Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet felvenni a...

Hogyan lehet felvenni a kapcsolatot a magyar országi gyámhivatallal, úgy hogy külföldről megjárva ne menjek feleslegesen?

Figyelt kérdés

Kisgyermekkel, és terhesen nem valami jó megtenni napi 800 km-t. Hány alkalommal tudom elintézni azt hogy az apa beleegyezzen a gyermeke külföldön élésébe vagy helyette döntsön a gyámügy.

Gyermek elhelyezési per nem volt még.Igazság szerint nem is nagyon szeretném, ha így sikerülne elintézni a dolgokat akkor sikerülne megegyezni peren kívül is.

Akinek van tapasztalata az írjon, mi zajlik egy ilyen hivatalban?



2013. ápr. 10. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyámhivatal nem fog helyette dönteni, ha még elhelyezés se volt, ezt hogy képzeled!?
2013. ápr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel az apa nem hajlandó beleegyezni semmibe így gondoltam majd a gyámügy segíthet.
2013. ápr. 10. 16:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a gyámhatóságnál BÁRMIT is el tudj érni, ELÖSZÖR az szükséges, hogy a gyerek HIVATALOSAN nálad legyen elhelyezve.

Amig ez nincs, addig az apa bármikor elviheti a gyereket, mert neked semmivel sincs több jogod, mint neki.


Ha a gyerekelhelyezés jogilag rendezve van, akkor lehet az apától hivatalos engedélyt kérni a gyerek külföldre való költöztetéséhez. Ha ezt megtagadja, anélkül, hogy tényleges indoka lenne, akkor lehet a gyámhatosághoz fordulni és kérni az eset felülbirálását.

Az, hogy a gyyerekkel jelenleg külföldön élsz nem feltétlen indokolja, hogy hivatalosan is engedélyezzék.

2013. ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3: én is úgy tudom, hogy ez a menete.


"Az, hogy a gyyerekkel jelenleg külföldön élsz nem feltétlen indokolja, hogy hivatalosan is engedélyezzék."


Viszont ha az anya tudja bizonyítani, hogy a gyerek ott beilleszkedett, akkor nem fogják hazarángatni.



" [link]


Az igazságügyi vagy államigazgatási szerv akkor is elrendeli a gyermek visszavitelét, ha az eljárást az előző bekezdésében említett egyéves határidő lejárta után indították, kivéve, ha bizonyítják, hogy a gyermek már beilleszkedett új környezetébe.


Az előző cikkben foglalt rendelkezések ellenére a megkeresett Állam igazságügyi vagy államigazgatási szerve nem köteles elrendelni a gyermek visszavitelét, ha az azt ellenző személy, intézmény vagy más szerv bizonyítja, hogy


b) a gyermeket visszavitele testi vagy lelki károsodásnak tenné ki vagy bármi más módon elviselhetetlen helyzetet teremtene számára."

2013. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És mennyi idő mire a gyámhatóság eldönti kinél lenne jobb helyen a gyermek?

Mikkel jár ez ?

Aki indítja a gyermekelhelyezési pert az fizeti minden vele járó összeget?

2013. ápr. 10. 17:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Terhesen mit akarsz te a gyámügytől?
2013. ápr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: Olvasd már el a kérdést, ott van, hogy "kisgyerekkel". Valószínű, hogy az első MÁR MEGSZÜLETETT gyereknek az apjáról van szó.
2013. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már 4 éves gyermekem van , az ő apjától kell az engedély.

Közben már terhes vagyok a külföldön élő férjemtől.Elnézést ha nem fogalmaztam eddig érthetően.

2013. ápr. 11. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!