Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogatnátok a gyereketek...

Támogatnátok a gyereketek egyetemi tanulmányait, ha olyan szakra menne, amivel szinte semmire sem megy?

Figyelt kérdés
Ma összefutottam 2 volt osztálytársammal, kulturológiára járnak, nagyban dicsekedtek, hogy csak két vizsgájuk volt, ráadásul az egyik csak az volt, hogy le kellett írni, hogy mit láttak a múzeumban.Aztán közbeszólt egy harmadik lány aki ott ült mellettük, ő ott akarja hagyni a sulit, mert semmit se tanulnak, lakás sokba kerül, munkát csak hébe hóba talál, kulturológiával maximum irodába, vagy betanított munkára mehet.Erre a két volt osztálytársam rávágta:Miért hagyod itt a sulit, ez tök jó, apád anyád pénzel még négy évig, semmi gondod sincs, tanulni nem kell, elég ha puskázol, lemásolod a szomszédről, és lesz a neved mellett pár betű.Ledöbbentem ezen, de nagyon, hogy hogy gondolkodik néhány ember.
2013. jan. 23. 20:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
ott kezdődik, hogy nem engedném a gyerekem ilyen szakra amivel semmire nem megy. ha meg ilyet választ akkor igy járt.
2013. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
39%
Én támogatnám. Az első diplomáját én fizetem, segítek neki állást találni aztán viszont látásra. Ha olyan szakmát talál, amivel csak betanított segédmunkás lehet hát magára vessen. Ha mégis úgy dönt hogy utána tanul mást akkor azt tegye a saját pénzéből.
2013. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
én biztosan nem támogatnám, mert tudom, hogy vagy otthagyja, vagy befejezi, de elhelyezkedni nem fog vele, egy csomó pénz meg ki lett dobva az ablakon. Inkább tanuljon szakmát, vagy menjen el érettségi után dolgozni és döntse el, mit akar.
2013. jan. 23. 20:58
 4/23 anonim ***** válasza:
19%
Te nem jársz már suliba, igaz? Mert a kommentedből még nyilvánvalóbb, ami már a kérdésből is sugárzott: az irigység.
2013. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Szép szülők vannak itt úgy látom... :)


Én meg azt mondom, hogy én támogatnám a gyermekem, bármilyen szakot is válasszon magának! Lehet, hogy a szülő számára értelmetlen az a hivatás/szakma, de nem biztos, hogy a gyereknek is az! Én megadnám a lehetőséget Neki arra, hogy megpróbálja véghez vinni amit szeretne, legyen az bármi is. (büfé-ruhatáros szak) Persze, nyilván csak annyit segítenék amennyire futja... Ami a mai világban elég kevés, de megtennék mindent amit lehet. Segítenék Neki munkát is keresni, ha nem találna, maradhatna addig otthon. Nyilván, azért nem kell szélsőségekben gondolkodni, az sem egy jó véglet, ha a szülő élete végéig eltartja a gyerekét, de ha tényleg nem lenne más lehetősége, hát maradhatna nálam örökre. De csak ha tényleg nem találna/kapna munkát, annak ellenére, hogy keres. ( de persze azért ez ritka dolog ) Az anyja vagyok, azért vállaltam, hogy mindenben segítsem.

2013. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
69%
Ja és szerintem úgy meg ne ítélkezz, hogy nincs gyereked. Persze meglehet a véleményed, de teljesen más lesz majd, ha a saját gyermekedről lesz szó. Persze amiről írtál, az elég más szituáció, mert itt a gyerek kihasználja a szülői támogatást. Ha tudnám, hogy a saját gyerekem csak kihasználja a segítségem és a hátam mögött röhög rajtam egy jót, akkor nem támogatnám...
2013. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
én is tanulok, de engem lenéztek, mert börtön iskolába járok- szerintük
2013. jan. 23. 21:05
 8/23 anonim ***** válasza:
57%

nem, nem támogatnám. mondom ezt úgy, hogy én is egyetemista vagyok, és látom, hogy mire mennek ismerőseim az ilyen büfészakokkal (lásd andragógia, média-kommunnikáció stb.).

SEMMI-ÉRTELME-NINCS! ezt azok mondják, akik elvégezték, és sehová sem kellenek, mert erre a végzettségre nincs kereslet.

az meg baromság, hogy azért vagyok az anyja, hogy mindenben segítsek... és ha a gyerek kitalálja, hogy anya, kimegyek Romániába bébiszitternek egy sose látott családhoz, garantáltan nem k.rvának adnak el!, akkor egy szó nélkül elengednéd, hogy "persze kislányom"? na ne már.

2013. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

van ismerősöm, aki elvégezte ezt a szakot, 3 éve nincs munkája, sehová se kell!

Nem irigységből írtam a kérdést.

2013. jan. 23. 21:11
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokan gondolkodnak így. Diákként mondom.


Nem azt mondom, hogy már kamaszként tudni kell, mivel akarsz foglalkozni (én sem tudtam még 14 évesen, hogy pontosan mivel akarok foglalkozni), de a középiskola utolsó évében már nagyon el kéne gondolkodni a jövendőbeli pályáról, és arról, hogy mennyire lesz nehéz elhelyezkedni.


Szóval, szerintem nincs értelme úgy a felsőoktatásba elmenni, hogy "Á, majd lesz v.hogy!". Nem. Aki így gondolja, az ne menjen egyetemre/főiskolára, mert foglalja a helyet más elöl, és olyanra költődik a pénz, ami aztán azt nem hozza be. Elveszteget az életéből x évet, amit arra is fordíthatott volna, hogy pl. nyelvet tanuljon.

2013. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!