Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim komoly keresztények...

A szüleim komoly keresztények (meggyőződésbôl). Hogy értessem meg velük, hogy én nem hiszek ebben az egészben és másmilyen életet akarok?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 11. 03:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%

Nekem az a tapasztalatom hogy a fanatikusan vallásos emberek sajnos sokszor buták is. Velük nem lehet vitatkozni, nem lehet érvelni mert betegesen ragaszkodnak az igazukhoz és készpénznek veszik még a Biblia teremtéstörténetről szóló részét is.

Ha a szüleid nem ilyen szemellenzősek akkor lehet esélyed sértődés és harag nélkül dűlőre jutni velük, de ha vaskalapos agymosott fanatikusak akkor ebből jól nem fogsz kijönni, ugyanis ezeknek a fajta embereknek még a családi kapcsolataiknál is előrébb való a vallás és inkább "kitagadnak" a családból minthogy megértsék hogy az ő világnézetükön kívül van másfajta is és attól te nem vagy rossz ember hogy máshogy gondolkozol.

2013. ápr. 11. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Azért nem fanatikusak. De elég komolyan veszik. Nem égetnének el máglyán, csak nem tudom hogyan vezessem föl.
2013. ápr. 11. 06:00
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Azt még nem vetted észre, hogy az ateisták is soknak elég sokszor buták lenni?
2013. ápr. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
25%
Digo! A vallásos ember azért veszi készpénznek a Bibliát, mert a hite szerint az Isten üzenete. Ettől miért lenne buta? Inkább az a buta, aki ezt nem tudja felfogni.
2013. ápr. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos én is úgy tapasztaltam, hogy a nagyon vallásos emberekből csak éppen az hiányzik, ami amúgy a vallás alaptétele is: a tolerancia. Nagyon nem tudják elviselni, ha valaki nem olyan megszállottan bigott, mint ők...

Sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni, ha ilyenek a szüleid.


De persze itt is, mint mindig, tisztelet a kivételnek. Reméljük, megértik, vagy legalábbis elfogadják, hogy te nem vagy ennyire hívő.

2013. ápr. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Hány éves vagy? Ha még kamasz, akkor valószínű, hogy hatalmi szóval fognak kényszeríteni az istentiszteletre járásra, és egyebekre, de ha már felnőtt, és a szüleid normálisak, akkor, ha szomorúan is, de kénytelenek lesznek elfogadni a döntésedet.

Nem ismerem a szüleidet, nem tudom, hogyan reagálnának. De ismerek olyan komoly keresztényeket, köztük lelkipásztort is, akinek a gyereke úgy döntött, hogy mégsem ezt az utat követi. Nem tudom, mi volt az első reakciójuk a hír hallatán, de azt igen, hogy hosszú távon nem ment rá a kapcsolatuk, el tudták fogadni.

Én pont az ellenkező helyzetben voltam: ateista családban nőttem fel, mégis hívő lettem. A szüleim rendkívül nehezen fogadták el, amíg otthon éltem, rendszeresek voltak a gúnyolódások, voltam én agymosott szektás, métely (ez akkor, amikor édesapám megkérte anyukámat, hagyjon már fel az állandó szekálásommal), család szégyene, minden. Aztán elfogadták. Most már példaértékű a kapcsolatunk, heti egy-két alkalommal találkozunk, büszke nagyszülők.

Úgy gondolom, intelligencia dolga az egész. Nem ismerem a szüleidet, de Te elég értelmesnek tűnsz a kérdésed alapján, úgyhogy esélyes, hogy ők sem primitívek. Ha így van, akkor, ha nehezen is, de meg fogják érteni.

2013. ápr. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

A vallásos emberrel semmi gond nincs addig, amíg nem akarja másra is ráerőltetni a saját hitét. És sajnos igen a mélyen vallásos ember kicsit szűk látókörű. Azért mert más nem ül minden héten a templomban meg lehet a maga hite.

Ja és hogy mennyire buták? Nézd meg a HIT közösséget... Mint a birkák... (Tisztelet a kivételnek)

2013. ápr. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

06:17

Én arra a részre gondolok amit a Bibliában úgy hívnak hogy jelképrendszer. Azaz sokan komolyan is gondolják hogy a világunk 6 nap alatt lett teremtve (a 7.-iken megpihent az Úr, mielőtt valaki agyoniskolázott ebbe is beleköt) és a Bibliát úgy ahogy van egy az egyben valóságnak hiszik és fel vannak háborodva hogyha valaki ezt megkérdőjelezi.

Ezeket a vaskalapos "így volt mert le van írva" embereket tartom butának, nem az összes vallásos embert.

2013. ápr. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
7%

Kérdés, hogy a szüleid valamelyik történelmi egyházhoz tartoznak, vagy a Jehovákhoz, Hitgyülisekhez.

Ha az utóbbi kettő, akkor nehéz dolgod lesz velük, mert ők nagyon fanatikusak.

Egy katolikus vagy református szülő el tudja fogadni a véleményedet.

2013. ápr. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

Felesleges ezen rágódni, ismerkedj nem hívővel és akkor megváltozik az életed.

A szüleid felé mondd azt hogy hívő, aztán házasságkötésnél egyszercsak rájönnek, hogy nem lesz templomi esküvő.

Addig csak megkeserítik az életedet, feleslegesen szólsz, csinálj amit akarsz.

Én is az anyósommal évekig huzakodtam, totál korlátolt, most folyamatosan hazudok neki, nyugalom van, és közben míg etetem azt csinálok amit akarok és röhögök rajta hogy mennyire ostoba. Most jutottam el arra a fokra hogy nem csak mondom de tényleg nem érdekel hogy mit mond és mit akar, mindent megígérek aztán nem csinálom.

Neked is hasonlókat ajánlok.

2013. ápr. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!