Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közös gyermekké fogadásnál,...

Közös gyermekké fogadásnál, ha a feleségem az én gyermekemet fogadja örökbe szűkség van e az egész örökbefogadási dologra a Tegyesz-nél? (Környezettanulmány, pszichológia, tanfolyam)?

Figyelt kérdés
Okoskodó, kritizáló emberek válaszát azt nem kérném!
2013. ápr. 9. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, szükség van rá, és kérik majd a gyermeked édesanyjától a végleges lemondó nyilatkozatot.
2013. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. ápr. 9. 12:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs ra szukseg. Házastárs vagy rokon gyermek nyílt örökbefogadására a következő esetekben nyílik lehetőség, ha a vér szerinti szülő:

- nyílt hozzájáruló nyilatkozatot kíván tenni az örökbefogadáshoz,

- szülői felügyeleti jogát a bíróság megszüntette,

- elhalálozott

(Élettárs, bejegyzett élettárs gyermekét nem lehet örökbefogadni.)

Az örökbefogadni szándékozó házastársnak, vagy rokon személynek az örökbefogadandó gyermek lakóhelye szerinti illetékes gyermekvédelmi szakszolgálatnál kell részt vennie örökbefogadás előtti eljáráson.

Házastárs, vagy rokon gyermek örökbefogadása esetén az örökbefogadni szándékozónak nem kell felkészítő tanfolyamot végeznie, valamint a legfeljebb 45 év korkülönbségi feltételnek sem kell teljesülnie!

A szakszolgálat javaslata alapján a gyámhivatal az örökbefogadó szülő(k) alkalmasságáról és az örökbefogadásról egy eljárásban dönt.

2013. ápr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon köszönöm! Esetleg be tudnád linkelni nekem az oldalt?
2013. ápr. 9. 13:23
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
2013. ápr. 9. 13:34
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy változott azóta: A férjem kb. 9 évvel ezelőtt fogadta örökbe a gyermekemet. A vér szerinti apának le kellett mondania a gyerekről a gyámhatóságon és szintén a gyámhivatal készített környezet tanulmányt, pszichológiai vizsgálatot a férjemnél és jogi felvilágosítást is kapott (az örökbefogadás következményeiről, pl. öröklés).

Elég gyorsan ment és nem szórakoztak velünk, csak megnézték, hogy normálisak-e a körülmények, rendezett család vagyunk-e stb. Azt mondták, hogy a sok rossz ügy mellett örülnek, ha néha ilyen jó ügyben is eljárhatnak. :) Tanfolyam nem volt.


Arra már nem emlékszem hol tájékozódtam a dologról, de a gyámhivatalnál mondtak el mindent, szerintem most is az ő hatáskörük az örökbefogadás (házastársi is).


Sok sikert!

2013. ápr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!