Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova tovább? Te mit csinálnál...

Hova tovább? Te mit csinálnál a helyemben? (tovább tanulás, munka. )

Figyelt kérdés

Először is tudom, hogy az én életem, nekem kell eldönteni, de véleményekre vagyok kíváncsi, hogy ki mit csinálna :)

2 éve érettségizem, akkor sajnos nem vettek fel főiskolára lemaradtam 25 ponttal(fizetőset nem tudnám fizetne sajnos :( ) így ugyanabban az iskolában elmentem 2 éves nappali OKJ-ra, amit most fogok befejezni.

Már tervezem régóta, hogy egy tantárgyból újraérettségizem és így behozom a ponthátrányom, ma szólt egy tanárnő, hogy majd menjek jelentkezni meg hogy 15 ezer lesz..(amit úgy tudtam hogy ingyenes lesz, mert nappalis tanulói jogviszonyom van és első javítás), viszont nem tudom, hogy megér e min. 3 évet még diplomáért menni olyan szakra, amivel azért nehéz elhelyezkedni itt a környéken szerintem(csecsemő és kisgyermeknevelő), de viszont vonz a dolog.

A másik variáció, hogy munkaügyi által vannak tanfolyamok, amik érdekelnének és még havonta pénzt is kapnék érte..fodrász, kozmetikus, műkörmös érdekelne ezek közül.


Egyébként is nehezen hozok döntéseket ilyen dolgokban, sajnos nem tudni, hogy az ember mivel tud elhelyezkedni, de egy 2. szakma kellene vagy diploma..


Megbeszélem természetesen a körülöttem lévőkkel is, de érdekelne, hogy ki mit csinálna a helyemben, én nagyon kilátástalannak látom a helyzetet, egyszerűen nem tudok a jövőre tekinteni, hogy miben tudnék elhelyezkedni és jól is keresni..

Ha van tapasztalatod az is érdekel! Köszönöm!



2013. febr. 13. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyin pont ezek nincsenek amiket felsoroltál. Nehéz helyzet, mifelénk pont most vonják össze a bölcsiket. Tudnám ajánlani a védőnő szakot, az is kisgyerekekkel foglalkozik, és elég keresett, bár nem keresi magát halálra.
2013. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én két évig jártam okj-ra ez alatt három szakmát is szereztem! De sajna nem tudtam velük elmenni dolgozni, mert nincsen munka. Most a munkaügyitől járok egy nyelvtanfolyamra, de a munkaügyi is vagy indít dolgokat vagy nem, nem szoktam bennük bízni, de ez most indult. Amiket felsoroltál a kozmetikus meg a fodrász jó szakma,csak ugye kérdés, hogy találsz-e velük munkát. Én ősszel megyek majd fősulira, ha minden igaz, de egy olyan szakra amivel el lehet helyezkedni könnyen valószínűleg. Ha lány vagy akkor jó ha van diplomád, mert könnyebb az elhelyezkedés, viszont ha egy jó szakmával találsz munkát az is jó, szóval nehéz ügy. De olyan szakot érdemes fősulin választani, ami értelmes is, és keresett is.
2013. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Én inkább elmennék főiskolára a helyedben.
2013. febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mai világban nem lehet előre tervezni, mert annyi minden változik egy év alatt, mint régen 50 év alatt sem. Esetleg gondolkozhatnál óvodapedagógus szakon. Tervezik, hogy kötelező lesz az óvodáztatás 3 éves kortól. Akkor csak kell majd minden /vagy majdnem minden/ településre óvoda, s óvónő is. Na persze nálunk a tervek, meg a realitás sosincs szinkronban. De azt mondják mindig, hogy a diplomások sokkal jobb helyzetben vannak a munkaerőpiacon. Ezek az OKJ-s tanfolyamok azért nem jók, mert 1) nem adnak biztos tudást 2) rengetegen elvégzik a munkanélkülijük alatt. Van, aki szerzett már 6 papírt, s sehova nem kell.
2013. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok, örülök :)
2013. febr. 13. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!