. Akkor rábeszélném egy normális szakra.
2013. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

Támogatnám, nyilván van ezekkel is valami célja, nem? Különben milyen elvekkel megy oda?



Engem támogattak a szüleim, állítólag olyan szakot végeztem, amivel eltudok helyezkedni...Mégsincs munkám már 7 hónapja. Ilyenkor mi van?

2013. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
51%
Ha mindenáron ilyet szeretne, hát legyen. Nem az én döntésem kell, hogy legyen. Viszont azt jól a fejébe vésném, hogy ezzel nem fog semmire se menni, kell valami "igazi" szakma is a kezébe. Bár szerintem nem olyan buta egy fiatal felnőtt, hogy erre ne jönne rá magától is...
2013. ápr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
ezeket a szakokat mindneki elvégzi, max heti 9 órájuk van, tehát nem nagy erőfeszítés. mindenki a diplomáért megy ilyen helyre
2013. ápr. 9. 12:05
 6/27 anonim ***** válasza:
67%
Nekem van egy ismerősöm, aki ilyesmi szakra ment és ezzel max tanítani mehetne az egyetemre.
2013. ápr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
28%
Hát igen, ez úgy hangzik, mint a büfés-ruhatáros szak. Én elmagyaráznám neki, hogy semmit nem fog érni egy ilyen diplomával!
2013. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
igen, ha nagy az egyetemen az ismerettséged, tanítani mehetsz, de ha nem, marad a meki meg a subway és társai, mert ezeken a szakokon még nyelveket sem tanulnak
2013. ápr. 9. 12:13
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

Csinálja.

Heti max 9 órája van? Akkor mellette iratkozzon be estin valami OKJ-ra is, és akkor rögtön 2 szakmája lesz.

2013. ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%

Értem. Egy korábbi válaszadó vagyok...Nekem van egy ismerősöm aki filozófiát végzett, soha semmit nem tudott kezdeni vele, 5 en voltak egy évfolyamon, mindenki ösztöndíjas volt :D

Most épp "alkalmazott filozófiát" tanul mesterin, elmondása szerint sem ér vele semmit, de azért elvégzi....

2013. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!